СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/8084/24
ун. № 759/23843/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене в кримінальному провадженні №42023110000000184 від 15.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
12.11.2024 до слідчого судді Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання, в якому слідчий просив надати тимчасовий доступ до інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг у період часу з 01.01.2023 по термін дії ухвали суду по абонентським номерам: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказане клопотання обґрунтовується тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що на території Київської області, діє група осіб, які організували незаконне виготовлення, зберігання, транспортування з метою збуту, а також збут підакцизних товарів - пального, що становить загрозу для життя і здоров?я людей.
Проведеними заходами встановлено:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , має в користуванні автомобілі марки «Ford Fusion», чорного кольору, 2014 року випуску, д.н.з. НОМЕР_4 , користується мобільним терміналом з абонентським номером НОМЕР_1 , організував злочинну схему з незаконного виготовлення, транспортування, зберігання та реалізації фальсифікованих паливно - мастильних матеріалів на території Білоцерківського району Київської області.
Вказаний громадянин на території міста Біла Церква та в межах Білоцерківського району Київської області організував мережу незаконних АЗС, які функціонують без ліцензій. Також у функції ОСОБА_5 входить налагодження зав`язків з постачальниками палива у великій кількості, підбір працівників які додають до нього домішки що збільшує об`єм та зменшує якість, комунікація з оптовими покупцями, підбір осіб які здійснюють перевезення палива як приватним особам так і до АЗС, підбір місць де зберігається паливо та розводиться і транспортних засобів на яких доставляється, підбір операторів на АЗС, виплата особам заробітньої плати та звільнення з роботи.
На території міста Біла Церква та в межах Білоцерківського району Київської області встановлено мережу незаконних АЗС, які функціонують без ліцензій:
1. АДРЕСА_3 , координати (НОМЕР_12, НОМЕР_5 ), без кадастрового номеру.
2. АДРЕСА_3 координати ( НОМЕР_6 , НОМЕР_13), кадастровий номер 3220489500:02:021:0958.
3. АДРЕСА_3 , координати (НОМЕР_14, НОМЕР_7 ), кадастровий номер 3220488300:01:001:0011.
ОСОБА_5 , до вказаної злочинної діяльності залучив громадян:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_4 користується мобільним терміналом з абонентським номером НОМЕР_2 , в обов`язки якого входить закупівля бензину та дизелю за кордоном або на території України в великих об`ємах, логістика та оптовий продаж.
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживає за адресою: АДРЕСА_3 , користується мобільним терміналом з абонентським номером НОМЕР_3 , в обов`язки якого входить перевезення палива до АЗС та приватним особам.
ОСОБА_7 та невстановлені особи на автомобіля марки «Renault Master», д.н.з. НОМЕР_8 (зареєстрований на гр-ку ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ) та автомобілі марки «Renault Master», д.н.з. НОМЕР_9 (зареєстрований на гр. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ), здійснює розвезення палива по незаконним АЗС та до приватних осіб, які купують паливо оптом. В середині автомобілів розміщені пластикові ємності місткістю 1000 літрів кожна (куб), до яких заливають дизель та бензин для перевезення.
Також встановлено, що недоброякісне паливо (бензин, дизель) зберігають та розводять домішками за адресою: АДРЕСА_3 (координати НОМЕР_10 , НОМЕР_11 ), кадастровий номер 3210300000:08:003:0015.
Відповідно до ст. 12 КК України вищевказаний злочин відноситься до тяжких злочинів.
Встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , користується мобільним терміналом з абонентським номером НОМЕР_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , користується мобільним терміналом з абонентським номером НОМЕР_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , користується мобільним терміналом з абонентським номером НОМЕР_3 .
В зв`язку із вищевикладеним, в ході досудового розслідування кримінального провадження у органу досудового розслідування виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей та документів з метою перевірки вищевказаних осіб до кримінального правопорушення та встановленню інших учасників.
Абонентські номери НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
На підставі наведеного слідчий просив клопотання задовольнити.
У судове засідання слідчий не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, в якій просив задовольнити клопотання.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, до суду не викликалась у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, які не з`явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, а саме що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.
За змістом ч.1 ст. 159 КК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи.
Пунктом 19 ч.1 ст. 3 КПК України визначено, що сторони кримінального провадження - з боку обвинувачення: слідчий, дізнавач, керівник органу досудового розслідування, керівник органу дізнання, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, особа, стосовно якої зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, але не повідомлено про підозру у зв`язку з її смертю, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники.
Враховуючи викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що подане клопотання слід задовольнити частково та надати доступ слідчим, які входять в групу слідчих в даному кримінальному провадженні, оскільки при зверненні до суду із зазначеним клопотанням слідчим доведено, що існує потреба у вказаних заходах, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про які йдеться в клопотанні слідчого, а у слідства відсутня можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, проте слідчим не доведено наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Керуючись ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 166, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене в кримінальному провадженні №42023110000000184 від 15.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України,- задовольнити.
Надати дозвіл слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 та групі слідчих у кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , доступ до інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг у період часу з 01.01.2023 по дату винесення даної ухвали суду по абонентським номерам: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » розташованого за адресою: АДРЕСА_1 . Зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити та надати зазначеним слідчим у електронному та друкованому вигляді, документи за вказаними вище номерами сім-карток та періодом часу з наступними відомостями:
2.1Адреси розташувань базових станцій;
2.2Типи з`єднань (вхідні та вихідні дзвінки, SМS (без розкриття змісту), ММS, GРRS, переадресація);
2.3Дати, час та тривалість з`єднань;
2.4Адреси місцеперебування абонента А та абонента В телефонних номерів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, вхідних і вихідних SМS і ММS повідомлень;
2.5Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента Б) (абонентський, серійний, ICCID, ІМSІ номери сім-картки, ІМЕІ);
2.6Ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувається сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднання нульової тривалості;
Строк дії ухвали два місяці, тобто, - до 13.01.2025 року. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123006943 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Бабич Н. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні