Справа № 760/24304/24
Провадження №1-кс/760/11298/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора - ОСОБА_3 , адвоката- ОСОБА_4 , власника майна- ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві клопотання Старшого слідчого слідчого управління ГУ СБ України у м. Києві та Київській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_6 , погодженого прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_7 про арешт майна у кримінальному провадженні №42023110000000269 від 18.08.2023,-
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, подане в рамках кримінального провадження № 42023110000000269 від 18.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Подане клопотання обґрунтовується тим, що громадяни України ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , починаючи з 1996 року є засновниками ряду підприємств, розташованих на тимчасово окупованій території України в м. Луганськ та Луганській області, які спеціалізуються на роздрібній торгівлі пальним, надання в оренду автомобiлiв i легкових автотранспортних засобiв, оптовій та роздрібній торгівлі деталями та приладдям для автотранспортних засобів та інші.
Прокурор зазначив, що 06.02.1996 року за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано ТОВ «Східні ресурси» (Код ЄДРПОУ - 24049643), види діяльності вказаної юридичної особи є роздрібна торгівля пальним, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна тощо. Згідно зі статутними документами засновниками і кінцевими бенефіціарними власниками вказаного підприємства є зокрема ОСОБА_5 та ОСОБА_8 .
Також, встановлено, що 10.03.1998 року за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстровано ТОВ «ЛАКК» (Код ЄДРПОУ - 23489498), види діяльності вказаної юридичної особи є технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів тощо. Згідно зі статутними документами засновником і кінцевим бенефіціарним власником вказаного підприємства є дружина ОСОБА_5 - ОСОБА_5 .
Крім того, 30.11.2006 року за адресою: АДРЕСА_3 , зареєстровано ТОВ «ПРАЙМ КАР»» (Код ЄДРПОУ - 34721162), види діяльності вказаної юридичної особи є технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами тощо. Згідно зі статутними документами засновниками і кінцевими бенефіціарними власниками вказаного підприємства є ОСОБА_5 та ОСОБА_8 .
Прокурор зазначає, що після початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ на територію України, ОСОБА_5 та ОСОБА_8 у період з 24 лютого 2022 до кінця 2023 року, перебуваючи на території України, достовірно знаючи про те, що на території України введено воєнний стан, а також про те, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022, з РФ заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків, а також про введення в дію Указів Президента щодо накладення санкцій на фізичних та/або юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність з державою агресором або їй допомагають (у будь-якій формі), переслідуючи корисливі мотиви, які виразились в отриманні економічної вигоди від здійсненні торгівлі паливно-мастильними матеріалами на тимчасово окупованій території України, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора, в тому числі надання матеріальних ресурсів у вигляді товарів, послуг і робіт та інших активів у вигляді грошових коштів сплачених до державного бюджету РФ - є незаконним та призведе до сплати податкових зобов`язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу сприятиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, попередньо обговоривши план дій, вирішили в обхід застосованих відносно держави-агресора Україною та США санкцій на ведення господарської діяльності з представниками окупаційної адміністрації держави-агресора, здійснити перереєстрацію підконтрольних їм підприємств, розташованих на тимчасово окупованій території України в АДРЕСА_4 , під систему оподаткування РФ, тим самим продовжувати провадити господарську діяльність у взаємодії з окупаційною адміністрацією держави-агресора, забезпечувати російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов`язань та зборів, а відтак сприяти у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України.
Прокурор вказує, що за викладених вище обставин у ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , виник злочинний умисел, направлений на пособництво державі-агресору, тобто вчинення умисних дій з організації роботи підприємств, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсі у вигляді товарів, послуг та робіт та інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам окупаційної адміністрації держави-агресора.
Усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на пособництво окупаційній адміністрації держави-агресора і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних підприємств, спрямованих на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора та її збройним формуванням (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів неможливо, ОСОБА_5 та ОСОБА_8 залучили до своєї протиправної діяльності невстановлених досудовим розслідуванням довірених осіб з числа діючих працівників належних їм підприємств розташованих на тимчасово окупованій території України у м. Луганськ та Луганській області, які володіють організаторськими здібностями, здатні вирішувати поставлені завдання, успішно організовують та забезпечують ведення результативної роботи, виконують усі накази та розпорядження, володіють професійними знаннями і навичками, мають необхідний досвід роботи для виконання організаційно-розпорядчих та управлінських функцій щодо організації та здійснення господарської діяльності підконтрольних підприємств ТОВ «Східні ресурси», ТОВ «ЛАКК» та ТОВ «ПРАЙМ КАР».
Вищевказані особи, усвідомлюючи наслідки своїх суспільно небезпечних дій, добровільно домовились про спільне вчинення злочину, а саме здійснення пособництва окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам окупаційної адміністрації держави-агресора.
Разом з тим, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності з державою-агресором, у тому числі надання товарів, послуг і робіт на користь збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора чи підприємств приватної та/або державної сфери економіки окупаційній адміністрації держави-агресора, є незаконною та призведе до сплати податкових зобов`язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу допомагатиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, а відтак сприятиме у здійсненні військової агресії проти України, для уникнення санкцій РНБО України розробили план дій, необхідний для досягнення мети протиправного механізму, який включав в себе залучення осіб з числа працівників їх компаній; визначення та розподіл функцій кожної особи, яка прийматиме участь у вказаній злочинній діяльності; вчинення дій щодо перереєстрації належних їм підприємств ТОВ «Східні ресурси», ТОВ «ЛАКК» та ТОВ «ПРАЙМ КАР» під систему оподаткування РФ; реалізації товарів, послуг та робіт суб`єктам господарської діяльності окупаційної адміністрації держави-агресора.
Прокурор вказує, що згідно розподілених ролей та функцій у вказаному протиправному механізмі, який спрямований на здійснення пособництва окупаційній адміністрації держави агресора та її збройним формуванням:
ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , як організатори протиправного механізму, будучи одними із засновників та кінцевих бенефіціарних власників ООО «Восточные ресурсы», ООО «ПРАЙМ КАР» та ООО «ЛАКК», усвідомлюючи протиправність своїх дій, суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, а також усвідомлюючи, що вказані підприємства продовжують господарську діяльність у взаємодії з окупаційною адміністрацією держава-агресора, а також приватними і державними суб`єктами господарювання рф, здійснювали контроль та організовували продаж товарів, надання послуг та виконання робіт належними їм підприємствами суб`єктам господарювання приватної та державної сфери економіки рф; надавали вказівки щодо ведення господарської діяльності у взаємодії з окупаційною адміністрацію держави-агресора; надавали вказівки та контролювали здійснення перереєстрації ТОВ «Східні ресурси», ТОВ «ЛАКК» та ТОВ «ПРАЙМ КАР» під систему оподаткування рф; контролювали виплату обов`язкових податкових платежів до державного бюджету рф ООО «Восточные ресурсы», ООО «ПРАЙМ КАР» та ООО «ЛАКК»; вчиняли інші організаційні дії спрямовані на пособництво державі-агресору.
Невстановлені досудовим розслідуванням особи, які є працівниками належних та підконтрольних ОСОБА_5 та ОСОБА_8 підприємств, які розташовані на тимчасово окупованій території України у м. Луганськ та Луганській області, як пособники здійснювали підготовку документів необхідних для перереєстрації ТОВ «Східні ресурси», ТОВ «ЛАКК» та ТОВ «ПРАЙМ КАР» під систему оподаткування рф; на виконання вказівок ОСОБА_5 та ОСОБА_8 здійснювали безпосередню реалізацію товарів, оброблення та формування замовлень, ведення господарсько-фінансової звітності підприємств ООО «Восточные ресурсы», ООО «ПРАЙМ КАР» та ООО «ЛАКК».
Прокурор зазначає, що реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 29.11.2022, з метою маскування ведення господарської діяльності на тимчасово окупованій території України у м. Луганськ та Луганській області, усвідомлюючи, що ведення такої господарської діяльності можливе лише у взаємодії представниками окупаційної влади держави-агресора, шляхом сплати податків, реалізації товарів на тимчасово окупованій території України та надання іншої допомоги, надали вказівку невстановленим досудовим розслідування особам, які перебувають на тимчасово окупованій території України у м. Луганськ та Луганській області про підготовку документів щодо перереєстрації ТОВ «Східні ресурси», ТОВ «ЛАКК» та ТОВ «ПРАЙМ КАР» під систему оподаткування рф, подання їх в органи окупаційної адміністрації «ЛНР» та продовження ведення господарської діяльності, з метою пособництва окупаційній адміністрації держави-агресор.
У подальшому, невстановлені особи, у період з 24.02.2022 до 29.11.2022, перебуваючи на тимчасово окупованій території України у м. Луганськ та Луганській області на виконання вказівок ОСОБА_5 , та ОСОБА_8 здійснили перереєстрацію ТОВ «Східні ресурси», код ЄДРПОУ 24049643 (рос. реестр. ООО «Восточные ресурсы», ОГРН 1229400088312), ТОВ «Прайм Кар», ЄДРПОУ 34721162, (рос. реестр. ООО «ПРАЙМ КАР», ОГРН 1229400091348) та ТОВ «ЛАКК», код ЄДРПОУ 23489498, (рос. реестр. ООО «ЛАКК» ОГРН 1229400066246).
Таким чином, внаслідок вищевказаних протиправних дій ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, стало можливим продовження ведення господарської діяльності українських підприємств під системою оподаткування рф - ООО «Восточные ресурсы», ООО «ПРАЙМ КАР» та ООО «ЛАКК» з суб`єктами господарювання державної та приватної сфери економіки рф по роздрібній торгівлі пальним, надання в оренду автомобiлiв i легкових автотранспортних засобiв, оптовій та роздрібній торгівлі деталями та приладдям для автотранспортних засобів та інші, а також сплата до бюджету РФ податків, тобто передання активів державі агресору, які спрямовуються на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора.
Так, на виконання спільного злочинного умислу, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, з метою здійснення пособництва окупаційній адміністрації держави-агресора, у період часу 01 січня 2023 по 31 грудня 2023, організовував та контролював надання товарів, послуг та робіт суб`єктам господарювання приватної та державної сфери економіки рф, а також контролював своєчасну сплату податкових зборів до державного бюджету рф з власних підприємств ООО «Восточные ресурсы», ООО «ПРАЙМ КАР» та ООО «ЛАКК».
Внаслідок зазначених вище протиправних дій ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у період часу з 01 січня 2023 по 31 грудня 2023, підприємством ООО «Восточные ресурсы» було забезпечено товарами, послугами та роботами наступних суб`єктів господарювання державної та приватної сфери економіки держави агресора, а саме:
МУП «КОММУНСЕРВИС БР», на загальну суму - 527 300 руб.; МУП «Меловское жилищно-коммунальное предприятие», на загальну суму - 499 900 руб.; МАРКОВСКОЕ МРУЭГХ -ФИЛИАЛ ГУП «ЛУГАНСКГАЗ», на загальну суму - 436 290; МУП «НОВОПСКОВСЕРВИС», на загальну суму - 306 560 руб.; «УГСО МВД ЛНР», на загальну суму - 236 575 руб.; Краснолучское МРУЭГХ филиал ГУП «Луганскгаз», на загальну суму - 206 500 руб.; МУП «СТАРОБЕЛЬСКИЙ ЭЛЕВАТОР», на загальну суму - 198 300 руб.; МУП «ЭНЕРГОБЫТСЕРВИС СТАНИЧНО-ЛУГАНСКОГО РАЙОНА», на загальну суму - 160 630 руб.; МИНФИН ЛНР (АППАРАТ НАРОДНОГО СОВЕТА ЛНР), на загальну суму - 112 000; ПАО «Промсвязьбанк», на загальну суму - 74 000 руб.; МИНФИН ЛНР (ГОУ ЛНР «СЛСШ С. ЧУГИНКА»), на загальну суму - 64 494 руб.; ЛУГАНСКАЯ РЕСПУБЛИКАНСКАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ПРОФСОЮЗА РАБОТНИКОВ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ РФ, на загальну суму - 56 670 руб.; МИНФИН ЛНР (ГОУ ЛНР «ЛУГАНСКИЙ ДЕТСКИЙ ДОМ»), на загальну суму - 24 180 руб.; МИНФИН ЛНР (ГОУ ЛНР «СЛСШ»), на загальну суму - 13 580 руб.; ОСФР ПО ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКЕ (ОСФР ПО ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКЕ), на загальну суму - 7 793,48 руб.; ООО «ВОСТОЧНЫЕ РЕСУРСЫ», на загальну суму - 1 332 624 058 руб.; Инкассация ООО «Восточные ресурсы», на загальну суму - 78 635 723 руб.; ООО «Восточные ресурсы», на загальну суму - 9 368 944,43 руб; ООО «ТЕПЛОЭФФЕКТ», на загальну суму - 4 345 390 руб.; ООО «СПАР ЛУГАНСК», на загальну суму - 4 158 330 руб.; ООО «ЛТК», на загальну суму - 4 148 315 РУБ.; ИП ОСОБА_9 », на загальну суму - 4 129 160 руб.; ООО «ЛЛВЗ ЛУГА-НОВА», на загальну суму - 3 038 060 руб.; УФК ПО НИЖЕГОРОДСКОЙ ОБЛАСТИ (ООО «СНК»), на загальну суму - 2 967 800 руб.; ЧАО «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ИМ. С.С. МОНЯТОВСКОГО », на загальну суму - 2 640 241 руб.; ООО «ЛУГАНСКИЙ ХЛАДОКОМБИНАТ», на загальну суму - 2 611 840 руб.; ИП «ОСОБА_26», на загальну суму - 1 819 238,58 руб.; ООО «ТРЕЙД ГРУПП», на загальну суму - 1 776 600 руб.; ИП « ОСОБА_10 », на загальну суму - 1 690 665 руб.; ООО «СФ «АГРОПТАХА», на загальну суму - 1 546 320 руб.; ООО «ЛЭМЗ», на загальну суму - 1 374 135 руб.; ООО «ТК «СБМ», на загальну суму -1 329 150 руб.; ООО «ИНФОРМСЕРВИС-ЛУГАНСК», на загальну суму -1 277 000 руб.; ООО «ТРАНСПОРТНАЯ КОМПАНИЯ «ВОЯЖ», на загальну суму - 1 255 730 руб.; ООО «ПРОД-ЛОГИСТИК», на загальну суму - 1 252 160 руб.; ООО «АГРОСВИТ», на загальну суму - 1 243 350 руб.; ООО СК «Промстрой», на загальну суму - 1 239 365; ЧАО «КОМПАНИЯ «АЙДАР ЛИГА», на загальну суму - 1 172 196,89 руб.; ООО «АРТЕЛЬ-ДОМ», на загальну суму -1 171 600 руб.; ПАО «ЛУМ», на загальну суму - 958 265 руб.; ООО «СТРОЙЦЕНТР», на загальну суму - 908 970 руб.; ООО «ЛИДЕР СТРОЙ-2007», на загальну суму - 895 650 руб.; ООО «АБРИС ТДК», на загальну суму - 890 780 руб.; КФХ «ЛЕБЕДЬ», на загальну суму - 870 625 руб.; ООО «АКВА-КРИСТАЛЛ», на загальну суму - 864 800 руб.; ООО «АТАМАН», на загальну суму - 863 500 руб.; ИП « ОСОБА_11 », на загальну суму - 813 800 руб.; ООО «ЮТЭК», на загальну суму - 736 400 руб.; ООО «МАРС КОМПАНИ», на загальну суму - 727 965,5 руб.; СООО «ВЕСНА», на загальну суму - 678 600 руб.; ООО «ПИТЕЙНЫЕ ТРАДИЦИИ», на загальну суму - 650 475 руб.; ИП « ОСОБА_12 », на загальну суму - 598 750 руб.; ООО «ФЕРМЕРСКОЕ ХОЗЯЙСТВО «НОВО-ПАВЛОВСКОЕ», на загальну суму - 548 400 руб.; ООО «ВИАННА», на загальну суму - 527 147,5 руб.; ООО «НПК «ЭЛЕКТРОСПЕЦМОНТАЖ», на загальну суму - 496 900 руб.; ООО «СПРИНТЕР ЛУГАНСК», на загальну суму - 490 350 руб.; ООО «НПК «ЛЭМЗ-ОГМК», на загальну суму - 483 515 руб.; ООО «ВИЗОЛ», на загальну суму - 471 540 руб.; ИП «ОСОБА_25», на загальну суму - 468 590 руб.; ООО «ПРЕСС-ЭКСПРЕСС», на загальну суму - 457 830 руб.; ООО «ЛЕНМОНТАЖ», на загальну суму - 450 200 руб.; ООО «Арта», на загальну суму - 445 625; ООО «ТОРГОВЛЯ БЕЗ ГРАНИЦ», на загальну суму - 423 524 руб.; ООО «ЛК МИДО», на загальну суму - 420 270 руб.; ООО «ГРАУНД», на загальну суму - 413 550; ИП «ОСОБА_27», на загальну суму - 399 310 руб.; ООО «СТС-Центр», на загальну суму - 392 650 руб.; ООО «ТОПАЗ», на загальну суму - 387 660; ООО «ВОСТОК-ТОРГ», на загальну суму - 350 469 руб.; ООО «АВТОСФЕРА», на загальну суму - 350 000 руб.; ГТРК «Луганск», на загальну суму - 341 880; ООО «АГРОЛУГ СХ», на загальну суму - 340 100 руб.; ООО «ЗАПРУДНОЕ», на загальну суму - 336 500 руб.; ИП «ОСОБА_28», на загальну суму - 335 850 руб.; ООО «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ИМ. С.С. МОНЯТОВСКОГО », на загальну суму - 322 142 руб.; КФХ «ДОН», на загальну суму - 316 800 руб.; ООО «СИСТЕМА ИНТЕРНЕТ ОПОВЕЩЕНИЙ», на загальну суму - 306 600 руб.; ООО «ЦЕНТРАЛЬНАЯ АПТЕКА №377», на загальну суму - 298 880 руб.; ООО «ЛУГАНСКАЯ ФИРМА «АГРОХИМ», на загальну суму - 296 850 руб.; ИП «ОСОБА_29», на загальну суму - 291 910 руб.; ООО «АТЛАНТ-ТРЕЙДИНГ», на загальну суму - 281 270 руб.; ИП «ОСОБА_30», на загальну суму - 278 750 руб.; ООО «ЛЗТА «МАРШАЛ», на загальну суму - 276 535 руб.; ООО «МЕГАЛИНК», на загальну суму - 265 964,34 руб.; ООО «ВЕРЕСК», на загальну суму - 264 100; ООО «АГРОСЕЗОН», на загальну суму - 260 250 руб.; ООО «ДОНСНАБРЕСУРС», на загальну суму - 254 200 руб.; ООО «СТРОЙРЕМСЕРВИС», на загальну суму - 249 760 руб.; ООО «АГРОФИРМА «ЗОРЯНЕ», на загальну суму - 249 600 руб.; ООО «ОЛЕКС», на загальну суму - 249 400 руб.; ООО «Группа ММ», на загальну суму - 248 950 руб.; ПАО «СТАХАНОВСКОЕ АТП» 10916», на загальну суму - 243 162,5 руб.; ООО «КОМПАНИЯ «СТРОЙКОМПЛЕКТ», на загальну суму - 211 820 руб.; ООО «ЛУГАНСКАЯ КОНДИТЕРСКАЯ ФАБРИКА «ЛАКОНД», на загальну суму - 202 3504 руб.; СООО «МИРНАЯ ДОЛИНА», на загальну суму - 200 000 руб.; ООО «КОМПАНИЯ «АЙДАР ЛИГА», на загальну суму - 200 000 руб.; ООО «БЕЛОВОДСКИЙ ЭЛЕВАТОР», на загальну суму - 194 700 руб.; ООО «СТАРТЭК», на загальну суму - 179 110 руб.; К(Ф)Х «НАДЕЖДА», на загальну суму - 178 500 руб.; ООО «ОА «АСТРА ПЛЮС», на загальну суму - 164 775 руб.; ООО «КЛЕН», на загальну суму - 160 735; ФХ «ФОРВАРД-2», на загальну суму - 159 000 руб.; ФХ «ДУБИНЧЕНКО», на загальну суму - 155 900 руб.; ООО «ЦЭВР», на загальну суму - 155 625; ООО «КОМПАНИЯ «ВОКИН», на загальну суму - 132 750 руб.; ООО «ДИБРОВСКАЯ НИВА», на загальну суму - 131 000 руб.; СООО «АГРОИНВЕСТ», на загальну суму - 130 750 руб.; ООО «АВТОКЛАПАН-ПРОД», на загальну суму - 128 190; ООО «ТД «ЛОКОМОТИВ-СЕРВИС» . на загальну суму - 125 260 руб.; ФХ « ОСОБА_13 », на загальну суму - 118620 руб.; ООО «МТС «АЛЬЯНС», на загальну суму - 114 700 руб.; ИП « ОСОБА_14 », на загальну суму - 110 430 руб.; ПО «СВЕРДЛОВСКАЯ ТО ПРУП ЛНР», на загальну суму - 107 380 руб.; ИП «ОСОБА_31», на загальну суму - 107 000 руб.; ИП «ОСОБА_32», на загальну суму - 105 600 руб.; ООО «БИЗНЕС ПЕЙПА ИНВЕСТ», на загальну суму - 101 750 руб.; АО «СТАХАНОВСКОЕ АТП 10916», на загальну суму - 99 038,5 руб.; ООО «БЕЛЛА ТРЕЙД», на загальну суму - 98 650 руб.; ООО «ЛПКВК «СУПЕРБЛОК», на загальну суму - 95 870 руб.; ИП «ОСОБА_33», на загальну суму - 95 180 руб.; ООО «СТАРТ», на загальну суму - 93 674; ООО «СПЕЦАВТО», на загальну суму - 90 400 руб.; ООО «ОМЕГА-2007», на загальну суму - 89 070 руб.; Краснодонский филиал ООО «Луганский машиностроитель-Чебоксарский завод», на загальну суму - 88 650 руб.; ООО «АТЛАНТ-ЛОГИСТИК», на загальну суму - 86 533 руб.; ЧСП «СТЕПНОЕ», на загальну суму - 86 350 руб.; ООО «СНК», на загальну суму - 85 000 руб.; ООО «ДОНБАСС-ТЕПЛОГАЗ», на загальну суму - 82 650 руб.; ИП « ОСОБА_10 », на загальну суму - 76 800 руб.; ООО «ЗААЙДАРОВСКОЕ» , на загальну суму - 75 500 руб.; ООО «ПРОМТОВАРЫ», на загальну суму - 73 540 руб.; ИП «ОСОБА_27», на загальну суму - 71 100 руб.; ООО «МАРС КОМПАНИ», на загальну суму - 69 510 руб.; «ЛГКАП», на загальну суму -67 560 руб.; ООО «СЕЛЬХОЗАГРОСТАНДАРТ», на загальну суму - 66 500 руб. руб.; ООО «ТК «ВОЯЖ», на загальну суму - 65 200 руб.; ПО «Краснодонская ТО ПРУП ЛНР», на загальну суму - 63 875 руб.; ИП «ГИЛЕВА АННА СЕРГЕЕВНА», на загальну суму - 63 650 руб.; ООО «НПФ» АЭРОМЕХ», на загальну суму - 59 215 руб.; ООО «ЛЮБАВА-ПЛЮС», на загальну суму - 59 035 руб.; ФХ «ДОН», на загальну суму - 59 000 руб.; ООО «АГРОСТЕММА», на загальну суму - 58 435 руб.; ООО «МЕГАЛИНК», на загальну суму - 58 350 руб.; ЧП «ДИБРОВСЬКА НИВА», на загальну суму - 57 000 руб.; ИП «ОСОБА_34», на загальну суму - 56 818,3 руб.; ООО «АЛЬФАБОКС», на загальну суму - 54 380 руб.; ООО «АГРОСФЕРА», на загальну суму - 53 500 руб.; Ф/Х « ОСОБА_15 », на загальну суму - 53 200 руб.; ООО ТД «БЗБО», на загальну суму - 51 730 руб.; ЧАО «БОНДАРОВСКОЕ», на загальну суму - 51 250 руб.; АО «НЦГР», на загальну суму - 50 002 руб.; ООО «ВАЛУЙСКАЯ МТС», на загальну суму - 48 400 руб.; КФХ «ОСОБА_15», на загальну суму - 46 300,01 руб.; ООО «ДИВКОМПАНИ», на загальну суму - 43 550 руб.; ООО «КОМПАНИЯ «АРМОБУД», на загальну суму - 43 300 руб.; ООО СК «ПРОМСТРОЙ», на загальну суму - 42 240 руб.; ФХ « ОСОБА_16 », на загальну суму - 41 600 руб.; ИП «ОСОБА_35», на загальну суму - 38 275 руб.; СООО «Заайдаровское», на загальну суму - 36 300 руб.; ООО «ТОРГОВАЯ ГРУППА «АТЛАНТ», на загальну суму - 35 750 руб.; ООО «ПКФ «УНИВЕРСАЛМАШ», на загальну суму - 35 340 руб.; ООО «КОМПАНИЯ «СТРОЙКОМПЛЕКТ», на загальну суму - 34 560 руб.; МУП «ЖЭУ», на загальну суму - 33 500 руб.; КФХ «ОСОБА_36», на загальну суму - 33 025 руб.; ООО «ТД «СЕЛЬПО», на загальну суму - 31 195 руб.; ФЛП « ОСОБА_17 », на загальну суму - 30 000 руб.; ООО «ПРОДАЛЬЯНС-ЛУГАНСК», на загальну суму - 29 575 руб.; ИП « ОСОБА_18 », на загальну суму - 29 250 руб.; ФХ «ЛИДЕР», на загальну суму - 28 400 руб.; ООО «Стройремсервис», на загальну суму - 25 900 руб.; ООО «СИО», на загальну суму - 25 000 руб.; ООО «ВИТАЛИ», на загальну суму - 24 474 руб.; ПО «ППО ПП «ШУ ЧЕРВОНОПАРТИЗАНСКОЕ» СП «СВЕРДЛОВАН»- 24 370 руб.; ОП ООО «ТД» «РОВЕНЬКОВСКАЯ НЕФТЕБАЗА» «РОЗНИЦА», на загальну суму - 21 171,48 руб.; ИП « ОСОБА_19 », на загальну суму - 17 475 руб.; «ОПСРЗ ЛНР», на загальну суму - 17 250 руб.; ООО «ФЬОРД», на загальну суму - 13 600 руб.; ООО «ОСНОВНОЙ КАПИТАЛ», на загальну суму - 13 200 руб.; ООО «КОНФЕТЕРРА», на загальну суму - 12 340 руб.; КФХ «Родничок», на загальну суму - 11 600 руб.; ООО «ЛУГМАШ-ЧЗ», на загальну суму - 11 485 руб.; ООО «ЛУГАНСКАЯ КОМПАНИЯ МЕТАЛЛА И ДЕРЕВООБРАБОТКИ», на загальну суму - 9 650 руб.; ПАО «Промсвязьбанк, на загальну суму - 6 552 руб.; КФХ «РОДНИЧОК», на загальну суму - 6 150 руб.; ООО «ТД «КРАСНОЛУЧЭНЕРГОРЕСУРС», на загальну суму - 5 270 руб.; ИП «ОСОБА_37», на загальну суму - 4 800 руб.;
Таким чином, у період з 01 січня 2023 до 31 грудня 2023 року, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, діючи умисно, забезпечили стабільне функціонування компанії ООО «Восточные ресурсы», якою було забезпечено товарами, послугами та роботами суб`єктів господарювання державної та приватної сфери економіки держави агресора, на загальну суму - 1 685 978 021 руб., що станом на 31.12.2023 за курсом валют Національного банку України становило 714 001 135,38 гривень, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів у вигляді товарів, послуг та робіт, представникам держави-агресора на визначену суму.
Крім того, у період з 01 січня 2023 до 31 грудня 2023 року, на виконання спільного злочинного умислу, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом наданні товарів, послуг і робіт суб`єктам господарювання державної та приватної сфери економіки рф, а також передачі інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам окупаційній адміністрації держави-агресора, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, діючи умисно, забезпечили стабільне функціонування компанії ООО «Восточные ресурсы», якою до бюджету держави-агресора перераховано податків, зборів та платежів, з них: єдиний податковий внесок - 61 509 090 рублів, що станом на 31.12.2023 за курсом валют Національного банку України становило 26 048 714,48 гривень, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора на визначену суму.
Також, внаслідок зазначених вище протиправних дій ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у період часу з 01 січня 2023 по 31 грудня 2023, підприємством ООО «ПРАЙМ КАР» було забезпечено товарами, послугами та роботами наступних суб`єктів господарювання державної та приватної сфери економіки держави агресора, а саме:
- ИП «ОСОБА_38», на загальну суму - 900 000 уб.; ИП «ОСОБА_39», на загальну суму - 580 000 руб.; ИП «ОСОБА_40, на загальну суму - 468 000 руб.; ООО «ТЕРРА ГРУПП», на загальну суму - 390 000 руб.; ООО «АКРИМА-ФЕНИКС», на загальну суму - 108 000 руб.; ИП «ОСОБА_41», на загальну суму - 100 000 руб.; ПАО Институт Филиал «Луганский», на загальну суму - 52 000 рую.; Фин. Институт: Филиал (ДО) «Луганский» , на загальну суму - 23 500 руб.; ПАО Институт Филиал «Луганский» , на загальну суму - 12 000 руб.; Фин. Институт: Филиал (ДО) «Луганский», на загальну суму - 5 100 руб.; ПАО «ПРОМСВЯЗЬБАНК», на загальну суму - 3 900 руб.; Фин. Институт: Филиал (ДО) «Луганский», на загальну суму - 3 100 руб.; Фин. Институт: Филиал (ДО) «Луганский», на загальну суму - 2 400 руб.; Фин. Институт: Филиал (ДО) «Луганский», на загальну суму - 2 000 руб.; ООО «ЧОО «СБ «БАРС» , на загальну суму - 1 530 руб.; ООО «ПРАЙМ КАР», на загальну суму - 14 747 руб.
Таким чином, у період з 01 січня 2023 до 31 грудня 2023 року, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, діючи умисно, забезпечили стабільне функціонування компанії ООО «ПРАЙМ КАР», якою було забезпечено товарами, послугами та роботами суб`єктів господарювання державної та приватної сфери економіки держави-агресора, на загальну суму - 2 666 303 руб., що станом на 31.12.2023 за курсом валют Національного банку України становило 1 129 162,62 гривень, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів у вигляді товарів, послуг та робіт, представникам окупаційній адміністрації держави-агресора на визначену суму.
Крім того, у період з 01 січня 2023 до 31 грудня 2023, на виконання спільного злочинного умислу, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом наданні товарів, послуг і робіт суб`єктам господарювання державної та приватної сфери економіки рф, а також передачі інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, діючи умисно, забезпечили стабільне функціонування компанії ООО «ПРАЙМ КАР», якою до бюджету держави-агресора перераховано податків, зборів та платежів, з них: єдиний податковий внесок - 167 158 рублів, що станом на 31.12.2023 за курсом валют Національного банку України становило 70 790,36 гривень, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі інших активів державі агресору у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора на визначену суму.
Крім того, внаслідок зазначених вище протиправних дій ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у період часу з 01 січня 2023 по 31 грудня 2023, підприємством ООО «ЛАКК» було забезпечено товарами, послугами та роботами наступних суб`єктів господарювання державної та приватної сфери економіки держави агресора, на загальну суму - 647 613 руб., а саме:
ИП « ОСОБА_20 », на загальну суму - 439 314 руб.; ИП « ОСОБА_21 », на загальну суму - 181 773 руб.; ИП «ОСОБА_42», на загальну суму - 230 00 руб.; ООО «ЛАКК», на загальну суму - 3 500 руб.
Таким чином, у період з 01 січня 2023 до 31 грудня 2023 року, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, діючи умисно, забезпечили стабільне функціонування компанії ООО «ЛАКК», якою було забезпечено товарами, послугами та роботами суб`єктів господарювання державної та приватної сфери економіки держави агресора, на загальну суму - 647 613 руб., що станом на 31.12.2023 за курсом валют Національного банку України становило 274 260,05 гривень, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів у вигляді товарів, послуг та робіт, представникам держави-агресора на визначену суму.
Таким чином, у період з 01 січня 2023 до 31 грудня 2023, на виконання спільного злочинного умислу, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом наданні товарів, послуг і робіт суб`єктам господарювання державної та приватної сфери економіки держави-агресора, а також передачі інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, діючи умисно, забезпечили стабільне функціонування компанії ООО «ЛАКК», якою до бюджету держави-агресора перераховано податків, зборів та платежів, з них: єдиний податковий внесок - 21 961 рубль, що станом на 31.12.2023 за курсом валют Національного банку України становило 9 300,34 гривень, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі інших активів державі агресору у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора на визначену суму.
Прокурор зазначає, що у 2023 році ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, на виконання спільного злочинного умислу, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора, організував надання товарів, послуг і робіт з ООО «Восточные ресурсы», ООО «ПРАЙМ КАР» та ООО «ЛАКК» суб`єктам господарювання державної та приватної сфери економіки рф, а також передачі інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора, внаслідок чого до бюджету держави-агресора останнім перераховано грошові кошти у сумі 61 698 209 рублів, що відповідно до офіційно встановленого середнього курсу Національного банку України станом на 31.12.2023 становило 26 128 805,1971 гривні, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі інших активів державі агресору у вигляді грошових коштів, отриманих як прибуток представниками держави-агресора на визначену суму.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 29.11.2022, після перереєстрації належного та підконтрольного їм підприємства розташованого на тимчасово окупованій території України у м. Луганськ - ТОВ «Східні ресурси», код ЄДРПОУ 24049643 (рос. реестр. ООО «Восточные ресурсы», ОГРН 1229400088312), розуміючи, що у зв`язку з повномасштабним вторгнення ЗС РФ на територію України, вказане підприємство перебуває у зоні ведення бойових дій, з метою безперешкодного продовження ведення господарської діяльності з окупаційною адміністрацією держави агресора, вирішили залучити охорону з числа представників збройних формувань держави-агресора, чим здійснити пособництво збройним формуванням держави-агресора.
Так, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 29.11.2022, на виконання спільного злочинного плану, вступив в злочинну змову з представниками окупаційною адміністрацією держави агресора та збройними формуваннями держави агресора, а саме: ФГКУ «УВО ВОЙСК НАЦИОНАЛЬНОЙ ГВАРДИИ ПО ЛНР», діяльність якої спрямована на забезпечення громадського порядку та безпеки, на яких згідно домовленості покладались функції забезпечення охорони підконтрольного ОСОБА_5 та ОСОБА_8 підприємства ООО «Восточные ресурсы», його офісних та складських приміщень, а також об`єктів надання послуг із забезпечення паливно-мастильними матеріалами (АЗС) для окупаційної адміністрації держави агресора, збройних формувань та суб`єктів господарювання приватної та державної сфери економіки держави-агресора.
Крім того, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, б\удучи одним із засновників та кінцевих бенефіціарних власників ООО «Восточные ресурсы», усвідомлюючи протиправність своїх дій, суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, а також усвідомлюючи, що вказане підприємство продовжує господарську діяльність у взаємодії з окупаційною адміністрацією держава-агресора та перебуває під охороною збройних формувань держави-агресора, здійснював контроль за забезпеченням охорони вказаного підприємства, а також контролював та організовував через довірених йому осіб, виплату збройним формування держави-агресора грошових коштів за надання послуг охорони, розуміючи, що вказані грошові кошти будуть спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресор.
В свою чергу, встановлено, що з 01 січня 2023 по 31 грудня 2023 року, представниками збройних формувань держави-агресора, а саме: ФГКУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснювалась охорона належного та підконтрольного ОСОБА_5 та ОСОБА_8 підприємства ООО «Восточные ресурсы», чим забезпечувалось його функціонування та продовження ведення господарської діяльності з окупаційною адміністрацією держави агресора.
Так, внаслідок зазначених вище протиправних дій ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, у період часу з 01 січня 2023 по 31 грудня 2023 року, з рахунку належного та підконтрольного їм підприємства ООО «Восточные ресурсы» було перераховано на рахунок ФГКУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », грошові кошти у розмірі 460 265 рублів, що станом на 31.12.2023 за курсом валют Національного банку України становило 194 919,34 гривень, за надання послуг охорони, чим було здійснено передача інших активів (грошових коштів) збройним формуванням держави-агресор.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у вчиненні ним, пособництва державі-агресору, а саме умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільного збору, підготовки, передачі матеріальних ресурсів та інших активів у вигляді грошових коштів, представникам збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
26.09.2024 ОСОБА_5 було затримано на підставі п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України.
26.09.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Також встановлено, що ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , є фактичними керівниками та кінцевими бенефіціарними власниками ряду підприємств, розташованих на тимчасово окупованій території України, перереєстрованих на російську систему оподаткування. В ході незаконної господарської діяльності, яка контролюється ОСОБА_5 , а саме ТОВ «Східні ресурси», код ЄДРПОУ 24049643 (рос. реестр. ООО «Восточные ресурсы», ОГРН 1229400088312), ТОВ «Прайм Кар», ЄДРПОУ 34721162, (рос. реестр. ООО «Прайм Кар», ОГРН 1229400091348) та ТОВ «ЛАКК», код ЄДРПОУ 23489498, (рос. реестр. ООО «ЛАКК» ОГРН 1229400066246) та акумулюються ОСОБА_5 та ОСОБА_5 на банківських рахунках та індивідуальних банківських сейфах (ячейках).
26.09.2024 у рамках вказаного кримінального провадження слідчим управлінням Головного управління, на підставі ухвали слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_22 від 17 вересня 2024 року було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_5 у банківському сейфі договір на використання якого укладено з ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_2 ), в ході якого виявлено та вилучено наступні речі:
1)Предмети схожі на грошові кошти, які виявлено в коробці № 1:
-629 700 доларів США;
-35 000 Євро;
2)Предмети схожі на грошові кошти, які виявлено в коробці № 2:
-493 200 доларів США;
3)Предмети схожі на грошові кошти, які виявлено в коробці № 3:
-806 986 доларів США;
-36 550 Євро.
4)Договір купівлі-продажу 8047/2024/4630807 транспортного засобу від 25.05.2024;
5)Договір купівлі-продажу 8047/2024/4552851 транспортного засобу від 08.05.2024;
6)Договір купівлі-продажу квартири від 10.06.2021 № 1116 з витягом від 10.06.2021, довідкою та технічним паспортом;
7)Довіреність від 01.11.2012 № 4122, технічний паспорт, витяг про державну реєстрацію прав, договір купівлі-продажу квартири від 01.11.2012 № 4120, акт прийому-передачі квартири, витяг з державного реєстру правочинів;
8)Попередній договір купівлі-продажу квартири від 15.08.2012 № 2671;
9)Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 07.06.2021 № 1091;
10)Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 06.02.2013 № 248;
11)Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 07.06.2021 № 1090;
12)Попередній договір купівлі-продажу квартири від 07.06.2021 № 1089, з квитанціями та платіжними дорученнями;
13)Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 06.02.2013 № 247;
14)Рішення № 290 від 19.11.2002 Жовтневого району у м. Луганську;
15)Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 05.08.2008;
16)Технічна документація зі складання державного акта на право приватної власності на землю за 2003 рік;
17)Лист-звернення до ТОВ «КУА «Інвестиційний капітал України» від 23.06.2023;
18)Платіжні доручення № 704820, № 703961, № 704278; платіжні інструкції кредитного переказу «379345, 384935, 380096, 384732», платіжні доручення № 643305, № 643234, № 643781, № 641639;
19)Витяг з державного реєстру речових прав № 338107575 від 05.072023;
20)Договір купівлі-продажу машино-місця від 10.06.2021 № 1117, технічний паспорт, витяг № 261021615, акт прийому-передачі від 10.06.2021, квитанція № ПН2529409, платіжне доручення № 1 від 09.06.2021;
21)Договір купівлі-продажу машино-місця від 10.06.2021 « 1118, технічний паспорт, витяг № 261020736, акт прийому-передачі від 10.06.2021, квитанція № ПН25229417, платіжне доручення № 3 від 09.06.2021;
22)Договір купівлі-продажу машино-місця від 08.02.2013 № 256, витяг № 379534, технічний паспорт;
23)Три аркуші паперу щодо платежів на суму 96236, 85 грн, 1234221, 69 грн, 96236, 85 грн, заява про зміну умов користування банківським сейфом від 27.06.2023, сейф № 712 (до 04.07.2024);
24)Копія заяви про зміну умов користування банківським сейфом ; 450 на ім`я ОСОБА_5 ;
25)Заява (копія) про надання банківських послуг - сейф № 450;
26)Копія акту про передачу сейфу № 450 від 04.09.2021 на ОСОБА_5 .
Прокурор вказує, що в ході проведення обшуку у присутності всіх учасників слідчої дії в тому числі ОСОБА_5 було відкрито банківський сейф та виявлено вищевказані грошові кошти та документи. У зв`язку з тим, що на прохання слідчого ОСОБА_5 не змогла надати жодних документів, які підтверджували законність отримання вказаних грошових коштів, слідчим було прийнято рішення про їх вилучення, так як були підстави вважати, що вказані грошові кошти отримані злочинним шляхом. Також, в ході обшуку у вказаному банківському сейфі, було виявлено документи, які підтверджують купівлю-продаж ОСОБА_5 нерухомого майна за рахунок отриманих коштів, в тому числі від протиправної діяльності.
Постановою старшого слідчого СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_6 від 26.09.2024 вилучені в ході обшуку вказані вище предмети визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
У клопотанні поставлено питання про накладення арешту на предмети визнані речовими доказами згідно Постанови старшого слідчого СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_6 від 26.09.2024, а також з метою конфіскації майна, як виду покарання.
Прокурор ОСОБА_7 та ОСОБА_3 у судовому засіданні подане клопотання підтримали в повному обсязі та просили слідчого суддю його задовольнити.
Представник власника тимчасово вилученого майна -адвокат ОСОБА_23 та ОСОБА_5 у судовому засіданні заперечували з приводу задоволення клопотання посилаючись на його необґрунтованість.
Вважають, що доводи прокурора в обґрунтування накладення арешту є надуманими, питання про визнання речовими доказами вилучених речей вирішено слідчим формально, й проголошена мета арешту, що пов`язується з майбутньою конфіскацією, не враховує те, що вказані грошові кошти є заощадженнями ОСОБА_5 .
Зазначили, що вилучені грошві кошти є переважно заощадженнями ОСОБА_24 , які вона отримала ще до 2015 року, оскільки починаючі з 1995 року є засновником декількох товариств з обмеженою відповідальністю та акціонерних товариств діяльність яких розпочата, ще в 1994-1995 роках. На підтвердження чого надав виписки по рахунку та розміру отриманого доходу, угоди щодо відкриття строкових банківських вкладів та суми виплачених відсотків, тощо.
За вказаних обставин вважає, що сума отриманих доходів від підприємницької діяльності ОСОБА_5 та отриманих доходів від розміщення банківських вкладів за період з 2007-2022 р.р., підтверджує законність отриманих доходів ОСОБА_5 , які зберігалися як заощадження останньої у банківському сейфі.
А тому вважає, що правові підстави для накладення арешту на вилучені грошові кошти ОСОБА_5 ,яка не є стороною кримінального провадження взагалі відсутні.
Також вважає, що в силу вимог ЦК України на вилучені грошові кошти розповсюджується режим спільного майна подружжя, частки якого є рівними. За вказаних вище обставин вважає, що накладення арешту на всю суму грошових коштів, суперечить вимогам ст.ст. 60,70 СК України, оскільки порушує презумпцію спільної сумісної власності та рівності часток подружжя.
Крім того вважає, що документи вилучені в ході обшуку, крім двох з них, датовані періодом часу до 2022 року, тобто до набрання чинності ст. 111-2 КК України.
Зокрема, договір купівлі продажу № 8047/2024/4552851 від 08.05.2024, відповідно до якого ОСОБА_5 продав автомобіль «Volkswagen Atlas» яким користувався з 2020 року.
Так само, відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу від 22.05.2024 ОСОБА_5 продала автомобіль «Porsche Caenne». Вказаним автомобілем ОСОБА_5 користувалася з 2011 року.
Просили відмовити у задоволенні клопотання у повному обсязі.
Вислухавши пояснення прокурора, представника власника майна та власника майна, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів та конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Також, відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою чи у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності, або у володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, щодо якого ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 5 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає:
1) перелік майна, на яке накладено арешт;
2) підстави застосування арешту майна;
3) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі, у разі прийняття такого рішення;
4) заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно;
5) порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб.
Згідно з ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Необхідним та достатнім для запобігання вказаним ризикам є визначення виду обмеження у вигляді заборони користуватися, розпоряджатися та відчужувати майно.
Судовим розглядом встановлено, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023110000000269, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.08.2023, за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
З поданого клопотання вбачається, що ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , є фактичними керівниками та кінцевими бенефіціарними власниками ряду підприємств, розташованих на тимчасово окупованій території України, перереєстрованих на російську систему оподаткування. В ході незаконної господарської діяльності, яка контролюється ОСОБА_5 , а саме ТОВ «Східні ресурси», код ЄДРПОУ 24049643 (рос. реестр. ООО «Восточные ресурсы», ОГРН 1229400088312), ТОВ «Прайм Кар», ЄДРПОУ 34721162, (рос. реестр. ООО «Прайм Кар», ОГРН 1229400091348) та ТОВ «ЛАКК», код ЄДРПОУ 23489498, (рос. реестр. ООО «ЛАКК» ОГРН 1229400066246) та акумулюються ОСОБА_5 та ОСОБА_5 на банківських рахунках та індивідуальних банківських сейфах (ячейках).
26.09.2024 у рамках вказаного кримінального провадження слідчим управлінням Головного управління, на підставі ухвали слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_22 від «17» вересня 2024 року було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_5 у банківському сейфі договір на використання якого укладено з ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_2 ), в ході якого виявлено та вилучено наступні речі:
1)Предмети схожі на грошові кошти, які виявлено в коробці № 1:
-629 700 доларів США;
-35 000 Євро;
2)Предмети схожі на грошові кошти, які виявлено в коробці № 2:
-493 200 доларів США;
3)Предмети схожі на грошові кошти, які виявлено в коробці № 3:
-806 986 доларів США;
-36 550 Євро.
4)Договір купівлі-продажу 8047/2024/4630807 транспортного засобу від 25.05.2024;
5)Договір купівлі-продажу 8047/2024/4552851 транспортного засобу від 08.05.2024;
6)Договір купівлі-продажу квартири від 10.06.2021 № 1116 з витягом від 10.06.2021, довідкою та технічним паспортом;
7)Довіреність від 01.11.2012 № 4122, технічний паспорт, витяг про державну реєстрацію прав, договір купівлі-продажу квартири від 01.11.2012 № 4120, акт прийому-передачі квартири, витяг з державного реєстру правочинів;
8)Попередній договір купівлі-продажу квартири від 15.08.2012 № 2671;
9)Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 07.06.2021 № 1091;
10)Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 06.02.2013 № 248;
11)Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 07.06.2021 № 1090;
12)Попередній договір купівлі-продажу квартири від 07.06.2021 № 1089, з квитанціями та платіжними дорученнями;
13)Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 06.02.2013 № 247;
14)Рішення № 290 від 19.11.2002 Жовтневого району у м. Луганську;
15)Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 05.08.2008;
16)Технічна документація зі складання державного акта на право приватної власності на землю за 2003 рік;
17)Лист-звернення до ТОВ «КУА «Інвестиційний капітал України» від 23.06.2023;
18)Платіжні доручення № 704820, № 703961, № 704278; платіжні інструкції кредитного переказу «379345, 384935, 380096, 384732», платіжні доручення № 643305, № 643234, № 643781, № 641639;
19)Витяг з державного реєстру речових прав № 338107575 від 05.072023;
20)Договір купівлі-продажу машино-місця від 10.06.2021 № 1117, технічний паспорт, витяг № 261021615, акт прийому-передачі від 10.06.2021, квитанція № ПН2529409, платіжне доручення № 1 від 09.06.2021;
21)Договір купівлі-продажу машино-місця від 10.06.2021 « 1118, технічний паспорт, витяг № 261020736, акт прийому-передачі від 10.06.2021, квитанція № ПН25229417, платіжне доручення № 3 від 09.06.2021;
22)Договір купівлі-продажу машино-місця від 08.02.2013 № 256, витяг № 379534, технічний паспорт;
23)Три аркуші паперу щодо платежів на суму 96236, 85 грн, 1234221, 69 грн, 96236, 85 грн, заява про зміну умов користування банківським сейфом від 27.06.2023, сейф № 712 (до 04.07.2024);
24)Копія заяви про зміну умов користування банківським сейфом ; 450 на ім`я ОСОБА_5 ;
25)Заява (копія) про надання банківських послуг - сейф № 450;
26)Копія акту про передачу сейфу № 450 від 04.09.2021 на ОСОБА_5 .
Постановою старшого слідчого СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_6 від 26.09.2024 вказані предмети визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Арешт вилучених документів обґрунтовується необхідністю збереження речових доказів, а грошових коштів з метою збереження речових доказів та необхідністю забезпечення конфіскації майна підозрюваного ОСОБА_5 як виду покарання.
Слідчий суддя погоджується з доводами органу досудового розслідування щодо необхідності накладення арешту на майно, яке було вилучено в ході обшуку частково, виходячи з наступного.
При накладенні арешту на майно слідчий суддя має обов`язково переконатися в наявності доказів на підтвердження вчинення кримінального правопорушення. При цьому закон не вимагає аби вони були повними та достатніми на даній стадії кримінального провадження, однак вони мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого злочину.
Крім того, наявність доказів у кримінальному провадженні має давати слідчому судді впевненість в тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно накласти вид обмеження з метою уникнення негативних наслідків.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
У цьому випадку, відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Статтею 100 КПК України визначено, що на речові докази може бути накладено арешт в порядку ст. 170-174 КПК України, та згідно з ч. 2, 3 ст. 170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, визначеним в ч. 1 ст. 98 КПК України.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використанні як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отриманні юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно до ч. 2 ст. 100 КПК України речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.
Відповідно ч. 1 ст. 100 КПК України речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями 160-166, 170-174 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
За ч.2 ст.168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
26.09.2024 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянину України, уродженцю м. Луганськ, раніше не судимому, який є засновником ТОВ «МІКС МАРКЕТ», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , та який проживає за адресою: АДРЕСА_6 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Згідно ст. 111-2 КК України, інкримінованої ОСОБА_5 , передбачено додаткове покарання у виді конфіскації майна.
Як вбачається з матеріалів клопотання, в кримінальному провадженні зібрано певні докази, що вказують на факт вчинення відповідного кримінального правопорушення.
За вчинення вказаного кримінального правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
З матеріалів поданого клопотання вбачається, що проведеним оглядом вилучених у ході обшуку банкіського сейфу відкритого на ім.»я ОСОБА_5 документи мають значення для досудового розслідування у кримінальному провадженні, оскільки на них зберігаються відомості, які можуть бути використані як доказ фактів, що розслідуються у кримінальному провадженні.
Тому, з урахуванням вказаних обставин та потреби досудового розслідування накладення арешту на зазначене у клопотанні майно виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого та може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звернувся із клопотанням про арешт майна.
За вказаних обставин, слідчий суддя приходить до висновку про накладення арешту на майно, а саме:
-Договір купівлі-продажу 8047/2024/4630807 транспортного засобу від 25.05.2024;
-Договір купівлі-продажу 8047/2024/4552851 транспортного засобу від 08.05.2024;
-Договір купівлі-продажу квартири від 10.06.2021 № 1116 з витягом від 10.06.2021, довідкою та технічним паспортом;
-Довіреність від 01.11.2012 № 4122, технічний паспорт, витяг про державну реєстрацію прав, договір купівлі-продажу квартири від 01.11.2012 № 4120, акт прийому-передачі квартири, витяг з державного реєстру правочинів;
-Попередній договір купівлі-продажу квартири від 15.08.2012 № 2671;
-Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 07.06.2021 № 1091;
-Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 06.02.2013 № 248;
-Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 07.06.2021 № 1090;
-Попередній договір купівлі-продажу квартири від 07.06.2021 № 1089, з квитанціями та платіжними дорученнями;
-Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 06.02.2013 № 247;
-Рішення № 290 від 19.11.2002 Жовтневого району у м. Луганську;
-Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 05.08.2008;
-Технічна документація зі складання державного акта на право приватної власності на землю за 2003 рік;
-Лист-звернення до ТОВ «КУА «Інвестиційний капітал України» від 23.06.2023;
-Платіжні доручення № 704820, № 703961, № 704278; платіжні інструкції кредитного переказу №379345, 384935, 380096, 384732», платіжні доручення № 643305, № 643234, № 643781, № 641639;
-Витяг з державного реєстру речових прав № 338107575 від 05.072023;
-Договір купівлі-продажу машино-місця від 10.06.2021 № 1117, технічний паспорт, витяг № 261021615, акт прийому-передачі від 10.06.2021, квитанція № ПН2529409, платіжне доручення № 1 від 09.06.2021;
-Договір купівлі-продажу машино-місця від 10.06.2021 № 1118, технічний паспорт, витяг № 261020736, акт прийому-передачі від 10.06.2021, квитанція № ПН25229417, платіжне доручення № 3 від 09.06.2021;
-Договір купівлі-продажу машино-місця від 08.02.2013 № 256, витяг № 379534, технічний паспорт;
-Три аркуші паперу щодо платежів на суму 96236, 85 грн, 1234221, 69 грн, 96236, 85 грн, заява про зміну умов користування банківським сейфом від 27.06.2023, сейф № 712 (до 04.07.2024);
-Копія заяви про зміну умов користування банківським сейфом; 450 на ім`я ОСОБА_5 ;
-Заява (копія) про надання банківських послуг - сейф № 450;
-Копія акту про передачу сейфу № 450 від 04.09.2021 на ОСОБА_5 .
Що стосується накладення арешту на грошові кошти, як речового доказу та з метою конфіскації майна підозрюваного, як виду покарання, що загрожує ОСОБА_5 слід зазначити.
З системного аналізу норм КПК України вбачається, що під час обшуку вилучаються лише ті речі, які дійсно мають значення для досягнення мети обшуку та завдань кримінального провадження.
Слідчий суддя вважає, що виходячи з вимог КПК України в межах обшуку не передбачено відшукання та вилучення готівкових коштів для конфіскації майна як виду покарання.
У той же час, матеріали поданого клопотання не містять достатніх доказів того, що кошти, які були вилучені в ході обшуку банківського сейфу ОСОБА_5 , відповідають критеріям визначених ст. 98 КПК України.
За вказаних вище обставин, правових підстав для накладення арешту на грошові кошти з метою збереження речового доказу, слідчий суддя не вбачає.
Як вбачається з матеріалів поданого клопотання, банківський сейф був орендований ОСОБА_5 та відкритий на її ім`я.
Згідно журналу відвідувань вбачається, що вказаною банківським сейфом користувався також підозрюваний ОСОБА_5 ,який є подружжям ОСОБА_5 .
Вказані обставини не заперечувалися також учасниками судового провадження.
Як вбачається з матеріалів поданого клопотання, ОСОБА_5 заперечувала щодо належності вилучених в ході обшуку грошових коштів ОСОБА_5 посилаючись на те, що вказані кошти є її заощадження та заощадженнями членами її сім`ї,які були накопичені задовго до подій, що розслідується органом досудового розслідування.
На підтвердження законності набуття грошових коштів ОСОБА_5 надала банківські виписки, виписки про суми отриманих доходів від підприємницької діяльності та доходів від розміщення депозиту з яких вбачається, що розмір отриманого доходу ОСОБА_5 за період з 1998- 2022 становить близько 1 178 200,00 дол. США., сума доходу від розміщення депозиту за період з 2007-2013 р.р. становить близько 198 546,00 дол. США.
Вказані документи свідчать також про те, що суми вказаного вище отриманого доходу ОСОБА_5 отримала в період перебування з ОСОБА_5 у зареєстрованому шлюбі.
Відповідно до положень ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Частиною 1 ст.61 СК України встановлено, що об`єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.
Частинами 1, 2 ст.70 СК України встановлено, що у разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Таким чином, в силу вимог чинного законодавства на майно, яке було придбано подружжям в період шлюбу, у тому числі і на грошові кошти розповсюджується режим спільного сумісної власності подружжя, частки якого є рівними.
Аналізуючи матеріали поданого клопотання, слідчий суддя вважає, що доводи ОСОБА_5 щодо наявності у неї доходу, який дозволяв мати значні заощадження,у тому числі на праві спільної сумісної власності подружжя, слідчий суддя вважає слушними.
У статті першій Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованого Законом України від 17.07.1997 «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції», зазначено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
З урахуванням вказаних вище положень закону, слідчий суддя вважає, що на грошові кошти, що зберігалися у банківському сейфі ОСОБА_5 у загальній сумі 1 929 886,00 дол. США та 36 550,00 Євро, розповсюджується режим спільної сумісної власності подружжя, частки якого є рівними.
З урахуванням наведеного вище, приймаючи до уваги те, що ОСОБА_5 не має статусу підозрюваної у даному кримінальному провадженні, враховуючи те, що подане клопотання не містить вимог щодо арешту майна з метою спеціальної конфіскації, слідчий суддя вважає, що в силу закону половина грошових коштів, які були вилучені під час обшуку у банківському сейфі належать ОСОБА_5 на праві спільної часткової власності та відповідно не підлягають арешту, з метою конфіскації майна підозрюваного ОСОБА_5 , як виду покарання.
У той же час, слідчий суддя вважає, що інша половина частина грошових коштів, які були вилучені під час обшуку у банківському сейфі та знаходилися у коробці № 1 у сумі: 314 850,00 доларів США та 17500,00 Євро; у коробці № 2 у сумі 246 600,00 доларів США; у коробці № 3 у сумі:403 493,00 доларів США та 18 275,00 Євро підлягають арешту, з метою забезпечення конфіскації майна, як виду покарання, що загрожує підозрюваному ОСОБА_5 .
Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 167, 170-173, 175, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання - задовольнити частково.
Накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , вилучене 26.09.2024 в ході обшуку на підставі ухвали Солом`янського районного суду м.Києва від 17.09.2024 за адресою: АДРЕСА_5 у банківському сейфі, договір на використання якого укладено з ОСОБА_5 , з забороною відчуження, користування та розпорядження, а саме:
-Предмети схожі на грошові кошти, які виявлено в коробці № 1:
-314 850 долари США;
-17500 Євро;
-Предмети схожі на грошові кошти, які виявлено в коробці № 2:
-246 600 доларів США;
-Предмети схожі на грошові кошти, які виявлено в коробці № 3:
-403 493 доларів США;
-18 275 Євро.
-Договір купівлі-продажу 8047/2024/4630807 транспортного засобу від 25.05.2024;
-Договір купівлі-продажу 8047/2024/4552851 транспортного засобу від 08.05.2024;
-Договір купівлі-продажу квартири від 10.06.2021 № 1116 з витягом від 10.06.2021, довідкою та технічним паспортом;
-Довіреність від 01.11.2012 № 4122, технічний паспорт, витяг про державну реєстрацію прав, договір купівлі-продажу квартири від 01.11.2012 № 4120, акт прийому-передачі квартири, витяг з державного реєстру правочинів;
-Попередній договір купівлі-продажу квартири від 15.08.2012 № 2671;
-Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 07.06.2021 № 1091;
-Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 06.02.2013 № 248;
-Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 07.06.2021 № 1090;
-Попередній договір купівлі-продажу квартири від 07.06.2021 № 1089, з квитанціями та платіжними дорученнями;
-Попередній договір купівлі-продажу машино-місця від 06.02.2013 № 247;
-Рішення № 290 від 19.11.2002 Жовтневого району у м. Луганську;
-Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 05.08.2008;
-Технічна документація зі складання державного акта на право приватної власності на землю за 2003 рік;
-Лист-звернення до ТОВ «КУА «Інвестиційний капітал України» від 23.06.2023;
-Платіжні доручення № 704820, № 703961, № 704278; платіжні інструкції кредитного переказу №379345, 384935, 380096, 384732», платіжні доручення № 643305, № 643234, № 643781, № 641639;
-Витяг з державного реєстру речових прав № 338107575 від 05.072023;
-Договір купівлі-продажу машино-місця від 10.06.2021 № 1117, технічний паспорт, витяг № 261021615, акт прийому-передачі від 10.06.2021, квитанція № ПН2529409, платіжне доручення № 1 від 09.06.2021;
-Договір купівлі-продажу машино-місця від 10.06.2021 № 1118, технічний паспорт, витяг № 261020736, акт прийому-передачі від 10.06.2021, квитанція № ПН25229417, платіжне доручення № 3 від 09.06.2021;
-Договір купівлі-продажу машино-місця від 08.02.2013 № 256, витяг № 379534, технічний паспорт;
-Три аркуші паперу щодо платежів на суму 96236, 85 грн, 1234221, 69 грн, 96236, 85 грн, заява про зміну умов користування банківським сейфом від 27.06.2023, сейф № 712 (до 04.07.2024);
-Копія заяви про зміну умов користування банківським сейфом ; 450 на ім`я ОСОБА_5 ;
-Заява (копія) про надання банківських послуг - сейф № 450;
-Копія акту про передачу сейфу № 450 від 04.09.2021 на ОСОБА_5 .
В іншій частині поданого клопотання, відмовити.
Оскарження ухвали про накладення арешту не зупиняє її виконання.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Повний текст ухвали оголошено 12.11.2024 о 13-45 год.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122986720 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні