КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 945/1557/24
Провадження № 2/488/1792/24 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
13.11.2024 року м.Миколаїв
Корабельний районнийсуд м.Миколаєва ускладі головуючогосудді СеліщевоїЛ.І.,розглянувши впорядку письмовогопровадження успрощеному позовномупровадженні цивільнусправу запозовом Акціонерного товариства «БАНК ФОРВАРД» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач АТ «БАНК ФОРВАРД» звернувся до суду з даним позовом до відповідача про стягнення заборгованості за договором кредиту.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що 15 липня 2021 року Відповідач звернулась до АТ «БАНК ФОРВАРД» із підписаною нею Анкетою-заявою № 200355399, яка містить пропозицію на укладення договору про банківське обслуговування фізичних осіб.
Банк акцептував (прийняв) пропозицію, викладену в Заяві Відповідача, і уклав з Відповідачем Кредитний договір № 200355399, відкривши Відповідачу поточний рахунок у гривні № НОМЕР_1 за назвою продукту: Grace 4, строком на 1097 днів з 16.07.2021 по 16.07.2024 року, сума кредиту 50 220,00 гри., мета отримання: на споживчі потреби, ставка по кредиту -0,01%.
Відповідач свої зобов`язання перед Кредитором щодо повернення кредиту та нарахованих процентів не виконав, чим порушив умови договору.
У зв`язку із порушенням зобов`язань за вказаним договором відповідач станом на 22.05.2024р. має заборгованість перед позивачем у сумі 59454,99 грн.
Виходячи з викладеного, позивач просить суд, стягнути з відповідача вказаний борг та сплачений при зверненні до суду судовий збір.
Ухвалою судді від 2409.2024 р. було відкрито провадження у даній справі і її розгляд був призначений за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Копія даної ухвали разом із позовом та доданими до нього матеріалами була направлена відповідачу, та роз`яснено його право на подання відзиву та заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідач своїм правом на подання відзиву та заперечень не скористалася, тому суд розглядає справу за наявними матеріалами.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Частиною 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Судом встановлено, що 15 липня 2021 року Відповідач звернулась до АТ «БАНК ФОРВАРД» із підписаною нею Анкетою-заявою № 200355399, яка містить пропозицію на укладення договору про банківське обслуговування фізичних осіб.
Банк акцептував (прийняв) пропозицію, викладену в Заяві Відповідача, і уклав з Відповідачем Кредитний договір № 200355399, відкривши Відповідачу поточний рахунок у гривні № UА23З 804180000029094900265745 за назвою продукту: Grace 4, строком на 1097 днів з 16.07.2021 по 16.07.2024 року, сума кредиту 50 220,00 гри., мета отримання: на споживчі потреби, ставка по кредиту -0,01%.
Згідно II. 2.3 Умов по кредитам, Кредит надається Банком Клієнту на строк, зазначений в Заяві, шляхом зарахування суми Кредиту на Рахунок, та вважається наданим в момент такого зарахування. "
З моменту надання Клієнту кредиту у Клієнта виникає зобов`язання сплачувати Банку проценти за користування кредитом (проценти нараховуються Банком з дня надання кредиту, до дня, що передує дню повного погашення Заборгованості (у випадку планового або дострокового погашення Заборгованості), або до дня, що передує дню оплати Заключної вимоги (у випадку виставлення Клієнту Заключної вимоги)) (п. 2.4 Умов по кредитам).
Проценти за користування Кредитом на строкову суму Основного боргу нараховуються Банком та підлягають сплаті Клієнтом за ставкою, зазначеною в Заяві, виходячи з фактичної кількості днів в місяці та році на суму Основного боргу, зменшену на суму її простроченої частини.
Проценти на строкову суму Основного боргу нараховуються Банком у день платежу за Графіком платежів та в останній робочий день кожного місяця (її. 2.5 Умов но кредитам).
Згідно п. 2.7 Умов по кредитам, у випадку пропуску платежу за Графіком платежів.
Клієнт зобов`язаний сплатити Банку відповідну плату за пропуск чергового платежу в розмірі, обумовленому в Заяві або відповідну суму плати за пропуски чергових платежів у разі пропуску Клієнтом двох та/або більше чергових платежів за Графіком платежів.
Відповідач свої зобов`язання перед Кредитором щодо повернення кредиту та нарахованих процентів не виконав, чим порушив умови договору.
Згідно розрахунку заборгованості, станом на 22.05.2024 р., борг відповідача за Кредитним договором становить 59 454,99 грн., з яких:
- прострочена заборгованість по кредиту - 3 6 551,80 грн.;
- прострочена заборгованість по відсотках - 3,09 грн.;
- прострочена заборгованість по комісії - 22 900,10 грн.
Відповідно до частин першої, другої статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Згідно з частиною 1 статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку.
Відповідно до статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (стаття 628 ЦК України).
Стаття 6 та 627 ЦК України визначають, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Статтею 638 ЦК України передбачено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до частини 1 статті 639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.
Згідно з частиною 2 статті 639 ЦК України якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася. Якщо сторони домовилися укласти договір за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем, він вважається укладеним у письмовій формі.
Статтями 1054, 1055 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. Кредитний договір укладається у письмовій формі.
Згідно ст. 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути позику у строк та в порядок, що встановлені договором.
Відповідно до п. 2 ст. 1050 Цивільного кодексу України якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами, то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишається, та сплати процентів.
Статті 526,527,530 Цивільного кодексу України передбачають, що зобов`язання повинні виконуватись належним чином та в установлений термін. Відповідно Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який порушив зобов`язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об`єктивно наявні у справі докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв`язок у сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимогиАТ «БАНК ФОРВАРД» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
В порядку ст. 141 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір.
Відповідно до ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 258-259, 264-265, 268, 354 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , на користь Акціонерного товариства«БАНК ФОРВАРД» (місцезнаходження: вул. Малопідвальна, 8, м. Київ, 01001, Код ЄДРПОУ 34186061, код банку 380418), заборгованість за кредитним договором № 200355399 від 15.07.2021 року в сумі 59 454,99 грн., з яких:
- прострочена заборгованість по кредиту - 3 6 551,80 грн.;
- прострочена заборгованість по відсотках - 3,09 грн.;
- прострочена заборгованість по комісії - 22 900,10 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства«БАНК ФОРВАРД» 3028,00 грн. судового збору.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення рішення. У випадку проголошення у судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування сторін:
Позивач Акціонерне товариство «БАНК ФОРВАРД»: місцезнаходження: вул. Малопідвальна, 8, м. Київ, 01001, Код ЄДРПОУ 34186061, код банку 380418.
Відповідач ОСОБА_2 : код РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса реєстрації місця: АДРЕСА_1 .
Суддя Л.І.Селіщева
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122987673 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Селіщева Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні