Справа №524/6357/22
Провадження №2/524/202/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2024 року Автозаводський районнийсуд містаКременчука ускладі головуючогосудді АндрієцьД.Д.,за участюсекретаря БулаєнкоС.М.,представника позивача ОСОБА_1 ,представника третьоїособи ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні впорядку загальногопозовного провадженняв залісуду вмісті Кременчуціцивільну справуза позовом Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа - КП «Квартирне управління», Виконавчий комітет Кременчуцької міськоїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті,як органопіки тапіклування про визнання відповідачів такими, що втратили право користування кім. АДРЕСА_1 , ухвалив таке рішення.
ПОЗИЦІЯ ПОЗИВАЧА
Свої вимоги позивач мотивував тим, що згідно актів перевірки законності користування жилим приміщеннями комунальної власності Кременчуцької міської територіальної громади, відповідачі за адресою реєстрації не проживають з 2019 року, не сплачують комунальні послуги, тим самим порушують права позивача.
ЗАПЕРЕЧЕННЯ ВІДПОВІДАЧА
Відповідач ОСОБА_3 , яка діє у власних інтересах та інтересах ОСОБА_4 , в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином. 03.07.2023 ОСОБА_3 надіслала суду заяву, у якій розгляд справи просила проводити за її відсутності. Зазначила, що заперечує проти позовних вимог. В даний час у зв`язку із збройною агресією російської федерації проживає із сином у республіці Польща, але після закінчення війни має намір повернутись в Україну і проживати з сином за місцем реєстрації, оскільки не має іншого житла.
ПОЗИЦІЯ ТРЕТІХ ОСІБ
Представник КП «Квартирне управління», ОСОБА_2 в судовому засіданні просила позов Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області задовольнити.
Представник Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, як органу опіки та піклування, ОСОБА_5 , надіслала заяву про розгляд справи за її відсутності. При ухваленні рішення просила суд врахувати висновок органу опіки та піклування від 12.07.2023 про недоцільність визнання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
ЗАЯВИ, КЛОПОТАННЯ, ПРОЦЕСАЛЬНІ ДІЇ ПО СПРАВІ
Ухвалою суду від 22.03.2023 закрито підготовче провадження, зобов`язано орган опіки та піклування надати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору.
Ухвалою суду від 03.04.2024 задоволено клопотання позивача і витребувано від Державної прикордонної служби України відомості про перетин державного кордону ОСОБА_3 .
ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
Судом встановлено, що будинок АДРЕСА_2 перебуває у комунальній власності Кременчуцької територіальної громади.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 19.03.2010 року № 223, 1 під`їзду будинку АДРЕСА_2 надано статус «соціальне житло»
Відповідачі зареєстровані в АДРЕСА_1 , що підтверджується відомостями Автозаводської районної адміністрації Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, але не проживають у вказаній кімнаті останні 6 місяців. Вказані обставини підтверджуються актом перевірки законностікористування жилимприміщеннями комунальноївласності Кременчуцькоїміської територіальноїгромади від 17.10.2024.
НОРМИ ПРАВА
Частиною 1ст.29Цивільного кодексуУкраїни(далі ЦКУкраїни)встановлено,що місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
Статтею 310 ЦК України визначено, що фізична особа має право на місце проживання, на вільний вибір місця проживання та його зміну, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача чи членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення на протязі шести місяців.
Згідно до положень ст. 72 ЖК України визнання особи такою що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності такої особи більше визначеного строку проводиться в судовому порядку.
ОЦІНКА СУДУ
У разі тимчасової відсутності наймача чи членів його сім`ї жилого приміщення в гуртожитку більше шести місяців, останні можуть бути визнані таким, що втратили право користування жилим приміщенням .
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 14 червня 2022 року у справі № 161/20415/19, зазначено, що «На підтвердження вибуття особи до іншого постійного місця проживання суд може брати до уваги будь-які фактичні дані, які свідчать про обрання стороною іншого постійного місця проживання (повідомлення про це в листах, розписка, переадресовка кореспонденції, утворення сім`ї в іншому місці, перевезення майна в інше жиле приміщення, виїзд в інший населений пункт, укладення трудового договору на невизначений строк тощо).
Підставою для визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, може слугувати лише свідома поведінка такої особи, яка свідчить про втрату нею інтересу до такого житлового приміщення.»
Суд приймає до уваги те, що у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно допункту 20частини першої статті 106 Конституції України,Закону України"Про правовий режим воєнного стану", Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє до теперішнього часу.
Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
На переконання суду, наявні в матеріалах докази підтверджують те, що відповідачі не проживають за місцем реєстрації більше ніж 6 місяців, перебувають за кордоном. Вказана обставина не заперечувалась відповідачем ОСОБА_3 у її заяві від 03.07.2023 і підтверджується відомостями, наданими Державною прикордонною службою України про перетин державного кордону ОСОБА_3 і ОСОБА_4 . 15.02.2024.
Разом з тим, суд приймає до уваги зазначені ОСОБА_3 причини перебування її та її малолітнього сина, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за кордоном протягом останніх шести місяців- збройна агресія Російської Федерації проти України і як наслідок цього- загроза життю сина.
Встановлені судом обставини свідчать про наявність поважних причин не проживання відповідачів останні шість місяців за місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Крім того, суд враховує, що відповідач ОСОБА_3 повідомляє про відсутність у неї та ОСОБА_4 іншого житла. Вказана обставина не була спростована позивачем.
Також суд враховує, що орган опікита піклування виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області вважає за недоцільне визнання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням. Даний висновок затверджено рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області № 1265 від 06.07.2023
Враховуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.
Відповідно до ст.141 ЦПК України судові витрати суд покладає на позивача.
Керуючись ст. 10, 12, 81, 141, 258, 259, 263 265 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні позову Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Судові витрати покласти на позивача.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцятиднів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 28.10.2024
Суддя Діна АНДРІЄЦЬ
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123004642 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Андрієць Д. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні