Ухвала
від 13.11.2024 по справі 138/3076/24
МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 138/3076/24

Провадження №:1-кс/138/877/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2024 року м. Могилів-Подільський

Слідчий суддя Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Могилів-Подільського міськрайонного суду клопотання дізнавача СД Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Могилів-Подільської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024022220000063, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбачено ч. 1 ст. 254 КК України, -

ВСТАНОВИВ :

21.10.2024до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області надійшло вказане клопотання дізнавача, мотивоване наступним.

Сектором дізнання Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42024022220000063 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 254 КК України.

Установлено, що в ході моніторингу даних публічної кадастрової карти та порівнянні даних результатів аерофотозйомки, наявних в картографічному вебсервісі « ІНФОРМАЦІЯ_1 », Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно встановлено випадки зняття родючого шару грунту та влаштування на них штучних водойм, зокрема на земельних ділянках сільськогосподарського призначення з кадастровими номерами 0522688200:02:000:0516 та 0522688200:04:002:0144 на території Могилів-Подільського району.

Згідно договору оренди землі № 313 від 16.08.2017 ІНФОРМАЦІЯ_2 було передано в оренду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » земельну ділянку сільськогосподарського призначення з кадастровим номером 0522688200:02:000:0516, яка розташована на території Яришівської сільської ради (за межами населеного пункту) Могилів-Подільського району.

Згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру, за межами населеного пункту села Лядова Могилів-Подільського району знаходиться земельна ділянка з кадастровим номером 0522688200:04:002:0144 сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства, площею 0,8626 га, право власності на яку не визначено, що не виключає її використання не за призначенням без правовстановлюючих документів.

Таким чином, з метою повного, всебічного та неупередженого проведення розслідування по даному кримінальному провалженню, встановленні осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність отримати проектну та дозвільну документацію, а також документи, на підставі яких вони видавалися, що дасть змогу отримати доказову інформацію та дозволить шляхом їх дослідження підтвердити чи спростувати факт грубого порушення, саме безгосподарського використання земель за вищевказаними кадастровими номерами.

Зазначена документація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Так, Державний земельний кадастр - це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення та обмеження у використанні. Кадастр містить дані про кількісну та якісну характеристику земель, їх оцінку, розподіл між власниками та користувачами.

Факти і обставини, що містяться у вказаних документах мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Дізнавач та прокурор в судове засідання не з`явилися, надавши заяви, в яких просили клопотання розглядати за їх відсутності, просили його задовольнити.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_4 в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, про що свідчить наявна в матеріалах справи довідка про доставку судової повістки на його електронну адресу, та надіслав до суду заперечення відносно клопотання слідчого, мотивоване тим, що згідно ч. 2 ст. 18 Закону України «Про Державний земельний кадастр» копії документів Державного земельного кадастру, а також документів, що стали підставою для внесення відомостей до нього, можуть бути вилучені в органів, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру, лише за рішенням відповідних державних органів, прийнятим у межах повноважень, визначених законом. Вилучення оригіналів таких документів забороняється. На підставі цього, заперечив проти вилучення оригіналів документів вказаних у клопотанні дізнавача, зазначивши, що не заперечує проти вилучення їх завірених копій.

Дослідивши зміст клопотання з додатками, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Дізнавачем доведено, що відомості, які містяться у документах, до яких планується отримати доступ з можливістю вилучення їх копій, можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні та можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин кримінального правопорушення і отримати їх в інший спосіб не представляється можливим.

Дізнавач просить надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення належним чином завірених копій наступних документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса: АДРЕСА_2 , а саме: документації із землеустрою щодо формування та відведення земельних ділянок з кадастровими номерами 0522688200:02:000:0516 та 0522688200:04:002:0144; правовстановлюючих документів на вказані земельні ділянки.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про Державний земельний кадастр» до Державного земельного кадастру включаються, крім іншого, інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку.

Згідно ст. 18 Закону України «Про Державний земельний кадастр» документами Державного земельного кадастру, які створюються під час його ведення, є: індексні кадастрові карти (плани) України, Автономної Республіки Крим, областей, районів, сіл, селищ, міст; індексні кадастрові карти (плани) кадастрової зони, кадастрового кварталу; кадастрові карти (плани) Автономної Республіки Крим, областей, районів, сіл, селищ, міст, інші тематичні карти (плани), перелік яких встановлюється Порядком ведення Державного земельного кадастру; Поземельні книги.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою: особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи; власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи; органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності); замовником технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (у разі внесення до Державного земельного кадастру за результатами проведення інвентаризації земель масиву земель сільськогосподарського призначення відомостей про земельну ділянку, що входить до такого масиву); замовника документації із землеустрою, за якою здійснюється формування земельної ділянки державної, комунальної власності, у випадках, коли розроблення такої документації відбувається без дозволу органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування; власника земельної частки (паю) або його спадкоємця (у разі формування земельної ділянки в порядку виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв); особи, визначені частиною першою статті 118 Земельного кодексу України, у тому числі власника нерухомого майна (будівлі, споруди), розташованої на земельній ділянці, що надається (передається) із земель державної чи комунальної власності, або його спадкоємця. Для державної реєстрації земельної ділянки державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; документація із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки, в електронній формі та формі електронного документа. У разі якщо відповідно до закону поділ, об`єднання земельних ділянок здійснюються за погодженням з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, фізичними чи юридичними особами, до заяви про державну реєстрацію земельної ділянки, сформованої в результаті поділу або об`єднання земельних ділянок, також додаються документи, що належним чином підтверджують таку згоду.

Згідно ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга є документом Державного земельного кадастру, який містить такі відомості про земельну ділянку: а) кадастровий номер; б) площа; в) місцезнаходження (адміністративно-територіальна одиниця); г) склад угідь; ґ) цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); д) нормативна грошова оцінка; е) відомості про обмеження у використанні земельної ділянки; є) відомості про межі частини земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки; ж) кадастровий план земельної ділянки; з) дата державної реєстрації земельної ділянки; и) інформація про документацію із землеустрою, на підставі якої здійснена державна реєстрація земельної ділянки, а також внесені зміни до цих відомостей; і) інформація про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; ї) дані про бонітування ґрунтів; й) відомості про заходи щодо охорони земель і ґрунтів. Поземельна книга відкривається одночасно з державною реєстрацією земельної ділянки. Поземельна книга ведеться в паперовій та електронній (цифровій) формі. Поземельна книга закривається у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. До Поземельної книги в паперовій формі долучаються всі документи, які стали підставою для внесення відомостей до неї.

Враховуючи викладене, неможливість отримати необхідні відомості в інший спосіб, окрім як шляхом тимчасового доступу до документів, що містять інформацію, яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст. 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дізнавачам сектору дізнання Могилів-Подільського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 (адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення їх копій, а саме: документації із землеустрою щодо формування та відведення земельних ділянок з кадастровими номерами 0522688200:02:000:0516 та 0522688200:04:002:0144; правовстановлюючих документів на вищевказані земельні ділянки.

Дана ухвала діє до 13.01.2025.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудМогилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122986391
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —138/3076/24

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Ясінський Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні