Ухвала
від 14.11.2024 по справі 639/7462/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 639/7462/24

Провадження № 1-кс/639/1480/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМУКРАЇНИ

14 листопада 2024 року м. Харків

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань погоджене прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 , клопотання слідчого СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містятьохоронювану закономтаємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221210001066 від 31.10.2024, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з вищезазначеним клопотанням, яке погоджене у встановленому кримінальним процесуальним законодавством порядку прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 .

В клопотанні слідчий просить надати слідчим СВ ВП № 1 ХРУП № 3 ГУ НП в Харківській області: слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення копій документів та інших носіїв інформації (у тому числі електронних), що становлять банківську таємницю, та перебувають у володінні: Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харкові, щодо банківських рахунків: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , а саме:

- документи реєстраційних (юридичних справ), документів про відкриття (закриття), обслуговування рахунків, свідоцтва, доручень, довідок, довіреностей, копій паспортів тощо;

-банківських карток з зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунками;

- платіжних доручень, котрі надавалися в банк клієнтом;

- документів, що свідчать про отримання готівкових коштів в касі банку;

-відомості про рух грошових коштів по вищезазначеній банківській картці, в електронному вигляді та на паперовому носії, з зазначенням розгорнутих відомостей про контрагентів і їх кодів ЄДР або реєстраційних номерів облікової картки платника податку (відомості щодо фізичних осіб (повні анкетні дані, номери мобільних телефонів тощо), номери рахунку, суми, дати, часу та призначення платежів, МФО банківських установ де вони відкриті за період з 00:00 години 28.10.2024 по 00:00 годину 30.10.2024;

- відомості щодо «ip»-адрес з яких проводилося з`єднання з банківською установою при доступі до системи інтернет-банкінгу при користуванні рахунками закріпленими за вищевказаною банківською карткою за період з 00:00 години 28.10.2024 по 00:00 годину 30.10.2024.

Мотивоване клопотання тим, що у провадженні СВ ВП № 1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування внесені до ЄРДР за №12024221210001066 від 31.10.2024,за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що 29.10.2024 року приблизно о 08 год. гр. ОСОБА_5 перебувала за адресою: АДРЕСА_2 , коли невстановлена особа, в умовах воєнного стану, шахрайським шляхом, використовуючи електронно-обчислювальну систему заволоділа з її банківської картки АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " грошовими коштами в сумі 6 350 гривень.

Так, ОСОБА_5 являється пенсіонером та отримує пенсію у розмірі 3750 гривень на картку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_4 де в неї мається банківський рахунок НОМЕР_2 . Також в неї є кредитна картка з № НОМЕР_5 (повний номер картки не пам`ятає), з банківським рахунком НОМЕР_3 .

28.10.2024 приблизно о 19:00, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , з мобільного телефону ОСОБА_5 знайшла сайт допомоги для громадян України від ООН. Вона зайшла на вказаний сайт за посиланням goodopomoga6500.online. На сайті було вказано, що можна отримати грошову допомогу у розмірі 6500 гривень, для чого потрібно авторизуватися на сайті та ввести данні своєї картки, що вона і зробила та ввела данні своєї пенсійної картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_4 . Сайт довго завантажувався і вона не дочекавшись кінця завантаження вийшла з нього.

29.10.2024 року о 07:00 год. ОСОБА_5 поповнила свій рахунок та послуги домашнього інтернету та зайшла через мобільний банкінг перевірити залишок коштів на своїй картці. Зайшовши, вона виявила, що в неї були списані на невідомі реквізити грошові кошти на загальну суму 6350 гривень.

ОСОБА_5 пішла до відділення банку ІНФОРМАЦІЯ_2 , заблокувала картки та отримала виписки по руху коштів вищевказаних банківських картках, згідно якої:

-29.10.2024 року о 08:18 год. з її банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_4 , банківський рахунок НОМЕР_2 на невідомі реквізити (деталі транзакції: Переказ коштів з рахунку через ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_6 ) перераховано грошові кошти в розмірі 2000 гривень;

- 29.10.2024 року о 08:17 год. з її банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_5 , банківський рахунок НОМЕР_3 на невідомі реквізити (деталі транзакції:Переказ коштів з рахунку через ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_7 ) двома транзакціями перераховано грошові кошти в розмірі 4000 гривень (по 2000 гривень кожна транзакція).

Вказані транзакції ОСОБА_5 не проводила. До матеріалів кримінального провадження додала копії виписок по карткам « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Відомості, які містяться у документах, що становлять банківську таємницю про відкриття, використання та рух грошових коштів по рахунках, відкритих на ім`я зазначеної особи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та будуть використані слідством у якості доказів.

Відповідно до ст. 162 КПК України, ст.60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», зазначені документи містять охоронювану законом таємницю і є банківською таємницею, що передбачає особливий порядок тимчасового доступу і вилучення.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня поставлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу.

Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з метою їх огляду та опрацювання, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харкові.

Зазначені в клопотанні обставини містять реальну загрозу змінити чи знищити документи, які можуть бути використані як доказ, тому слідчий вважає за необхідне та клопоче перед слідчим суддею про розгляд клопотання без виклику особи у володінні якої вони знаходяться, згідно ч. 2 ст. 163 КПК України.

У судове засідання слідчий ОСОБА_4 та прокурор ОСОБА_3 не з`явилися. Прокурор ОСОБА_3 надала заяву, в якій просить розгляд клопотання проводити за її відсутності, клопотання підтримала та просила задовольнити.

У зв`язку з доведенням слідчим підстав зазначених у ч. 2 ст. 163 КПК України, особа, у володіння якої знаходяться документи, не викликалася.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання й додані до нього документи, приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Судовим розглядом встановлено наступне.

29.10.2024 року приблизно о 08 год. гр. ОСОБА_5 перебувала за адресою: АДРЕСА_2 , коли невстановлена особа, в умовах воєнного стану, шахрайським шляхом, використовуючи електронно-обчислювальну систему заволоділа з її банківської картки АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " грошовими коштами в сумі 6 350 гривень.

Так, ОСОБА_5 являється пенсіонером та отримує пенсію у розмірі 3750 гривень на картку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_4 де в неї мається банківський рахунок НОМЕР_2 . Також в неї є кредитна картка з № НОМЕР_5 (повний номер картки не пам`ятає), з банківським рахунком НОМЕР_3 .

28.10.2024 приблизно о 19:00, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , з мобільного телефону ОСОБА_5 знайшла сайт допомоги для громадян України від ООН. Вона зайшла на вказаний сайт за посиланням goodopomoga6500.online. На сайті було вказано, що можна отримати грошову допомогу у розмірі 6500 гривень, для чого потрібно авторизуватися на сайті та ввести данні своєї картки, що вона і зробила та ввела данні своєї пенсійної картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_4 . Сайт довго завантажувався і вона не дочекавшись кінця завантаження вийшла з нього.

29.10.2024 року о 07:00 год. ОСОБА_5 поповнила свій рахунок та послуги домашнього інтернету та зайшла через мобільний банкінг перевірити залишок коштів на своїй картці. Зайшовши, вона виявила, що в неї були списані на невідомі реквізити грошові кошти на загальну суму 6350 гривень.

ОСОБА_5 пішла до відділення банку ІНФОРМАЦІЯ_2 , заблокувала картки та отримала виписки по руху коштів вищевказаних банківських картках, згідно якої:

-29.10.2024 року о 08:18 год. з її банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_4 , банківський рахунок НОМЕР_2 на невідомі реквізити (деталі транзакції: Переказ коштів з рахунку через ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_6 ) перераховано грошові кошти в розмірі 2000 гривень;

- 29.10.2024 року о 08:17 год. з її банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_5 , банківський рахунок НОМЕР_3 на невідомі реквізити (деталі транзакції:Переказ коштів з рахунку через ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_7 ) двома транзакціями перераховано грошові кошти в розмірі 4000 гривень (по 2000 гривень кожна транзакція).

Вказані транзакції ОСОБА_5 не проводила. До матеріалів кримінального провадження додала копії виписок по карткам « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Із поданого до суду клопотання видно, що в органів досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до банківської таємниці, тобто, до документів, що містять інформацію щодо реєстраційних (юридичних справ), документів про відкриття (закриття), обслуговування рахунків, свідоцтва, доручень, довідок, довіреностей, копій паспортів тощо; банківських карток з зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунками; платіжних доручень, котрі надавалися в банк клієнтом; документів, що свідчать про отримання готівкових коштів в касі банку; відомостей про рух грошових коштів по вищезазначеній банківській картці, в електронному вигляді та на паперовому носії, з зазначенням розгорнутих відомостей про контрагентів і їх кодів ЄДР або реєстраційних номерів облікової картки платника податку (відомості щодо фізичних осіб (повні анкетні дані, номери мобільних телефонів тощо), номери рахунку, суми, дати, часу та призначення платежів, МФО банківських установ де вони відкриті за період з 00:00 години 28.10.2024 по 00:00 годину 30.10.2024; відомостей щодо «ip»-адрес з яких проводилося з`єднання з банківською установою при доступі до системи інтернет-банкінгу при користуванні рахунками закріпленими за вищевказаною банківською карткою за період з 00:00 години 28.10.2024 по 00:00 годину 30.10.2024, яка зберігається у Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харкові.

Відомості, які містяться у документах, що становлять банківську таємницю про відкриття, використання та рух грошових коштів по рахунках, відкритих на ім`я зазначеної особи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та будуть використані слідством у якості доказів.

Слідчий суддя вважає доведеним слідчим у своєму клопотанні, відповідно до ч.ч.5-6 ст. 163 КПК України, те, що документи можуть перебувати у володінні юридичної особи - Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харкові, та самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка містяться в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Одержати зазначену інформацію іншими способами неможливо.

На підставі вищевикладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання старшого слідчого підлягає задоволенню шляхом надання тимчасового доступу до вказаних в клопотанні документів, з можливістю вилучення копій документів та інших носіїв інформації (у тому числі електронних).

Крім того, з урахуванням п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України, згідно якого в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів, слідчий суддя надає право тимчасового доступу слідчому, дані якого зазначено в клопотанні до вказаних в клопотанні документів, з можливістю вилучення копій документів та інших носіїв інформації (у тому числі електронних).

Керуючись ст. ст.131-132,159-166,309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Новобаварськоїокружної прокуратурим.Харкова ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містятьохоронювану закономтаємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221210001066 від 31.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, задовольнити.

Надати слідчомуСВ ВП№1ХРУП №3ГУНП вХарківській області ОСОБА_4 тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення копій документів та інших носіїв інформації (у тому числі електронних), що становлять банківську таємницю, та перебувають у володінні: Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харкові, щодо банківських рахунків: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , а саме:

- документи реєстраційних (юридичних справ), документів про відкриття (закриття), обслуговування рахунків, свідоцтва, доручень, довідок, довіреностей, копій паспортів тощо;

-банківських карток з зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунками;

- платіжних доручень, котрі надавалися в банк клієнтом;

- документів, що свідчать про отримання готівкових коштів в касі банку;

-відомості про рух грошових коштів по вищезазначеній банківській картці, в електронному вигляді та на паперовому носії, з зазначенням розгорнутих відомостей про контрагентів і їх кодів ЄДР або реєстраційних номерів облікової картки платника податку (відомості щодо фізичних осіб (повні анкетні дані, номери мобільних телефонів тощо), номери рахунку, суми, дати, часу та призначення платежів, МФО банківських установ де вони відкриті за період з 00:00 години 28.10.2024 по 00:00 годину 30.10.2024;

- відомості щодо «ip»-адрес з яких проводилося з`єднання з банківською установою при доступі до системи інтернет-банкінгу при користуванні рахунками закріпленими за вищевказаною банківською карткою за період з 00:00 години 28.10.2024 по 00:00 годину 30.10.2024.

Визначити строк дії даної ухвали два місяці з моменту її постановлення, тобто до 14.01.2025.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення14.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122997376
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —639/7462/24

Ухвала від 14.11.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Мілов Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні