Ухвала
від 12.11.2024 по справі 138/2640/15-ц
МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 138/2640/15

Провадження №:6/138/62/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2024 року м. Могилів-Подільський

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого, судді Цибульського О.Є.,

з участю: секретаря Спічко А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду подання головного державного виконавця Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Білоус Галини про примусовий привід боржника ОСОБА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло подання головного державного виконавця Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Білоус Галини про примусовий привід боржника ОСОБА_1 .

В поданні державний виконавець посилалася на те, що на виконанні у Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження № за АСВП 75491275 щодо примусового виконання дублікату виконавчого листа за № 138/2640/15-ц, виданого Могилів-Подільським міськрайонним судом Вінницької області 24.06.2024 про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,аліменти втвердій грошовійсумі врозмірі по500(п`ятсот)гривень накожну дитинущомісячно,починаючи з23вересня 2015року ідо досягненнядітьми повноліття.

Заявник посилаєтьсяна те,що боржникомрішення невиконується,аліментна платана утриманнядітей несплачується,натомість,державним виконавцемвживалися заходищодо примусовоговиконання судовогорішення.А також в поданні зазначала, що боржник ОСОБА_1 без поважних причин не з`являється за викликом до Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) та вимоги виконавчого документа не виконує, а тому просить суд вирішити питання про примусовий привід ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, зареєстрованого відповідно до виконавчого документу за адресою: АДРЕСА_1 .

Представник заявника Могилів-Подільського ВДВС у Могилів-Подільському районі Вінницької області ЦМУ МЮ (м. Київ) в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, в якій просить справу розглянути у його відсутність.

Боржник ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, хоча про день, час та місце розгляду подання повідомлений належним чином.

Стягувач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву, в якій просить справу розглянути у її відсутність.

Дослідивши матеріали справи, матеріали виконавчого провадження № заАСВП 75491275та подані учасниками процесу заяви, суд приходить до наступного висновку:

як встановлено судом, на виконанні у Могилів-Подільському відділі державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрально міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження № за АСВП 75491275 щодо примусового виконання дублікату виконавчого листа за № 138/2640/15-ц, виданого Могилів-Подільським міськрайонним судом Вінницької області 24.06.2024 про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,аліменти втвердій грошовійсумі врозмірі по500(п`ятсот)гривень накожну дитинущомісячно,починаючи з23вересня 2015року ідо досягненнядітьми повноліття.

Відповідно дост. 124 Конституціїсудові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.

Згідно з нормамист. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободкожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Вимоги виконавчогодокумента відповідачем ОСОБА_1 виконано не було, по справі видано дублікат виконавчого листа.

Разом з тим, боржник до державного виконавця за вимогою не з`явився, рішення не виконав та не повідомив про вжиті для виконання рішення суду заходи.

Статтею 438 ЦПК Українипередбачено, що розшук боржника або дитини, привід боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.

Відповідно до ч. 1ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні.

У разі якщо боржник без поважних причин не з`явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу (п. 14 ч. 3ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження».)

Таким чином, єдиною підставою для застосування примусового приводу до боржника в розумінні Закону є не з`явлення останнього за викликом державного виконавця.

При цьому, законодавець не пов`язує застосування указаного заходу з виключними обставинами.

Окрім того, в силу положеньст. 28 Закону України «Про виконавче провадження», виклики направляються на адресу боржника простою кореспонденцією.

Отже, враховуючи, що судове рішення боржником ОСОБА_1 не виконується протягом тривалого часу, а на виклики державного виконавця він не реагує, суд вважає за необхідне застосувати до боржника примусовий привід до державного виконавця.

При вирішенні подання державного виконавця судом враховується та обставина, що боржник достовірно знаючи про наявність зобов`язань, покладених судовим рішенням свідомо ухиляється від їх виконання. В даному випадку наявне навмисне ухилення боржника (бездіяльність) від виконання рішення суду, яке дає підстави для застосування відповідних заходів примусу.

Керуючисьст. 438 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Подання головного державного виконавця Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Білоус Галини про примусовий привід боржника ОСОБА_1 - задовольнити.

Здійснити привід ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 ,громадянина України,зареєстрованого відповіднодо виконавчого документуза адресою: АДРЕСА_1 до головногодержавного виконавцяМогилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Білоус Галини за адресою: вул. Г.Сагайдачного, 1/30, м. Могилів-Подільський Вінницької області, для проведення певних виконавчих дій в рамках виконавчого провадження, внесеного до Автоматизованої системи виконавчих проваджень за №75491275 від 09.07.2024 року.

Виконання ухвалипро привідборжника ОСОБА_1 доручити Могилів-ПодільськомуРВП ГУНПу Вінницькійобласті.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення або складення. Учасник справи якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: О.Є.ЦИБУЛЬСЬКИЙ

СудМогилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122986345
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —138/2640/15-ц

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Цибульський О. Є.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Цибульський О. Є.

Рішення від 27.10.2015

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Цибульський О. Є.

Ухвала від 29.09.2015

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Цибульський О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні