Справа № 344/18644/24
Провадження № 2/344/4408/24
У Х В А Л А
07 листопада 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бородовський С.О., вивчивши матеріали позовної заяви Приватного торгового підприємства «Лісна» до ОСОБА_1 , третя особа на стороні відповідача: Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю, Івано-Франківська міська рада про визнання права на прийняття в експлуатацію, -
В С Т А Н О В И В:
позивач звернувся до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області із позовною заявою до відповідача про визнання права на прийняття в експлуатацію. Зазначає, що 28.11.2024 року між позивачем та ФОП « ОСОБА_1 » було укладено Договір про співробітництво та організацію взаємовідносин.
Відповідно до ч.1ст.4ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до частини першої статті 19 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно дост. 48 ЦПК Українисторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Позивачем зазначено, що договір укладено з ФОП « ОСОБА_1 », у відповідь на звернення ФОП ОСОБА_1 повідомив, що він не здійснює господарської діяльності та припинив суб`єкта господарської діяльності-підприємця, натомість суду не надано доказів, які б підтверджували вказані обставини.
За змістом частини 3 статті 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції. Аналогічна норма міститься в частині 1 статті 20 ГПК України.
Відповідно доч.1ст.20ГПК Українигосподарські судирозглядають справиу спорах,що виникаютьу зв`язкуіз здійсненнямгосподарської діяльності(крімсправ,передбачених частиноюдругою цієїстатті),та іншісправи увизначених закономвипадках,зокрема: 1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи підприємці.
Відповідно до частини 2 статті 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Отже, стороною в господарському процесі можуть бути: юридичні особи, фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування.
За таких обставин, оскільки суду не надано доказів припинення відповідачем суб`єкта господарської діяльності-підприємця, даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Частиною 1статті 185ЦПК Українипередбачено,що суддявідмовляє увідкритті провадженняу справі,якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.
Таким чином, виходячи з положень ч.1 ст.20 ГПК України, розгляд заяви належить до юрисдикції господарських судів.
Відповідно до зазначеного, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
відмовити у відкритті провадження за позовом Приватного торгового підприємства «Лісна» до ОСОБА_1 , третя особа на стороні відповідача: Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю, Івано-Франківська міська рада про визнання права на прийняття в експлуатацію.
До ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали. Копія позовної заяви залишається в суді.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі може бути оскаржено. У разі скасування цієї ухвали позовна заява вважається поданою в день первісного звернення до суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Бородовський С.О.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122996847 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бородовський С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні