Справа № 344/20217/24
Провадження № 1-кс/344/8029/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2024 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Івано-Франківській області підполковника поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 42022092200000027 від 05.12.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції
в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42022092200000027 від 05.12.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України.
Кримінальне провадження розпочате Надвірнянською окружною прокуратурою за результатам опрацювання довідки Державної екологічної інспекції Карпатського округу, яка спільно з ІНФОРМАЦІЯ_1 провели комісійне обстеження річки Прутець на території с. Поляниця та виявили факти несанкціонованих скидів стічних вод у вказану річку, що спричиняє забруднення поверхневих вод.
Встановлено, що на виконання розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 № 43 від 12.09.2022 та наказу ДЕІ Карпатського округу № 84/09-03 від 12.09.2022, спеціалістами проведено комісійний розгляд звернення громадянина ОСОБА_4 стосовно забруднення річки Прутець на території Поляницької сільської ради Надвірнянського району, за результатом якого 14.09.2022 складено письмову довідку.
Згідно довідки, комісією проведено обстеження русла річки
Прутець-Поляницький на предмет виявлення несанкціонованих випусків стічних вод у водний об`єкт від суб`єктів господарювання, які займаються готельно-ресторанним бізнесом. Встановлено, що на території с. Поляниця спостерігається суцільна забудова прибережної захисної смуги річки
Прутець-Поляницький та його приток.
Відповідно до статті 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у межинний період) шириною для малих річок 25 метрів.
Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть надаватися в користування лише для цілей, визначених Водним кодексом України. У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.
Відповідно до статті 89 Водного кодексу України у прибережних захисних смугах уздовж річок, забороняється будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.
Також встановлено, що в с. Поляниця наявна каналізаційна мережа, що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », до якої приєднані ряд суб`єктів господарювання на підставі біль як 130 укладених договорів про надання відповідних послуг.
У ході тимчасового доступу до речей і документів отримано списки абонентів, що підключені до каналізаційної мережі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які потенційно не здійснюють несанкціонованих скидів стічних вод у місцеві водойми.
З метою отримання вичерпного списку суб`єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території с. Поляниця та потенційно можуть забруднювати поверхневі води, направлено запит
до АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », однак отримано відповідь про неможливість надання запитуваної інформації та документів, в порядку ст. 93 КПК України.
На даний час з метою збирання доказів про подію кримінального правопорушення у кримінальному провадженні необхідно провести захід забезпечення кримінального провадження тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні та зберігаються в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » код НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , з метою вилучення інформації та завірених копій документів щодо надання послуг з електропостачання суб`єктам господарювання (абонентам), які здійснюють діяльність в с. Поляниця.
Вищевказані інформація та документи дадуть можливість встановити усіх суб`єктів господарювання розташованих в с. Поляниця, оскільки здійснення діяльності неможливе без електропостачання. Аналіз та порівняння списків абонентів отриманих з АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зі списками абонентів отриманих з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » дасть можливість відмежувати абонентів, які користуються каналізаційною мережею, що побудована в с. Поляниця, від суб`єктів господарювання, які здійснюють діяльність без під`єднання до вказаної мережі, тобто потенційно здійснюють скид стічних вод до річки
Прутець-Поляницький, ці документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні відповідно до ст. 91 КПК України, можуть бути як самостійним процесуальним джерелом доказів відповідно до ст. 99 КПК України так і визнані речовими доказами відповідно до ст. 98 КПК України, без отримання яких не можливо встановити об`єктивної істини та притягнути винних осіб до встановленої законом відповідальності. Вказані документи необхідно оглянути та проаналізувати, а також вони необхідні для перевірки та оцінки інших доказів у кримінальному провадженні. Отримання цієї інформації та документів впливає на можливість та результативність проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій на наступному етапі досудового розслідування.
Слідчий подав заяву, за змістом якої просив розгляд клопотання проводити без його участі, просив клопотання задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не викликався.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних(розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів., а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів.
В той же час стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення їх копій необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим з числа слідчої групи у кримінальному провадженні № 42022092200000027: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ до документів (інформації), з можливістю вилучення їх завірених копій або копіювання на оптичний носій інформації типу CD-R, DVD-R, а саме:
- перелік (список) юридичних споживачів електричної енергії, об`єкти яких розташовані у с. Поляниця Надвірнянського району Івано-Франківської області, із зазначенням їх повної назви та юридичної адреси;
- відомості про постачальників електроенергії вказаним споживачам;
- відомості про те, ким здійснюється оплата за спожиту електроенергію на вказаних об`єктах;
- відомості про щомісячний обсяг споживання електроенергії вказаними абонентами протягом 01.12.2022-08.11.2024,
які перебувають у володінні та зберігаються у приватному акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_4 » код НОМЕР_1 , за адресою:
АДРЕСА_1 .
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 11 січня 2025 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122999534 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Домбровська Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні