Справа № 183/9109/24
№ 2-о/183/312/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2024 року місто Самар Дніпропетровської області
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Дубовенко І.Г.,
за участю секретаря судових засідань Болкарьової А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Самар цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, про встановлення факту, що має юридичне значення, суд -
в с т а н о в и в :
03 вересня 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, в якій заявник просить встановити факт що має юридичне значення, а саме що трудова книжка від 28 лютого 1979 року, заповнена російською мовою на ім`я « ОСОБА_1 », належить ОСОБА_1 (прізвище до шлюбу ОСОБА_3 , російською мовою ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
В обґрунтування своєї вимоги заявник зазначає, що 09 серпня 2024 року вона звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про призначення їй пенсії за віком. 16.08.2024 року рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області заявниці було відмовлено в призначенні пенсії. До страхового стажу не було враховано трудову книжку від 28 лютого 1979 року, оскільки в трудовій книжці вказане дівоче прізвище як ОСОБА_5 (російською мовою), що не відповідає прізвищу ОСОБА_3 , яке мала заявник до реєстрації шлюбу. В подальшому прізвище було змінено на ОСОБА_8 (в трудовій книжці вказано як ОСОБА_1 російською мовою). Виправити в позасудовому порядку помилку заявник не має можливості, а встановлення факту належності їй трудової книжки має для неї юридичне значення при оформленні пенсії.
Ухвалою судді від 09 вересня 2024 року відкрито провадження у справі.
У судове засідання заявник не з`явився, заявник через канцелярію суду подала заяву про розгляд справи у її відсутність. Заявлені вимоги підтримує у повному обсязі.
Представники заінтересованих осіб у судове засідання не з`явились, подали клопотання про розгляд справи у їх відсутність.
Суд, дослідивши надані заявником докази, встановив наступне.
Суду надано копію трудової книжки виданої 28 лютого 1979 року, в якійвказано російською мовою, що вона видана ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Як вбачається з копії трудової книжки, в ній були зроблені виправлення і прізвище в зв`язку з укладенням шлюбу змінено на « ОСОБА_1 » (російською мовою).
Як вбачається з копії паспорта, вбачається що заявник ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Покровка Ленінського району Північно-Казахстанської області.
Згідно копії свідоцтва про народження, ОСОБА_1 (російською мовою) народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Покровка Ленінського району Північно-Казахстанської області.
Як вбачається з витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу 01 травня 1980 року ОСОБА_8 зареєструвала шлюб з ОСОБА_9 та змінила прізвище на ОСОБА_8 .
Такі розбіжності у прізвищі заявника у паспорті та трудовій книжці стали підставою для неврахування вказаної трудової книжки при нарахуванні пенсії.
Іншим способом заявник не має можливості підтвердити належність документів.
Частиною 1 ст.4 ЦПК України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Пунктом 5 ч.2 ст. 293 ЦПК України передбачено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У відповідності до п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Суд вважає, що заявник за допомогою належних та допустимих доказів довів факт належності йому правовстановлюючого документу - трудової книжки.
Встановлення факту належності правовстановлюючого документу має для заявника юридичне значення, оскільки необхідне для призначення пенсії.
Аналізуючи надані заявником та досліджені в судовому засіданні письмові докази суд вважає, що юридичний факт, який просить встановити заявник, знайшов своє підтвердження та його об`єктивність не викликає сумніву у суду. А тому, враховуючи зазначені вище обставини та положення діючого законодавства, приймаючи до уваги, що встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, а саме: для призначення пенсії, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 293, 315 ЦПК України суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, про встановлення факту, що має юридичне значеннязадовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженки с. Покровка Ленінського району Північно-Казахстанської області, трудової книжки, виданої ІНФОРМАЦІЯ_5 на ім`я (вказаному російською мовою) « ОСОБА_1 ».
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана учасниками справи до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасники справи:
Заявник: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_6 );
Заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (ЄДРПОУ 21910427, адреса місцезнаходження: пр.. Богдана Хмельницького, 116-а, м. Дніпро, електронна пошта: 04001@dp.pfu.gov.ua).
Заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ЄДРПОУ 14099344, адреса місцезнаходження: вул. Свободи, 5 Держпром, 3 під. 2 пов., м. Харків, 61000, електронна пошта: gu@kh.pfu.gov.ua).
Повний текст рішення складено 14 жовтня 2024 року.
Суддя І.Г.Дубовенко
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122996489 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дубовенко І. Г.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дубовенко І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні