Ухвала
від 13.11.2024 по справі 473/522/19
МИКОЛАЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

«13» листопада 2024 року м. Миколаїв

Суддя Миколаївського апеляційного суду ОСОБА_1 , перевіривши на відповідність вимогам ст. 396 КПК України апеляційну скаргу представника потерпілого - адвоката ОСОБА_2 , на ухвалу Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 16 жовтня 2024 року,

в с т а н о в и в:

Ухвалою Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 16 жовтня 2024 року звільнено від кримінальної відповідальності на підставі п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України ОСОБА_3 за ч. 2 ст. 366 КК України та ОСОБА_4 за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 366 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності. В частині обвинувачення ОСОБА_3 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України, та ОСОБА_4 за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 366 КК України, кримінальне провадження закрито.

Не погоджуючись з ухвалою суду, 25 жовтня 2024 року представник потерпілого - адвокат ОСОБА_2 , через систему «Електронний суд» звернулася з апеляційною скаргою.

Перевіривши на відповідність вимогам ст. 396 КПК України, зазначена апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь - якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право звернення до суду.

Згідно з положеннями ст. 24 КПК України, які узгоджуються з приписами ст. 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому КПК України.

Процедура визначення строків для подання скарги має на меті забезпечити належне відправлення правосуддя і дотримання принципу правової визначеності. Суворе дотримання строків у кримінальному процесі неможливе без чіткого знання правил їх обчислення. Для правильного обчислення строку важливого значення набувають приписи правових норм, які стосуються визначення початкового моменту перебігу строку, обставин, що впливають на його перебіг, і встановлення моменту його закінчення.

Статтею 116 КПК України передбачено, що процесуальні дії мають виконуватися у встановлені цим Кодексом строки. Строк не вважається пропущеним, якщо скаргу або інший документ здано до закінчення строку на пошту або передано особі, уповноваженій їх прийняти, а для осіб, які тримаються під вартою або перебувають у медичному чи психіатричному стаціонарі, спеціальній навчально-виховній установі, - якщо скаргу або інший документ подано службовій особі відповідної установи до закінчення строку.

Водночас, згідно з практикою Європейського суду з прав людини у справі «Мельник проти України» право доступу до суду не є абсолютним, воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 395 КПК України, апеляційна скарга, якщо інше не передбачено цим Кодексом, може бути подана на інші ухвалу суду першої інстанції - протягом семи днів з дня її оголошення.

У даному кримінальному провадженні, оскаржуване рішення постановлено 16 жовтня 2024 року, а тому строк на апеляційне оскарження, сплив 23 жовтня 2024 року.

Однак апеляційна скарга до апеляційного суду подана 25 жовтня 2024 року, тобто із пропуском строку на апеляційне оскарження.

Разом з тим, в апеляційній скарзі представник потерпілого - адвокат ОСОБА_2 , питання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали не порушує.

Окрім того, вимоги апеляційної скарги неконкретні та у резолютивній частині не стосуються взагалі даного кримінального провадження.

У зв`язку з викладеним, у відповідності з п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК України, подана адвокатом апеляційна скарга підлягає поверненню, оскільки подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку.

Відповідно до ч. 7 ст. 399 КПК України, повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню до суду апеляційної інстанції в порядку, передбаченому КПК України.

Керуючись ст. 399 КПК України, -

постановив:

Апеляційну скаргу представника потерпілого - адвоката ОСОБА_2 , на ухвалу Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 16 жовтня 2024 року, повернути особі, яка її подала.

Копію ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими матеріалами негайно надіслати особі, яка її подала.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом трьох місяців.

Суддя ОСОБА_1

СудМиколаївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122989388
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службове підроблення

Судовий реєстр по справі —473/522/19

Ухвала від 10.12.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 10.12.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 14.11.2024

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

Вирок від 16.10.2024

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

Ухвала від 09.07.2024

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

Ухвала від 08.07.2024

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні