Ухвала
від 09.09.2024 по справі 496/3429/24
БІЛЯЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 496/3429/24

Провадження № 2/496/2002/24

У Х В А Л А

09 вересня 2024 року м. Біляївка

Суддя Біляївськогорайонного судуОдеської областіПендюра Л.О.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 до Управліннясоціального захистунаселення Одеськоїрайонної державноїадміністрації Одеськоїобласті,Біляївського відділуУправління соціальногозахисту населенняОдеської районноїдержавної адміністраціїОдеської області,Головного УправлінняДержавної казначейськоїслужби Українив Одеськійобластіпро стягнення моральної шкоди,

УСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою, в якій просить:

-визнати незаконними дії першого та другого відповідача по не виконанню виконавчих листів Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/1353/21 у зв`язку з бездіяльністю та самоусуненням від виконання ст. 129 Конституції України на ігнорування звернення братів Шубінських на самоуправство підлеглих в керівництві соцзахисту населення Одеської РВА, що привело до тяжких наслідків смерті ОСОБА_2 ;

-зобов`язати Біляївський відділ Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області та Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області здійснити йому виплату морального збитку у сумі 100000 грн за незаконне невиконання ухвал та виконавчих листів Одеського окружного адміністративного суду, за незаконне ненадання в повному обсязі державної соціальної грошової допомоги на догляд, як особі, яка проживає з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, за рахунок бюджетних асигнувань та обов`язково вказати кінцеву дату виконання;

-зобов`язати третього відповідача здійснити йому виплату морального збитку у сумі 100000 грн на рахунок в Приватбанку, на який перерахується державна соціальна допомога, за рахунок бюджетних асигнувань та обов`язково вказати кінцеву дату виконання.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку про необхідність залишення її без руху з наступних підстав.

Статтями 175, 177 ЦПК України встановлено обов`язкові вимоги до змісту та форми позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.

Відповідно доп.п.2,3,8ч.3ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному порядку.

В порушення вказаних вимог позовна заява не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін по справі, ціну позову, а також перелік документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно з відомостями, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, статус юридичної особи Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, яке знаходилось за адресою: вул. Гагаріна, 1, м. Біляївка Одеської області (а не Біляївський відділ Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області, як зазначає позивач) припинено.

Відповідно до ст. 80 ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Діяльність юридичної особи припиняється в порядку, визначеному ст. 104 ЦК України.

Таким чином, позивачу необхідно уточнити склад учасників справи, оскільки Біляївський відділ Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області, який зазначений позивачем в якості відповідача, на час подачі позовної заяви до суду припинив свою діяльність.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Водночас, позивачем надано лише копії позовних заяв для відповідачів без копій всіх додатків, що додаються до них.

За таких обставин позивачу слід додати копії всіх документів, що додаються до копій позовних заяв відповідно до кількості відповідачів.

Згідно положень ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 27, 175, 177, 185 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області, Біляївського відділу Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області, Головного Управління Державної казначейської служби України в Одеській області про стягнення моральної шкоди залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання зазначених вимог у встановлений строк заява буде визнана неподаною та повернута відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.О. Пендюра

СудБіляївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення09.09.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122994913
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —496/3429/24

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Біляївський районний суд Одеської області

Пендюра Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні