Ухвала
від 13.11.2024 по справі 501/4463/24
ІЛЛІЧІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13 листопада 2024 року

Єдиний унікальний № 501/4463/24

Провадження № 1-кп/501/282/24

У Х В А Л А

11 жовтня 2024 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

прокурора - ОСОБА_4 ,

захисника - ОСОБА_5 ,

обвинуваченого - ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Чорноморську Одеської області обвинувальний акт в кримінальному провадженні №72024161200000006 від 12 лютого 2024 року за обвинуваченням:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Велізарове Роздільнянського району Одеської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Іллічівського міського суду Одеської області перебуває кримінальне провадження №72024161200000006 від 12 лютого 2024 року за обвинуваченням ОСОБА_6 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Захисник адвокат ОСОБА_5 надав до суду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого ОСОБА_6 підставі ст. 44, ч.4 ст. 212 КК України, обґрунтовуючи його тим, що шкода заподіяна обвинуваченим ОСОБА_6 у виді фактичного ненадходження податків відшкодована у повному обсязі до повідомлення останнього про підозру та притягнення до кримінальної відповідальності, що підтверджується платіжною інструкцією №4270 від 15 жовтня 2024 року, про що також зазначено в обвинувальному акті, як пом`якшуюча обставина.

Обвинувачений ОСОБА_6 в судовому засіданні підтримав клопотання захисника, підтвердив обставини сплати податків до повідомлення про підозру та притягнення до кримінальної відповідальності.

Прокурор ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти закриття кримінального провадження та звільнення ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 44, ч.4 ст. 212 КК України.

Суд, заслухавши думки учасників судового провадження, дослідивши обвинувальний акт з додатками та надані документи, дійшов висновку про наявність підстав для звільнення ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження відносно нього з таких підстав.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, вчиненого за наступних обставин.

Товариство з обмеженою відповідальність «Дунайська імпортна компанія» (ЄДРПОУ 40017905) (далі ТОВ «Дунайська імпортна компанія») зареєстровано 18 вересня 2015 року реєстраційною службою Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції в Одеській області № 15531020000003127.

18 вересня 2015 року ТОВ «Дунайська імпортна компанія» взято на податковий облік в органах Державної податкової служби за№ 150215139994-5534.

01 грудня 2015 року ТОВ «Дунайська імпортна компанія» зареєстровано платником податку на додану вартість за індивідуальним податковим номером - 400179015027. Підприємство перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС в Одеській області (Чорноморська державна податкова інспекція). Основним видом діяльності ТОВ «Дунайська імпортна компанія» є оптова торгівля фруктами й овочами (код ВЕД _46.31). Податкова адреса підприємства: Одеська обл., м. Чорноморськ, с. Бурлача Балка, вул. Центральна, буд. 1.

На підставі рішення єдиного учасника № 0802/ДС ТОВ «Дунайська імпортна компанія» від 08 лютого 2022 року та наказу № 5-к від 09 лютого 2022 року на посаду директора Товариства призначено ОСОБА_7 .

Відповідно до наказу директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія» № 3-к від 28 квітня 2023 року ОСОБА_6 переведено на посаду заступника директора з 01 травня 2023 року.

на підставі наказу директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія» ОСОБА_7 № 6-к на ОСОБА_6 покладено виконання обов`язків директора Товариства з 14 червня 2023 по 15 червня 2023.

Згідно Статуту ТОВ «Дунайська імпортна компанія», затвердженого рішенням єдиного учасника № 0312/ДС від 03 грудня 2021 року та зареєстрованого в реєстрі за №9983, ОСОБА_6 перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія» мав у тому числі такі повноваження:

-діє від імені Товариства без довіреності, представляє його у всіх підприємствах, установах та організаціях;

-укладає (підписує) від імені Товариства будь-які правочини (договори, контракти) без будь-яких обмежень щодо вартості (суми) таких правочинів;

-розпоряджатися майном та коштами Товариства в межах та обсягах, передбачених цим статутом та відповідними рішеннями Загальних зборів Учасників;

-видає доручення (довіреності), гарантії, має право першого підпису фінансово-розпорядчих (банківських) звітних та облікових документів;

-затверджує штатний розпис, кошторис витрат на утримання апарату управління, видає накази та розпорядження, інші локальні нормативні акти, встановлює розподіл посадових функцій, прав та обов`язків між посадовими особами та іншими працівниками Товариства, затверджує їх посадові функції, а також видає їм при необхідності відповідні доручення;

-виконує будь-які інші передбачені законодавством функції щодо поточного керівництва діяльністю Товариства, за винятком віднесених до компетенції інших органів Товариства;

-директор несе персональну відповідальність за відповідність виробничо-господарської діяльності, фінансово-бухгалтерської документації вимогам законодавства України, положенням статуту і рішенням Загальних зборів Учасників;

-на час відсутності директора його обов`язки виконуються заступником директора або іншою уповноваженою директором особою, при цьому директор несе солідарну відповідальність перед Товариством разом із призначеною ним особою.

Посадовою інструкцією заступника директора підприємства від 01 травня 2023 року на ОСОБА_6 , як заступника директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія» покладено обов`язки, в т.ч. із правом підпису ряду документів; організації роботи і ефективної взаємодії всіх структурних підрозділів, підвищення рентабельності фірми; вирішення питання, що стосуються фінансово-економічної та виробничо-господарської діяльності фірми; здійснення контролю за порядком обліку надходження і витрачання коштів, використання матеріальних цінностей; забезпечення контролю за ходом дотримання фінансової дисципліни; контролю своєчасності подання звітності про результати економічної звітності, про результат економічної діяльності в установленому порядку та терміни на розгляд директору. В той же час відповідно до вказаної посадової інструкції, заступник директора несе відповідальність за невиконання (неналежне виконання) своїх посадових обов`язків, передбачених даною посадовою інструкцією, в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

Відповідно до довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 336 від 29 грудня 2004 року, до обов`язків ОСОБА_6 , як в.о. директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія», входить керування виробничо- господарською та фінансово-економічною діяльністю підприємства, окрім того, він відповідає за наслідки прийнятих рішень, а також фінансово-господарські результати його діяльності, забезпечує виконання підприємством усіх зобов`язань перед державним та місцевим бюджетами.

Частиною 3 ст. 65 Господарського кодексу України встановлено, що керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства.

У відповідності до вимог ч. 6 ст. 128 Господарського кодексу України на в.о. директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія» ОСОБА_6 покладено обов`язок вести облік результатів своєї діяльності відповідно до вимог законодавства, своєчасно надавати податковим органам декларацію про доходи та інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов`язкових платежів, сплачувати податки, збори та інші обов`язкові платежі в порядку і розмірах, встановлених Законом.

Частиною 7 ст. 128 Господарського кодексу України визначено, що ОСОБА_6 , як в.о. директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія» зобов`язаний додержуватися вимог, передбачених статтями 46 і 49 цього Кодексу, а також іншими законодавчими актами, і несе майнову та іншу встановлену законом відповідальність за завдані ним шкоду і збитки.

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України керівник підприємства зобов`язаний:

- вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;

- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;

-сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом та законами.

Таким чином, займаючи посаду заступник директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія», що пов`язана з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обов`язків, ОСОБА_6 , як службова особа підприємства відповідав за правильність нарахування і своєчасність сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), як це передбачено чинним законодавством України.

В свою чергу ст. 67 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 44.1. ст. 44 Податкового кодексу України регламентовано, що для цілей оподаткування, платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно п. 137.3 ст. 137 Податкового кодексу України відповідальність за повноту утримання та своєчасність перерахування до бюджету податку, зазначеного в пунктах 57.11 статті 57 та 141.4 статті 141 цього Кодексу, покладається на платників податку, які здійснюють відповідні виплати.

Податок на додану вартість та податок на прибуток підприємств встановлені Податковим кодексом України, є введеними у встановленому законом порядку та входять в систему оподаткування.

Відповідно до п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування по податку на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Положенням підпункту «а» п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України, ставка податку на додану вартість встановлюється від бази оподаткування в розмірі 20 відсотків.

Також, п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, «датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку».

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України встановлено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб`єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Згідно до ч. 6 гл. З «Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», затвердженого наказом МФУ від 28 січня 2016 року № 21 платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов`язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Пунктом п.44.2 ст.44 Податкового кодексу України визначено, що для обрахунку об`єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування. Платники податку, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, ведуть облік доходів і витрат та визначають об`єкт оподаткування з податку на прибуток за такими стандартами з урахуванням положень цього Кодексу. Такі платники податку при застосуванні положень цього Кодексу, в яких міститься посилання на положення (стандарти) бухгалтерського обліку, застосовують відповідні міжнародні стандарти фінансової звітності.

Відповідно до п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Пункт 3 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва», затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 25 лютого 2000 року №39, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000 року за №161/4382 (зі змінами та доповненнями), визначає, що у звіті про фінансові результати наводиться інформація про доходи, витрати, прибутки і збитки від діяльності підприємства за звітний період.

У відповідності до п. 7 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 Витрати», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року №318, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 19 січня 2000 року №27/4248 (зі змінами та доповненнями), витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.

Згідно п.5 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-XIV (зі змінами та доповненнями), господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені; п.1 ст.11: на основі даних бухгалтерського обліку підприємства зобов`язані складати фінансову звітність.

В свою чергу, ОСОБА_6 , будучи виконуючим обов`язки директора ГОВ «Дунайська імпортна компанія», достовірно знаючи про вказані вимоги законодавства, діючи умисно та в порушення вимог п. 198.1, п. 198.3 ст.198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність і бажаючи уникнути виконання обов`язків перед бюджетом, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді несплати податків, бажаючи їх настання, діючи самостійно і одноособово, перебуваючи в офісному приміщенні ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за адресою: м. Одеса, вул. Новомосковська дорога, 23, шляхом не віднесення до складу доходів підприємства вартості поставленого товару на адресу ТОВ «Екстрафуд» (ЄДРПОУ 44354134), не нарахував та не сплатив до державного бюджету України податок на додану вартість за звітний і податковий) період червень 2023 року на загальну суму 2 929 969 грн. та податок на прибуток за 2023 рік та 2024 рік на загальну суму 1 656 375 грн., при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_6 , перебуваючи в офісному приміщенні ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за адресою:. м. Одеса, вул. Новомосковська дорога, 23, будучи виконуючим обов`язки директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія», діючи умисно, усвідомлюючи покладені на нього обов`язки зі сплати податків і бажаючи їх уникнути, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді несплати податків, маючи прямий умисел, спрямований на ухилення від сплати податків, достовірно знаючи про реальні обсяги поставленого підприємством товару за період з 14 червня 2023 року по 15 червня 2023 року на загальну суму 17 579 816,18 грн. в т. ч. ПДВ 2 929 969,36 грн. за договором поставки № 14062023-1300 від 14 червня 2023 року, укладеним між ТОВ «Дунайська імпортна компанія» в особі заступника директора ОСОБА_6 та ТОВ «Екстрафуд» (ЄДРПОУ 44354134) в особі директора ОСОБА_8 , не зареєстрував податкові накладні, а також занизив суму податкових зобов`язань з податку на додану вартість, шляхом невнесення до податкових декларацій з податку на додану вартість за звітній (податковий) період червень 2023 року на загальну суму 2 929 969 грн. та податкових зобов`язань з податку на прибуток, шляхом невнесення до податкових декларацій з податку на прибуток за звітні (податкові) періоди 2023 та 2024 років на загальну суму 1 656 375 грн., в т. ч. за півріччя 2024 року - 142439 грн., за І квартал 2024 року - 537196 грн., за 2023 рік - 469528 грн., за Три квартали 2023 року - 400649 грн., за півріччя 2023 року - 106563 грн. по виконаному вищезазначеному договору поставки по взаємовідносинам з ТОВ «Екстарфуд» (ЄДРПОУ 44354134).

В подальшому, ОСОБА_6 , діючи в порушення вимог законодавства, умисно вніс до відповідних рядків податкової декларації з податку на прибуток TOB «Дунайська імпортна компанія» за звітні (податкові) періоди 2023 та 2024 років недостовірні відомості, а саме: не відобразив отриманий дохід за результатом фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Екстарфуд» (ЄДРПОУ 44354134) на загальну суму 1 656 375 грн., вт. ч. за півріччя 2024 року - 142439 грн., за І квартал 2024 року - 537196 грн., за 2023 рік - 469528 грн., за Три квартали 2023 року - 400649 грн., за півріччя 2022 ропу - \06563 грн. та умисно не вніс до відповідних рядків податкової декларації з податку на додану вартість за звітній (податковий) період червень 2023 року відомості про наявність податкових зобов`язань з податку на додану вартість за результатом фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Екстарфуд» на загальну суму 2 929 969 грн.

В свою чергу, директор ТОВ «Дунайська імпортна компанія» ОСОБА_7 , не будучи обізнаною про операції з поставки товару на адресу ТОВ «Екстрафуд» (ЄДРПОУ 44354134) за період виконання обов`язків директора ОСОБА_6 з 14 червня 2023 року по 15 червня 2023 року та про умисел останнього, спрямований на ухилення від сплати податків, на підставі наданих ОСОБА_6 показників податкових зобов`язань підприємства з податку на додану вартість за звітній період червень 2023 року та податку на прибуток за звітній період 2023 та 2024 років, підписала електронно-цифровим підписом виданим на її ім`я, як директора підприємства, раніше сформовані ОСОБА_6 податкові декларації, а саме: податкову декларацію з податку на додану вартість від 18 липня 2023 року, податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2023 року від 06 серпня 2023 року; податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за три квартали 2023 року від 31 жовтня 2023 року; податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2023 рік від 27 лютого 2024 року; податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за І квартал 2024 року від 02 травня 2024 року;. податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за півріччя 2024 року від 08 серпня 2024 року та подала засобами телекомунікаційного зв`язку до Головного управління ДПС в Одеській області (Чорноморська ДПІ), де їх прийнято до операційного обліку.

В результаті вищевказаних умисних протиправних дій виконуючого обов`язки директора ТОВ «Дунайська імпортна компанія» ОСОБА_6 , вчинених шляхом приховування об`єкту оподаткування та його заниження, до бюджету держави не нараховано та несплачено податок на додану вартість за звітній (податковий) період червень 2023 року на суму 2 929 969 грн. та податок на прибуток за звітні (податкові) періоди 2023 та 2024 років на суму 1 656 375 грн., а всього на загальну суму 4 586 344 грн., що є коштами у значних розмірах, так як вказана сума більш ніж в три тисячі разів перевищує установлений законом неоподаткований мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, за кваліфікуючими ознаками: умисне ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.

Відповідно до вимог ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбачених ч. 2 ст. 284 КПК України.

Згідно з положеннями п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Частиною 1 ст. 285 КПК України, передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно із ст. 44 КК України особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.

Частиною 1 ст. 286 КПК України передбачено, що звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.

У відповідності до ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Положення ч. 4 ст. 212 КК України передбачають, що особа, яка вчинила діяння, передбачені частинами першою, другою цієї статті, або діяння, передбачені частиною третьою (якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення її до кримінальної відповідальності сплачено податки, збори (обов`язкові платежі), а також відшкодовано шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня).

Так, відповідно до обвинувального акту, ОСОБА_6 відшкодував збитки, завдані державі вчиненим ним кримінальним правопорушенням, у вигляді несплачених податків у сумі 4 586 344 гривень, що підтверджується платіжними інструкціями №4270 від 15 жовтня 2024 року про сплату вказаної суми на казначейський рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 2108060 «Суми стягнені з винних осіб, за шкоду, заподіяну державі».

З матеріалів кримінального провадження №72024161200000006вбачається, що ОСОБА_6 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України 18 жовтня 2024 року.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_6 до притягнення до кримінальної відповідальності сплатив податки, збори (обов`язкові платежі).

При цьому, обвинуваченому ОСОБА_6 судом були роз`яснені підстави закриття кримінального провадження, процесуально-правові наслідки звільнення від кримінальної відповідальності, право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави.

Судом встановлено, що ОСОБА_6 правильно розуміє та не оспорює пред`явлене йому обвинувачення за обставин викладених в обвинувальному акті, правову кваліфікацію своїх дій за ч. 1 ст. 212 КК України, у зв`язку із чим у суду відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності позиції обвинуваченого, а відтак інкриміноване йому діяння дійсно мало місце, вчинене ним, отримало правильну кримінально-правову оцінку.

Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України суд закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Отже, на підставі викладеного, відповідно до ст. 44, ч. 4 ст. 212 КК України ОСОБА_6 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв`язку зі сплатою податків до повідомлення про підозру та притягнення до кримінальної відповідальності, а провадження відносно нього підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України у зв`язку із звільненням його від кримінальної відповідальності.

Згідно з правилами ст. 126 КПК України, суд вирішує питання щодо процесуальних витрат у вироку суду або ухвалою.

Пунктом 3 частини 1 статті 118 КПК України встановлено, що процесуальні витрати складаються, зокрема, із витрат, пов`язаних із залученням потерпілих, свідків, спеціалістів, перекладачів та експертів.

Процесуальні витрати виникають та пов`язані зі здійсненням кримінального провадження, є матеріальними витратами органів досудового розслідування, прокуратури, суду та інших учасників кримінального провадження.

Згідно наведених правил, вартість проведеної у кримінальному провадженні судово-економічної експертизи, що документально підтверджена актом здачі-прийняття висновку експерта у кримінальному провадженні, підлягає відшкодуванню обвинуваченим.

В силу ч. 4 ст. 174 КПК України, з набранням ухвалою законної сили слід скасувати арешти на майно, накладені в межах даного кримінального провадження на підставі ухвал слідчого судді Київського районного суду районного суду м. Одеси від 13 вересня 2024 року по справі №947/24078/24 (провадження №1-кс/947/11924/24 та №1-кс/947/11925/24).

Питання про долю речових доказів суд вирішує у відповідності до положень ст. 100 КПК України.

Керуючись ст.ст. 100, 124, 284-286, 288, 314-316, 350, 372 КПК України, ст. 44, 212 КК України,

П О С ТА Н О В И В:

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисника адвоката ОСОБА_5 задовольнити.

Звільнити ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності, передбаченого ч 1 ст. 212 КК України на підставі ч.4 ст.212 КК України, у зв`язку з повною сплатою податків.

Кримінальне провадження №72024161200000006 від 12 лютого 2024 року за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України закрити, на підставі п.1 ч.2 ст. 284 КК України, у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Витрати, пов`язані із проведенням судової економічної експертизи у розмірі 11360,00 грн стягнути з ОСОБА_6 на користь держави.

Скасувати арешт, накладений ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 13 вересня 2024 року по справі №947/24078/24 (провадження №1-кс/947/11924/24) на майно:

-довіреність від імені ТОВ «Гудфрут»,ТОВ «Компанія Рів`єра» на 17 арк.;

-видаткові ордери на 90 арк.;

-теку жовтого кольору з написом «21 год январь, февральмарт» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 419 арк.;

-теку червоного кольору з написом «списания Атаман Фрут Одесса август 2012» на 58 арк.;

-теку фіолетового кольору з написом «февраль 2020, март 2020, апрель 2020» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 362 арк.;

-теку жовтого кольору з написом «2019 ноябрь, декабрь 2020 январь» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 304 арк.;

-теку чорного кольору з написом «май 2020 июнь 2020 июль 2020» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 268 арк.;

-теку чорного кольору з написом «тальманки текучий месяц» з відповідними документами на 81 арк.;

-теку жовтого кольору з написом «2020 ноябрь декабрь» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 142 арк.;

-теку червоного кольору з написом «2021 апрель май» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 97 арк.;

-теку жовтого кольору з написом «август 2020 сентябрь 2020 октябрь 2020» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 119 арк.;

-теку чорного кольору без напису з приходними документами, тальманські листи, акти приймання-передачі, товаро-транспортні накладними на 78 арк.

Скасувати арешт, накладений ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 13 вересня 2024 року по справі №947/24078/24 (провадження №1-кс/947/11925/24) на майно:

-тальманські листи на 1255 арк.;

-товаро-транспортні накладні, видаткові накладні, копії протоколів випробування продукції, тальманські листи з реквізитами ТОВ «Дунайська імпортна компанія», ТОВ «Атаман І К» за період липень-серпень 2024 року всього на 117 арк.;

-чорнові записи на 9 арк.;

-папку накопичувач фіолетового кольору з написом «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» накази 2015-2019, в якій містяться документи обліку наказів з кадрових питань ТОВ «Дунайська імпортна компанія» всього на 216 арк.;

-папку накопичувач зеленого кольору із написом «ТОВ «Дунайская импортная компанія кадры (уволенные)»» в якій містяться документи особових справ працівників «Дунайська імпортна компанія» всього на 292 арк.;

-папку накопичувач синього кольору із написом «реализация (361) ТОВ «Дунайская импортная компанія 2023» в якій містяться документи у вигляді актів надання послуг, актів приймання-передачі товару, видаткові накладні «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2023-2024 р.р. всього на 330 арк.;

-папку накопичувач зеленого кольору із написом «Приход товара (631) Дунайская импортная компанія 2023-2024» в якій містяться документи у вигляді видаткових накладних, актів приймання-передачі товару із реквізитами «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2023-2024 р.р. всього на 489 арк.;

-папку накопичувач синього кольору із написом «реализация (361) Дунайская импортная компанія 2022 рік» в якій містяться документи у вигляді видаткових накладних, актів приймання-передачі товару, актів надання послуг із реквізитами «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2022 року всього на 496 арк.;

-папку накопичувач чорного кольору із написом «ТОВ «ДІК» (631) 06.2021-06.2022» в якій містяться документи у вигляді видаткових накладних, повернення постачальнику, обороти рахунку 631, актів звірки, рахунки-фактури із реквізитами «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2022 року всього на 1160 арк.;

-папку рожевого кольору із написом ТОВ «ДІК» відомості по ЗП в якій містяться відомості нарахування заробітної плати всього на 37 арк.

-папка накопичувач жовтого кольору із написом «Договора фін. Допомога ДІК 2016-2021» із документами на 250 арк.

-папку накопичувач чорного кольору із написом «ТОВ «Дунайська імпортна компанія Договори 2023»» із документами у вигляді договорів ТОВ «Д.І.К.» на 216 арк.

-видаткові накладні, договори поставки з реквізитами ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за 2018-2024 р.р. на 519 арк.;

-акти надання послуг ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2024 року всього на 218 арк.;

-товарно-транспортні накладні ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2024 року на 274 арк.;

-товарно-транспортні накладні, акти виконаних робіт ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2024 року на 267 арк.;

-акти надання послуг ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2024 року на 292 арк.;

-папка накопичувач синього кольору із написом «ТОВ «Дунайська імпортна компанія накази» » із наказами підприємства на 236 арк.;

-папку накопичувач зеленого кольору із написом «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» із особовими картками працівників на 382 арк.;

-товаро-транспортні накладні та акти надання послуг ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за 2024 рік на 221 арк.;

-товаро-транспортні накладні, акти виявлених невідповідностей по взаємовідносинам ТОВ «Д.І.К.» з ТОВ «АТБ-Маркет» всього на 229 арк.

Речові докази:

-довіреність від імені ТОВ «Гудфрут»,ТОВ «Компанія Рів`єра» на 17 арк.;

-видаткові ордери на 90 арк.;

-теку жовтого кольору з написом «21 год январь, февральмарт» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 419 арк.;

-теку червоного кольору з написом «списанияАтаманФрут Одесса август 2012» на 58 арк.;

-теку фіолетового кольору з написом «февраль 2020, март 2020, апрель 2020» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 362 арк.;

-теку жовтого кольору з написом «2019 ноябрь, декабрь 2020 январь» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 304 арк.;

-теку чорного кольору з написом «май 2020 июнь 2020 июль 2020» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 268 арк.;

-теку чорного кольору з написом «таль манки текучий месяц» з відповідними документами на 81 арк.;

-теку жовтого кольору з написом «2020 ноябрь декабрь» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 142 арк.;

-теку червоного кольору з написом «2021 апрель май» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 97 арк.;

-теку жовтого кольору з написом «август 2020 сентябрь 2020 октябрь 2020» з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 119 арк.;

-теку чорного кольору без напису з приходними документами, тальманськими листами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними на 78 арк.

-листи на 1255 арк.;

-товаро-транспортні накладні, видаткові накладні, копії протоколів випробування продукції, тальманські листи з реквізитами ТОВ «Дунайська імпортна компанія», ТОВ «Атаман І К» за період липень-серпень 2024 року всього на 117 арк.;

-чорнові записи на 9 арк.;

-папку накопичувач фіолетового кольору з написом «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» накази 2015-2019, в якій містяться документи обліку наказів з кадрових питань ТОВ «Дунайська імпортна компанія» всього на 216 арк.;

-папку накопичувач зеленого кольору із написом «ТОВ «Дунайская импортная компанія кадры (уволенные)»» в якій містяться документи особових справ працівників «Дунайська імпортна компанія» всього на 292 арк.;

-папку накопичувач синього кольору із написом «реализация (361) ТОВ «Дунайская импортная компанія 2023» в якій містяться документи у вигляді актів надання послуг, актів приймання-передачі товару, видаткові накладні «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2023-2024 р.р. всього на 330 арк.;

-папку накопичувач зеленого кольору із написом «Приход товара (631) Дунайская импортная компанія 2023-2024» в якій містяться документи у вигляді видаткових накладних, актів приймання-передачі товару із реквізитами «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2023-2024 р.р. всього на 489 арк.;

-папку накопичувач синього кольору із написом «реализация (361) Дунайская импортная компанія 2022 рік» в якій містяться документи у вигляді видаткових накладних, актів приймання-передачі товару, актів надання послуг із реквізитами «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2022 року всього на 496 арк.;

-папку накопичувач чорного кольору із написом «ТОВ «ДІК» (631) 06.2021-06.2022» в якій містяться документи у вигляді видаткових накладних, повернення постачальнику, обороти рахунку 631, актів звірки, рахунки-фактури із реквізитами «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2022 року всього на 1160 арк.;

-папку рожевого кольору із написом ТОВ «ДІК» відомості по ЗП в якій містяться відомості нарахування заробітної плати всього на 37 арк.

-папку накопичувач жовтого кольору із написом «Договора фін. Допомога ДІК 2016-2021» із документами на 250 арк.

-папку накопичувач чорного кольору із написом «ТОВ «Дунайська імпортна компанія Договори 2023»» із документами у вигляді договорів ТОВ «Д.І.К.» на 216 арк.

-видаткові накладні, договори поставки з реквізитами ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за 2018-2024 р.р. на 519 арк.;

-акти надання послуг ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2024 року всього на 218 арк.;

-товарно-транспортні накладні ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2024 року на 274 арк.;

-товарно-транспортні накладні, акти виконаних робіт ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2024 року на 267 арк.;

-акти надання послуг ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за період 2024 року на 292 арк.;

-папку накопичувач синього кольору із написом «ТОВ «Дунайська імпортна компанія накази» » із наказами підприємства на 236 арк.;

-папку накопичувач зеленого кольору із написом «ТОВ «Дунайська імпортна компанія» із особовими картками працівників на 382 арк.;

-товаро-транспортні накладні та акти надання послуг ТОВ «Дунайська імпортна компанія» за 2024 рік на 221 арк.;

-товаро-транспортні накладні, акти виявлених невідповідностей по взаємовідносинам ТОВ «Д.І.К.» з ТОВ «АТБ-Маркет» всього на 229 арк.,

повернути власнику.

Ухвала підлягає оскарженню до Одеського апеляційного суду через Іллічівський міський суд Одеської області протягом 7 днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні ухвали - після постановлення ухвали апеляційним судом.

Суддя

СудІллічівський міський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122988713
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів

Судовий реєстр по справі —501/4463/24

Ухвала від 14.11.2024

Кримінальне

Іллічівський міський суд Одеської області

Яковець Є. О.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Іллічівський міський суд Одеської області

Яковець Є. О.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Іллічівський міський суд Одеської області

Яковець Є. О.

Ухвала від 31.10.2024

Кримінальне

Іллічівський міський суд Одеської області

Яковець Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні