Ухвала
від 12.11.2024 по справі 183/9238/22
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 183/9238/22

№ 1-кс/183/2243/24

12 листопада 2024 року м. Самар

Слідчий суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Новомосковської окружної прокуратури в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні, відомості по якому внесені до ЄРДР 21.11.2022 року за № 42022042110000084 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИЛА:

В провадження слідчого судді Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області в порядку глави 15 КПК України надійшло клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що досудовим розслідуванням встановлено, що невідомі особи, шахрайським шляхом, заволоділи земельною ділянкою з кадастровим номером 1223281000:01:001:0168, площею 7,330 га, що розташована за адресою: с. Василівка Новомосковського району Дніпропетровської області, завдавши ОСОБА_4 матеріальної шкоди у великих розмірах.

В ході допиту потерпілої ОСОБА_4 встановлено, що 12 березня 2004 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі Державного акту на право приватної власності на землю ІІ-ДП №065109, що виданий на підставі розпорядження голови ІНФОРМАЦІЯ_2 №105 від 06 лютого 2003 року, отримала у власність земельну ділянку з кадастровим номером 1223281000:01:001:0168, площею 7,330 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Після чого, 06 серпня 2014 року ОСОБА_5 , складено заповіт, що посвідчений секретарем ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 , відповідно до якого спадкоємцем усього майна, що належить спадкодавцю ОСОБА_5 є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

22 квітня 2015 року ОСОБА_5 померла.

Після смерті ОСОБА_5 , при оформленні документів на отримання спадщини, ОСОБА_4 стало відомо, що на земельну ділянку з кадастровим номером 1223281000:01:001:0168, площею 7,330 га, що розташована за адресою: с. Василівка Новомосковського району Дніпропетровської області, приватним нотаріусом Новомосковського міського нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_7 02 березня 2013 року зареєстровано право власності за ОСОБА_8 , на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом. Тобто, спадкоємець ОСОБА_8 прийняв у спадок земельну ділянку з кадастровим номером 1223281000:01:001:0168, площею 7,330 га, що розташована за адресою: с. Василівка Новомосковського району Дніпропетровської області до моменту смерті спадкодавця ОСОБА_5 на підставі заповіту.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна: земельної ділянки з кадастровим номером 1223281000:01:001:0168, площею 7,330 га, що розташована за адресою: с. Василівка Новомосковського району Дніпропетровської області, 16 квітня 2019 року державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_9 зареєстровано право оренди за Фермерським господарством « ОСОБА_10 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , на підставі договору оренди від 12 квітня 2019 року.

Беручи до уваги викладене та враховуючи, що для повного і всебічного розгляду кримінального провадження, для підтвердження чи спростування відношення невстановлених осіб до вчинення зазначеного кримінального правопорушення та інших кримінальних правопорушень в сукупності, з метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення й можливого отримання у подальшому доказів у кримінальному провадженні, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до завірених належним чином документів, а саме: довіреності на право представляти інтереси ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКП НОМЕР_2 на ім`я ОСОБА_11 , директора Фермерського господарства « ОСОБА_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до п. 10 Положення про державний нотаріальний архів, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 №870/5 від 18 травня 2005 року, архів відповіднодо покладенихна ньогозавдань здійснюєтакі основніфункції: організовуєта здійснює зберігання документів, створює системуоблікових документівархіву; здійснює внесення відомостей до Спадкового реєстру про нотаріально посвідчені заповіти та заповіти, прирівнювані до нотаріально посвідчених, які надійшли на зберігання до архіву, веде алфавітні книги обліку заповітів тощо.

Пунктом 23 зазначеного положення передбачено, що вилучення (виїмка) реєстрів для реєстрації нотаріальних дій та документів, що передані на зберігання до архіву, має здійснюватися лише у випадках та порядку, передбачених законодавством.

Згідно ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Із змісту ст. 25 КПК України вбачається, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Кримінальний процесуальний кодекс України передбачає виключний перелік процесуальних джерел доказів, а тому здобуті іншим шляхом фактичні дані не зможуть бути використані як допустимі докази.

Статтею 98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій вказаної статті.

Відповідно до статті 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуків, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як докази факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

У відповідності до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно пункту 3 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.

На підставі викладеного та враховуючи, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, не надається можливим, слідчий звернувся з клопотанням до слідчого судді.

В судове засідання слідчий не з`явився, у зв`язку з обмеженнями, встановленими в Україні. Слідчий суддя вважає, що його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_6 в судове засідання не з`явився. У відповідності з ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Розглянувши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшла до таких висновків.

У відповідності до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Як вбачається з клопотання слідчого, останній довів слідчому судді підстави вважати, що інформація, про доступ до якої просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Так з клопотання вбачається, що встановити обставини скоєння кримінального правопорушення можливо лише шляхом отримання інформації, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Крім того, у відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, в тому числі, відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Частиною 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим факт неможливості іншим способом довести обставини кримінального правопорушення ніж отримання тимчасового доступу в клопотанні доведений, тому слідчий суддя вважає, що надане клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 161-163 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Надати дозвіл слідчим слідчого відділу Новомосковського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_2 та прокурорам Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 на тимчасовий доступ з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів, а саме: до завірених належним чином копій документів, а саме: довіреності на право представляти інтереси ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКП НОМЕР_2 на ім`я ОСОБА_11 , директора Фермерського господарства « ОСОБА_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), за адресою: АДРЕСА_2 .

Строк дії ухвали до 10.01.2025 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122999084
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —183/9238/22

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Крохмалюк І. П.

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Крохмалюк І. П.

Ухвала від 02.01.2023

Кримінальне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Крохмалюк І. П.

Ухвала від 02.01.2023

Кримінальне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Крохмалюк І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні