Рішення
від 14.11.2024 по справі 404/10149/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/10149/24

Номер провадження 2-о/404/304/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2024 року м. Кропивницький

Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:

головуючої судді Варакіної Н.Б.

присяжних Мельник Т.М., Постика А.А.

за участі секретаря Щербини А.І.

учасники справи:

прокурор - Стамат А.А.,

представник заявника ОСОБА_1

особа, щодо якої вирішується

питання про надання

психіатричної допомоги ОСОБА_2

свідок ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому цивільну справу за заявою КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» про госпіталізацію громадянина ОСОБА_2 до психіатричного закладу,-

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2024 року представник заявника звернувся до суду із заявою, в якій просив госпіталізувати до комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» громадянина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вказував, що підставою для госпіталізації є те, що ОСОБА_2 виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для нього та оточуючих, неспроможний самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує його життєдіяльність.

Лікар-психіатр КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» ОСОБА_1 в судовому засіданні заяву підтримав, просив задовольнити. Захворів в 2011 року, захворів у віці 21 рік депресивний епізод. Він перестав працювати, виписаний з житла. Він лікував сам себе, в цих цілях почав вживати канабіс, та наркотичного типу чаєм. Намагався змінити прізвище ім`я по-батькові, в зв`язку з чим загубив паспорт. Батьки в Черкасах жив. Вештався по селу, тероризував населення. Він жив на кладовищі. В 2021 році потрапив до психіатричної лікарні, з приводу вживання канабісу.

ОСОБА_2 в судовому засіданні проти госпіталізації його до психіатричного закладу у примусовому порядку заперечував.

Свідок ОСОБА_3 , яка є матір`ю ОСОБА_2 не заперечувала щодо його госпіталізації в примусовому порядку. В 2015 році виїхали з села з чоловіком, але син не захотів їхати. Дуже часто він конфліктував з сусідами, викликали поліцію. Він перестав спілкуватися з ними. Вони привозили йому харчування, одежу, постіль, н все продавав та повикидав. Він зайнявся ізотерікою. Хату розбив, де жив, все продав. В 2021 року син почав розбирати дах в будинку де жив та продавав желізо. Нападає на вулиці на людей. Він не дивиться за собою дуже брудний ходить, зарослий, люди його бояться. В м. Смілі уговорили лікуватися добровільно. Лікар виписав ліки, приймав ліки. Він втік від нас, з грошима. Скільки його привозили додому, він втікав. Він в магазині кидається на продавців. Ми відкрили картку йому, що він купляв продукти, але він купляв чай з канабіноідами. Він розвалив хату і ми її продали. Зараз він живе в хаті біля бабусі. Він побив всі меблі в хаті. Він побив рідну тітку, яка доглядає за бабусею. Зняв забор в хаті хотів продати. Коли в нього агресія він страшний, всі його бояться. Люди телефонують заберить його. На кладовищі проводять магічні ритуали.

Прокурор не заперечувала проти задоволення заяви, вважаючи її обґрунтованою.

Заслухавши думку лікаря-психіатра, свідка, думку прокурора, яка вказала на доцільність задоволення заяви, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 339 ЦПК України, за умов, визначених Законом України «Про психіатричну допомогу», заява лікаря-психіатра про проведення психіатричного огляду особи у примусовому порядку, про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги та її продовження в примусовому порядку подається до суду за місцем проживання особи, а заява представника психіатричного закладу про госпіталізацію особи до психіатричного закладу у примусовому порядку та заява про продовження такої госпіталізації подаються до суду за місцезнаходженням зазначеного закладу.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про психіатричну допомогу», особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до закладу з надання психіатричної допомоги без її усвідомленої письмової згоди або без письмової згоди її законного представника, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановленні в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона: вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.

Статтею 17 Закону визначено, що перебування особи в закладі з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку може здійснюватися лише протягом часу наявності підстав, за якими було проведено госпіталізацію.

Особа, яку було госпіталізовано до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, повинна оглядатися комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на місяць з часу госпіталізації з метою встановлення наявності підстав для продовження чи припинення такої госпіталізації.

Закон України «Про психіатричну допомогу» виходить із презумпції психічного здоров`я особи і таких принципів надання психіатричної допомоги, як законності, гуманності, додержання прав людини і громадянина, добровільності, доступності та необхідності й достатності заходів лікування з мінімальними соціально-правовими обмеженнями.

ОСОБА_3 звернулась до генерального директора КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» із заявою щодо госпіталізації в примусовому порядку її сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в зв`язку з погіршенням психічного стану.

Згідно висновку комісії лікарів-психіатрів КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» від 06.11.2024 року ОСОБА_2 страждає на параноїдну шизофренію, параноїчний синдром, перебіг непевний (період спостереження менше року). F 20.09 за МХК-10. Підставою для госпіталізації в примусовому порядку є те, що у ОСОБА_2 є наявність реальних намірів вчинити дії, що являють собою безпосередньо небезпеку для нього та оточуючих та неспроможність самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує його життєдіяльність. Комісія вважає доцільним госпіталізувати хворого ОСОБА_2 до КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» в примусовому порядку.

Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 згідно висновку комісії лікарів-психіатрів від 06.11.2024 року страждає на параноїдну шизофренію, параноїчний синдром, перебіг непевний (період спостереження менше року), має наявність реальних намірів вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для оточуючих та неспроможний самостійно задовольняти свої життєві потреби на рівні, який забезпечує життєдіяльність, суд вважає, що ОСОБА_2 потребує госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги у примусовому порядку.

Зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви.

На підставі ст. 14, 16-19, 22 Закону України «Про психіатричну допомогу», керуючись ст. ст. 339-342 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» про госпіталізацію громадянина ОСОБА_2 до психіатричного закладу - задовольнити.

Госпіталізувати громадянина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» в примусовому порядку для надання психіатричної допомоги.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду підлягає негайному виконанню, оскарження рішення не зупиняє його виконання.

Рішення складено 14.11.2024 року.

Суддя Кіровського Н. Б. Варакіна

районного суду

м.Кіровограда

Присяжні Тетяна Мельник

Андрій Постика

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення14.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122997061
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку

Судовий реєстр по справі —404/10149/24

Рішення від 14.11.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Варакіна Н. Б.

Рішення від 14.11.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Варакіна Н. Б.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Варакіна Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні