Справа № 463/10458/24
Провадження № 2/463/2042/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 листопада 2024 року суддя Личаківського районного суду м.Львова Грицко Р.Р., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-Інвестиційна Компанія «Рубікон Груп» про визнання права власності,
в с т а н о в и в :
позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, відповідно до якого просить скасувати рішення приватного нотаріуса Моргуна Олександра Сергійовича, індексний номер рішення: 63875468 від 13.06.2022 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за Товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельно-Інвестиційна Компанія «Рубікон Груп» на квартиру АДРЕСА_1 та припинити право власності Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-Інвестиційна Компанія Рубікон Груп» на вказану квартиру (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2599374146060); визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 36,05 кв.м., житловою площею 14,5 кв.м, яка складається з 1 (однієї) житлової кімнати та кухні.
Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
У відповідності до вимог ст.184 ЦПК України, позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст.175 ЦПК України, а також вимогам ст.177 цього Кодексу.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Статтею 177 ЦПК України визначено, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, позовна заяване міститьдоказів,що підтверджуютьвказані уній обставини,а саме відсутнє оскаржуване рішення приватного нотаріуса Моргуна О.С., індексний номер рішення: 63875468 від 13.06.2022 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, а також інший документ, який би підтверджував факт державної реєстрації права власності на спірне майно за відповідачем.
Статтею 177 ЦПК України також визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року 3028,0 гривень.
Спеціальним законом, що визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України «Про судовий збір», згідно з ч.ч.1, 2 ст.9, якого судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно з ч.9 ст.185 ЦПК України, заяви, скарги, клопотання, визначені цим кодексом України, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Із змісту позову вбачається, що заявлений позов містить одну вимогу майнового характеру та одну вимогу немайнового характеру.
Згідно з ч.3 статті 6Закону України«Про судовийзбір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
З позовної заяви вбачається, що позивачем сплачений судовий збір за одну вимогу майнового характеру у розмірі 3424,75 гривень, однак, останнім, не сплачено судовий збір за одну вимогу немайнового характеру у розмірі 1211,20 гривень.
Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищезазначені недоліки позовної заяви, вважаю за необхідне залишити таку без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання ухвали для їх усунення, які слід усунути наступним чином, а саме: позивачу необхідно надати оскаржуване рішення приватного нотаріуса Моргуна О.С., індексний номер рішення: 63875468 від 13.06.2022 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, або інший документ, який підтверджує факт державної реєстрації права власності на спірне майно за відповідачем, а також сплатити судовий збір за одну вимогу немайнового характеру у розмірі 1211,20 гривень, надати до суду належні докази сплати судового збору у встановленому законодавством порядку.
Суд роз`яснює, що вказані недоліки позовної заяви слід усунути у визначений судом строк та попереджає, що у протилежному випадку, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в :
позовну заяву ОСОБА_1 доТовариства зобмеженою відповідальністю«Будівельно-ІнвестиційнаКомпанія «РубіконГруп» провизнання прававласності - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання ухвали. У випадку їх не усунення позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Повне найменування (ім`я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 .
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-Інвестиційна Компанія «Рубікон Груп», місцезнаходження: 79019, м.Львів, вул.Липинського,36, код ЄДРПОУ 40116861.
Суддя Грицко Р.Р.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122994018 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Грицко Р. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні