Справа № 309/3164/24
Провадження № 2-о/309/293/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2024 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області
в складі: головуючого - судді Довжанин М.М.
за участю секретаря судового засідання Драб Н. В.
розглянувшиувідкритомусудовомузасіданнівмістіХуст справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Хустський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації цивільного стану факту народження,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації цивільного стану факту народження.
В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянка України, мешканка с. Княжолука Івано - Франківської області ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у пологовому відділенні міста Хуст народила живу дитину, хлопчика. ОСОБА_2 була одинокою матір`ю, у шлюбі не перебувала. Реєстрація народження дитини у встановлений законом термін в органах реєстрації актів цивільного стану проведена не була. Свідоцтво про народження заявника, ОСОБА_1 , відділом ДРАЦС не видавалося.
Нещодавно заявник звернувся до Хустського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції для надання роз`яснень щодо реєстрації свого народження та здійснення відповідної реєстрації. Відділом ДРАЦСу заявнику було роз`яснено, що відповідно до ч. 8 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація народження дитини, яка досягла одного року і більше, проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших заінтересованих осіб за наявності документів про народження і перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров`я та довідки з місця проживання дитини. У разі досягнення дитиною шістнадцяти років державна реєстрація її народження може проводитися за її особистою заявою з пред`явленням паспорта громадянина України.
Зараз заявнику вже виповнилося 33 роки, однак, у зв`язку із відсутністю державної реєстрації його народження та свідоцтва про народження він досі не може отримати паспортний документ. Відсутність паспорта громадянина України позбавляє його можливості самостійно подати заяву до органів ДРАЦСу про реєстрацію свого народження.
Встановлення того факту, що заявник народився саме ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідно для реєстрації його народження Хустським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Заявник ОСОБА_1 та його представник, адвокат Іляшкович Наталія Василівна в судове засідання не з`явилися.Адвокат Іляшкович Наталія Василівна подала до суду заяву, у якій просить провести розгляд справи у її відсутності та відсутності ОСОБА_1 , заявлені вимоги підтримують, просять суд заяву задовольнити.
Представник заінтересованої особи: Хустський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції в судове засідання не з`явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин, суд вважає, що справу можливо вирішити у відсутності учасників справи без фіксування судового процесу.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року громадянка України, мешканка с. Княжолука Івано - Франківської області ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у пологовому відділенні міста Хуст народила живу дитину, хлопчика.Реєстрація народження дитини у встановлений законом термін в органах реєстрації актів цивільного стану проведена не була. Свідоцтво про народження заявника, ОСОБА_1 , відділом ДРАЦС не видавалося
Ухвалою Хустського районного суду від 09.10.2024р. у даній справі було призначено судово-медичну експертизу, проведення якої доручити експертам Хустського районного відділення Закарпатського бюро судово-медичних експертиз, яке знаходиться за адресою: 90400, м. Хуст Закарпатської області, вулиця Івана Франка, №116.
Відповідно до висновку експерта №149/Х від 30.09.2024р. (вих. №273) на підставі даних судово - медичного обстеження , антропометричних даних, консультації стоматолога, матеріалів цивільної справи, у відповідності з питаннями, поставленими перед експертом , приблизний вік гр. ОСОБА_1 становить близько 32-34 роки, отже він міг народитися ІНФОРМАЦІЯ_1
Відповідно до вимог п.1 та п.2 Розділу І «Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні», затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 року №52/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 р. за №719/4940, державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.
Згідно з п.2 розділу ІІІ вказаних Правил підставами для проведення державної реєстрації народження дитини є, зокрема, медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 року за № 1150/13024, що видається закладами охорони здоров`я незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи. Ці документи подаються до органу державної реєстрації актів цивільного стану, де реєструється народження. При відсутності підстав для державної реєстрації народження, визначених у цьому пункті, державна реєстрація народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження даною жінкою.
Згідно ч.3 та ч.4 ст.49 ЦК України державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені та смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону. Народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, укладення та розірвання шлюбу, зміна імені та смерть підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Реєстрація народження дитини провадиться державним органом реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові і засвідчується свідоцтвом про народження (ст. 144 СК України).
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення суд розглядає в порядку окремого провадження. Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації цивільного стану факту народження.
Відповідно до п.18 Постанови Пленуму ВСУ від 31.03.1995 № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення, не замінює собою документів, що видають зазначені органи, а є лише підставою для їх одержання.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про громадянство України» особа, батьки якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.
Відповідно до ч. 1 ст. 125 СК України якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини.
Відповідно до ч. 2 ст. 125 СК України якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.
Враховуючи наведені обставини, суд приходить висновку, що вимоги заявника є обґрунтованими і в порядку, передбаченому ст.ст. 315, 319 ЦПК України підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 12, 13, 76-78, 247, 315-319 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт народження у пологовому відділенні у м. Хуст Закарпатської області дитини чоловічої статі - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У графу «відомості про матір» в актовому записі про народження дитини зазначити: громадянка України; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , , мешканка АДРЕСА_1 .
У графу «відомості про батька» до актового запису про народження дитини внести відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України - громадянин України ОСОБА_3 .
Рішення може бути оскаржено до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд Закарпатської області шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Суддя Хустського
районного суду: Довжанин М. М.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122992338 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту народження, з них: |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Довжанин М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні