Справа № 202/4650/24
Провадження № 2/202/3417/2024
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(з а о ч н е)
06 вересня 2024 року місто Дніпро
Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська в складі головуючого судді Марченко Н.Ю., за участю секретаря судового засідання Шульги А.О., представника позивача Островського Б.Л. , розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Донецьке шосе 121» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку, -
В С Т А Н О В И В:
У квітні 2024 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Донецьке шосе 121» звернулося з позовом, в якому зазначає, що 18 травня 2017 року було утворено Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Донецьке шосе 121».
Рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку № 10 від 17.03.2018 року (протокол № 4) з 01 квітня 2018 року було затверджено розмір щомісячного внеску на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку в розмірі 3,00 грн. за 1 кв.м. загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у власності співвласника.
Рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку № 1 від 20.01.2019 року (протокол № 6) щомісячний внесок на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку з 01 березня 2019 року встановлено в розмірі 4,70 грн. за 1 кв.м. для житлових приміщень на 1-2 поверхах та 4,80 грн. для житлових приміщень на 3-10 поверхах.
Відповідачі є власниками квартири АДРЕСА_1 загальною площею 45,2 кв.м, тобто є співвласниками багатоквартирного будинку, в якому створено ОСББ.
Відповідачі свої зобов`язання щодо сплати щомісячних внесків належним чином не виконують.
Заборгованість за період з листопада 2018 року по березень 2024 року склала 10050,06 грн.
За цих підстав позивач просив стягнути з відповідачів на свою користь солідарно заборгованість зі сплати внесків на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку в розмірі 10050,06 грн., а також стягнути з відповідачів у рівних частках суму сплаченого судового збору в розмірі 3028 грн. та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 2000 грн.
Ухвалою Індустріального районного суду міста Дніпропетровська від 12 квітня 2024 року у даній справі було відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін.
До початку розгляду справи по суті позивачем була подана заява про зменшення позовних вимог, а саме просить стягнути з відповідачів заборгованість зі сплати внесків на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку в розмірі 7150,06 грн., у зв`язку з частковим погашенням відповідачами заборгованості.
В судовому засіданні представник позивача Островський Б.Л. позов підтримав та наполягав на його задоволенні.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилися, повідомлялися про розгляд справи, відзив на позов не надали, у зв`язку з чим судом проведений заочний розгляд справи, яка вирішується на підставі наявних у справі даних і доказів у відсутності відповідачів.
Суд, заслухавши представника позивача, з`ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі за наступних підстав:
Судом установлено, що відповідачам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1 .
18.05.2017 року у будинку АДРЕСА_1 утворено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Донецьке шосе -121».
Протоколом загальних зборів №5 від 28.10.2018 року було затверджено статут ОСББ «Донецьке шосе -121».
Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Статуту метою створення Об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом (п. 1 розділу ІІ).
Згідно з пунктом 2 розділу V Статуту співвласник зобов`язаний своєчасно і у повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Рішенням загальних зборів ОСББ від 17 березня 2018 року (протокол № 4) був затверджений кошторис та розмір внесків на утримання спільного майна в розмірі 3,00 грн. за 1 кв.м. (з 3-го по 10-й поверхи).
Рішенням загальних зборів ОСББ від 20.01.2019 року (протокол № 6) затверджено кошторис та розмір внесків на утримання спільного майна в розмірі 4,80 грн. за 1 кв.м. (з 3-го по 10-й поверхи).
З наданих позивачем розрахунків заборгованість та копій платіжних документів убачається, що на час розгляду справи заборгованість відповідачів зі сплати внесків на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку за період з листопада 2018 року по березень 2024 року становить 7150 грн. 06 коп.
При вирішенні спору суд виходить із того, що за змістом ст. ст. 319, 322 ЦК України обов`язок щодо належного утримання та експлуатації певного майна покладається на власника такого майна.
Статтею 360 ЦК України встановлено обов`язок співвласника брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном, відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Відповідно до статті 22 цього Закону для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішенням загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг. Для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання. За згодою правління окремі співвласники можуть у рахунок сплати таких внесків і платежів виконувати окремі роботи.
Статтею 17 цього Закону визначено, що для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.
Згідно зі статтею 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та цього Кодексу, інших актів законодавства.
Відповідно до статті 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Суд враховує, що відповідачі належним чином не виконують свої зобов`язання щодо оплати внесків на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку, про що свідчить наявна заборгованість у розмірі 7150,06 грн.
За таких обставин суд вважає, що позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Донецьке шосе 121» необхідно задовольнити, стягнувши солідарно з відповідачів на користь позивача заборгованість по внескам співвласників багатоквартирного будинку за період з листопада 2018 року по березень 2024 року в розмірі 7150 грн. 06 коп.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із положень статті 133 ЦПК України, відповідно до якої судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.
Частинами 1, 2 статті 141 ЦПК України визначено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до частини 8 статті 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Статтею 137 ЦПК України визначено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
При цьому згідно з частиною 3 статті 141 ЦПК України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.
При зверненні до суду позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 3028 грн., який у зв`язку з задоволенням позову підлягає стягненню з відповідачів на користь позивача в рівних частках.
Крім того, на підтвердження понесення позивачем витрат на професійну правничу допомогу позивач надав суду копію договору про надання правової допомоги, укладеного з адвокатом Циндрою Р.А., від 08.03.2024 за № 9, копію акта приймання-передачі наданих послуг щодо складання позовної заяви вартістю 2000 грн. та копію платіжного доручення про оплату послуг адвоката у вказаному розмірі.
Суд вважає, що такі витрати є розумним, співмірним зі складністю справи та наданим адвокатом обсягом послуг, а тому підлягають стягненню з відповдачів на користь позивача у рівних частках.
Керуючись ст. ст. 258-259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Донецьке шосе 121» (49130, м. Дніпро, вул. Донецьке шосе, буд. 121, код ЄДРПОУ 41343334) до ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Донецьке шосе 121» заборгованість зі сплати внесків на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку за період з листопада 2018 року по березень 2024 року в розмірі 7150 (сім тисяч сто п`ятдесят) грн. 06 коп.
Стягнути в рівних частках з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Донецьке шосе 121» витрати по сплаті судового збору в розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн. та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 2000 (дві тисячі) грн., а саме по 2514 (дві тисячі п`ятсот чотирнадцять) грн. з кожного.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення.
Відповідач, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити рішення суду в апеляційному порядку повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпровського апеляційного суду безпосередньо або через Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська (до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя Наталія МАРЧЕНКО
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122990664 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Марченко Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні