Справа № 459/2910/24
Провадження № 1-кс/459/1497/2024
УХВАЛА
слідчого судді
12 листопада 2024 року слідчий суддя Червоноградського міського суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника СВ Червоноградського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Червоноградської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42024142150000086 від 30.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Червоноградського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до інформації в рамках кримінального провадження №42024142150000086 від 30.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 КК України, в якому просить надати заступнику начальника СВ Червоноградського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , слідчому СВ Червоноградського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме: до всіх наявних документів пов`язаних із наданням оренди земельної ділянки площею 0,0054 га, кадастровий номер 4611800000:02:008:0033, в АДРЕСА_1 , до первинних документів, які стали підставами надання в оренду (протоколи, рішення, розробка технічної документації на вказану земельну ділянку, договорів оренди та інші документи, по вказаній земельні ділянці, тощо), а також документів, які подавались замовником для отримання містобудівних умов та обмежень, зокрема: документу, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, копіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000, містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника з інформацією про основні параметри об`єкта будівництва (текстові та графічні матеріали), які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_2 . Клопотання обгрунтоване тим, що моніторингом мережі інтернет, а саме соціальної мережі «Facebook», було розміщено статтю, що по АДРЕСА_1 , може здійснюватись самочинне будівництво на самовільно зайнятій вказаній земельній ділянці. 30.10.2024, Червоноградською окружною прокуратурою, дані відомості внесені в ЄРДР за №42024142150000086, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 КК України. 30.10.2024 Червоноградською окружною прокуратурою, визначено подальше розслідування по даному кримінальному провадженні за СВ Червоноградського РВП ГУ НП у Львівській області.
Зазначає, що згідно наявної інформації, між ІНФОРМАЦІЯ_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 », укладено договір оренди землі № 72 від 10.09.2018 на земельну ділянку площею 0,0054 га, кадастровий номер 4611800000:02:008:0033, в АДРЕСА_1 , для використання: «для будівництва та обслуговування будівель громадського харчування, кафе-магазину», (код КВЦПЗД - 03.07 - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі). Тому, в рамках розслідування даного кримінального провадження, з метою дослідження обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, яке досліджується в рамках розслідування по даному кримінальному провадженні, або спростування факту кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до всіх наявних документів пов`язаних із наданням оренди земельної ділянки площею 0,0054 га, кадастровий номер 4611800000:02:008:0033, в АДРЕСА_1 .
Між цим зазначає, що вищевказані документи самі по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаної документації та її вилучення.
Слідчий у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд даного клопотання у його відсутності, підтримує таке та просить задовольнити.
Згідно ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали додані до клопотання, приходжу до висновку про відмову у задоволенні клопотання, виходячи із наступного.
Відомості по вище вказаному факту внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024142150000086 від 30.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 КК України.
Згідно п. 1 ч. 3, ч. 4, 5ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
З положень ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно вимог ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З системного аналізу наведених норм вбачається, що кримінальне процесуальне законодавство містить вимоги щодо суб`єкту подання клопотання (ч. 1 ст. 160 КПК України), вичерпний перелік вимог до відомостей, які мають бути зазначені у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів (ч.2 ст.160 КПК України), а також покладає на сторону, яка звертається з таким клопотанням, обов`язок обґрунтувати наявність передбачених законом підстав для надання тимчасового доступу (ч.5 ст.163 КПК України).
Однак вказані вимоги закону не дотримані слідчим при підготовці зазначеного клопотання, оскільки зі змісту останнього не вбачається обґрунтувань необхідності в наданні тимчасового доступу до перелічених документів. Крім того, до клопотання додані копії витягу з ЄРДР, рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 від 26.03.2024 року, однак відсутні будь-які інші документи, які б виправдовували вжиття саме таких заходів забезпечення кримінального провадження, а тому в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.ст.159-164 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання заступника начальника СВ Червоноградського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Червоноградської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42024142150000086 від 30.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_6
Суд | Червоноградський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122992826 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Червоноградський міський суд Львівської області
Дем'яновська Ю. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні