Справа № 758/6627/24
Категорія 35
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ЗАОЧНЕ)
17 вересня 2024 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі
головуючого судді Ковбасюк О.О.,
за участю секретаря судового засідання Білоус А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Комунального підприємства «ГАЛИЦЬКЕ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
В С Т А Н О В И В :
У травні 2024 року позивач звернувся до Подільського районного суду м. Києва з вказаним позовом до ОСОБА_1 , в якому просив стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за житлово-комунальні послуги в розмірі 73 869,71 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач є споживачем житлово-комунальних послуг, які надаються позивачем за адресою АДРЕСА_1 , та є власником особового рахунку № НОМЕР_1 , закріпленого за цією ж адресою. Позивач вказує, що внаслідок порушення відповідачем своїх обов`язків щодо своєчасної оплати вартості спожитих житлово-комунальних послуг за період з 01.09.2010 по 29.02.2024, які позивач надавав відповідачу, обумовило виникнення у останньої заборгованості в загальному розмірі 73 869,71 грн., з яких: 28 979,59 грн. - сума боргу за спожиті житлово-комунальні послуги; 36 533,42 грн. - інфляційні втрати; 8 356,70 - 3% річних. В зв`язку із неналежним виконанням відповідачем зобов`язань по сплаті коштів за житлово-комунальні послуги, позивач звернувся із даним позовом до суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.05.2024 головуючим суддею у справі визначено Ковбасюк О.О.
Ухвалою суду від 06.06.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву, а позивачу - для подання відповіді на відзив.
Відповідач у встановлений судом строк без поважних причин відзив на позов не надала, тому суд вирішив справу за наявними матеріалами у відповідності до ч. 8 ст. 178 ЦПК України.
У судове засідання представник позивача не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій позовні вимоги підтримав не заперечуючи щодо заочного розгляду справи.
Відповідач, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання повторно не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила, будь-яких заяв та клопотань до суду не подала.
З огляду на викладене та при відсутності заперечень сторони позивача, суд постановив ухвалу про розгляд справи на підставі наявних у ній доказів з ухваленням заочного рішення, оскільки згідно ст. 281 ЦПК України, якщо відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин та не подав відзив, а позивач не заперечує проти такого вирішення справи, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши письмові матеріали справи відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, згідно з якою у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, повно і всебічно оцінивши всі фактичні обставини справи та докази, які мають значення для розгляду справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «ГАЛИЦЬКЕ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА» створене на підставі рішення Подільської районної у місті Києві ради від 07.12.2007 №240 «Про удосконалення структури управління житловим господарством Подільського району».
Відповідно до п.п.4.2.1. п.4.2 Статуту, предметом діяльності підприємства є обслуговування жилого та нежилого фонду: виконання послуг із забезпечення функціонування жилого та нежилого нерухомого майна (поточне обслуговування та ремонт, контроль систем опалення та кондиціювання, прибирання та загальний догляд за приміщеннями тощо).
17.11.2016 між Комунальним підприємством «ГАЛИЦЬКЕ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА» (довіритель) та Комунальним підприємством «ЦЕНТР КОМУНАЛЬНОГО СЕРВІСУ» (повірений) укладено договір доручення №9-Ю.
Відповідно до п.п.2.1.5 п.2.1 розділу 2 «Предмет договору» договору №9-Ю, довіритель доручає, а повірений приймає на себе зобов`язання представляти інтереси довірителя та вживати від його імені заходи, спрямовані на погашення заборгованості боржників перед довірителем в судовому порядку, в тому числі здійснювати представництво, захист законних прав та охоронюваних законом інтересів довірителя перед його боржниками з правами відповідного учасника процесу.
Судом також встановлено, що ОСОБА_1 є споживачем послуг, які надаються позивачем за адресою АДРЕСА_1 .
За вказаною адресою закріплено особовий рахунок № НОМЕР_1 , який належить відповідачу.
16.03.2016 між сторонами було укладено договір №23/49 про надання розстрочки по сплаті заборгованості за житлово-комунальні послуги за адресою: АДРЕСА_1 , за яким відповідач визнала своє зобов`язання сплатити заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка станом на 01.03.2016 складає 31 817,25 грн.
Згідно з ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги щомісячно, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отримання ним до укладення відповідного договору.
Згідно з ч.1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом (частина 2 цієї статті).
У статті 625 ЦК України визначені загальні правила відповідальності за порушення будь-якого грошового зобов`язання незалежно від підстав його виникнення. Приписи цієї статті поширюються на всі види грошових зобов`язань, якщо інше не передбачено договором або спеціальними нормами закону, який регулює, зокрема, окремі види зобов`язань.
Такий правовий висновок викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.05.2018 у справі №686/21962/15-ц, який у силу ч.4 ст. 264 ЦПК України враховується судом при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин.
Правовідносини, які склалися між сторонами, є грошовими зобов`язаннями, у яких, серед інших прав і обов`язків сторін, на боржника покладено виключно певний цивільно-правовий обов`язок з оплати отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора, відповідно до ч.1 ст. 509 ЦК України вимагати сплату грошей за надані послуги.
Таким чином, виходячи з юридичної природи правовідносин як грошових зобов`язань, на них поширюється дія ч.2 ст. 625 ЦК України як спеціальний вид цивільно-правової відповідальності за прострочення виконання зобов`язання.
Згідно з розрахунком заборгованості за житлово-комунальні послуги ОСОБА_1 допущено заборгованість перед КП «ГАЛИЦЬКЕ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА» за період з 01.09.2010 по 29.02.2024 у розмірі 28 979,59 грн.
На вказану суму заборгованості позивачем, у відповідності до ст. 625 ЦК України, нараховано суму інфляційних втрат у розмірі 36 533,42 грн. та суму трьох процентів річних у розмірі 8 356,70 грн.
Даний розрахунок відповідачем не оспорювався, заперечень не надходило, а відтак є чинним та приймається судом до уваги.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач належним чином виконував власні зобов`язання та надав можливість відповідачу користуватись житлово-комунальними послугами.
Таким чином, виходячи із вищенаведеного, суд прийшов до висновку про те, що позивач виконує умови договору належним чином, а відповідач ухиляється від виконання взятих на себе зобов`язань, що є порушенням норм чинного законодавства України.
Згідно частини 1 статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.
У відповідності до частини 3 статті 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно частини 1 статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно із частинами 1, 7 статті 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини в справі «Ващенко проти України» (Заява № 26864/03) від 26.06.2008, принцип змагальності полягає в тому, що суд уважно досліджує зауваження заявника, виходячи з сукупності наявних матеріалів в тій мірі, в якій він є повноважним вивчати заявлені скарги. Отже, у суду відсутні повноваження на вихід за межі принципу диспозитивності і змагальності та збирання доказів на користь однієї із зацікавлених сторін.
Відповідач процесуальним правом подання відзиву на позовну заяву, не скористалася, тому доводи представника позивача відповідачем не спростовано.
З огляду на вищевикладене, беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносин, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
При подачі позову позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1 844,92 грн., що підтверджується платіжною інструкцією №13387 від 26.09.2024.
Враховуючи те, що позовні вимоги задоволено у повному обсязі, вказана сума судового збору підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 23, 81, 141, 247, 258, 259, 263-268, 280-284, 289 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позов Комунального підприємства «ГАЛИЦЬКЕ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «ГАЛИЦЬКЕ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА» заборгованість за житлово-комунальні послуги за період з 01.09.2010 по 29.02.2024 у розмірі 28 979,59 грн. (двадцять вісім тисяч дев`ятсот сімдесят дев`ять гривень 59 копійок), інфляційні втрати за період з 01.09.2010 по 29.02.2024 у розмірі 36 533,42 грн. (тридцять шість тисяч п`ятсот тридцять три гривні 42 копійки) та три відсотки річних за період з 01.09.2010 по 29.02.2024 у розмірі 8 356,70 грн. (вісім тисяч триста п`ятдесят шість гривень 70 копійок), а всього 73 869,71 грн (сімдесят три тисячі вісімсот шістдесят дев`ять гривень 71 копійка).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «ГАЛИЦЬКЕ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА» судовий збір у розмірі 1 844,92 грн. (одна тисяча вісімсот сорок чотири гривні 92 копійки).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повне найменування сторін по справі:
- позивач - Комунальне підприємство «ГАЛИЦЬКЕ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА», місцезнаходження: м. Київ, просп. Правди, буд. 4, код ЄДРПОУ 35669313;
- відповідач - ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Суддя О. О. Ковбасюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123006835 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ковбасюк О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні