Рішення
від 14.11.2024 по справі 904/3972/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.11.2024м. ДніпроСправа № 904/3972/24

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Перової О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) представників сторін, матеріали справи

за позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця", 03150, м. Київ, вул. Єжи Ґедройця, буд.5, код ЄДРПОУ 40075815 в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця", 49602, м.Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 108, код ЄДРПОУ 40081267

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕК ЦЕНТР", 49107, м. Дніпро, вул. Пушкіна генерала, буд. 1, код ЄДРПОУ 43721058

про стягнення штрафних санкцій

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовною заявою про стягнення штрафних санкцій з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕК ЦЕНТР" у розмірі 183 492,57 грн, з яких пеня за несвоєчасне надання послуг - 112 024,89 грн, штраф за прострочення надання послуг понад 30 днів - 49 210,80 грн, штраф за неякісно виконані послуги - 22 256,88 грн.

Також позивач просить суд стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 3 028,00 грн.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.09.2024 справу № 904/3972/24 передано на розгляд судді Перовій О.В.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 16.09.2024 у справі № 904/3972/24 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними в матеріалах справи документами.

Під час підготовки справи до розгляду судом встановлено невідповідність поданих позовних матеріалів приписам пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України, що полягає у ненаданні доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 17.09.2024 позовну заяву Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця залишено без руху. Зобов`язано позивача протягом 5 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати докази сплати судового збору у розмірі 3 028,00 грн.

23.09.2024 від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків, до якої додана платіжна інструкція (ПВД) № 6796 (#1699233291305) від 19.09.2024 про сплату судового збору у розмірі 3 028,00 грн за подання позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 30.09.2024 продовжено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Щодо дотримання прав відповідача під час розгляду даної справи судом.

Відповідно до частини третьої статті 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Частиною сьомою статті 6 ГПК України передбачено, що особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Суд з`ясував, що відповідач не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, тому ухвала Господарського суду Дніпропетровської області від 16.09.2024 була направлена відповідачу рекомендованою поштою з повідомленням.

За змістом частини шостої статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення є:

1) день вручення судового рішення під розписку;

2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи;

3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;

4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;

5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

До суду повернувся поштовий конверт з копією ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 16.09.2024, направлений на адресу відповідача, з відміткою Укрпошти «адресат відсутній за вказаною адресою».

Зважаючи на предмет та підстави позову у даній справи, суд доходить висновку, що матеріали справи містять достатньо документів, необхідних для вирішення спору по суті та прийняття обґрунтованого рішення, оскільки у відповідача було достатньо часу для подання як відзиву на позовну заяву так і доказів погашення спірної заборгованості, у разі їх наявності, чого відповідачем зроблено не було, будь-яких заперечень чи відомостей щодо викладених у позовній заяві обставин відповідачем суду також не повідомлено.

Відповідно до статті 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Отже у статті 248 ГПК України законодавець визначив межі розумного строку для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, а саме: не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Крім того, згідно з частинами другою, третьою статті 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи достатність часу, наданого учасникам справи для подання доказів, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивної господарського процесу, закріплені у статті 129 Конституції України та статтях 13, 14, 74 ГПК України, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, висловлення своєї правової позиції у спорі та надання відповідних доказів.

Відповідно до частини восьмої статті 252 ГПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Згідно з частиною четвертою статті 240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Суд, розглянувши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,

ВСТАНОВИВ:

27.06.2023 між Акціонерним товариством "Українська залізниця" (далі - замовник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕК ЦЕНТР" (далі виконавець, відповідач) укладено договір № ПР/Т-23429/НЮ.

Відповідно до пункту 1.1. договору виконавець зобов`язується надати послуги з ремонту мікроавтобусів Тойота Хай Ейс (далі мікроавтобусів), переданих замовником виконавцю в обсягах згідно Технічних вимог (Додаток 3 до Договору), у порядку та строки, передбачені договором, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити послуги надані Виконавцем.

Загальна сума Договору 703 011,50 (сімсот три тисячі одинадцять грн 50 коп) грн, в тому числі ПДВ - 20% - 117 168,58 грн, згідно протоколу узгодження договірної ціни (Додаток № 1), що є невід`ємною частиною цього Договору (пункт 2.2. договору).

Вартість послуг з ремонту мікроавтобусів (Додатку 1) визначається торгами та встановлюється калькуляціями вартості послуг (Додаток № 5), що є невід`ємною частиною договору (пункт 2.4. договору).

Згідно пункту 3.1. договору надання Послуг проводиться партіями протягом строку дії Договору тільки на підставі наданої письмової рознарядки Замовника, яка вважається дозволом на надання послуг та є підтвердженням готовності Замовника до отримання Послуг.

Відповідно до пункту 3.2. договору зі сторони Замовника рознарядка підписується з урахуванням вимог статуту Замовника щонайменше двома такими уповноваженими особами:

-директор (особа, що виконує його обов`язки) регіональної філії;

-перший заступник директора (особа, що виконує його обов`язки) регіональної філії;

-заступник директора (особа, що виконує його обов`язки) регіональної філії, згідно з розподілом обов`язків;

-головний інженер (особа, що виконує його обов`язки) регіональної філії;

- керівники відповідних структурних підрозділів / виробничих структурних підрозділів регіональної філії.

Пунктом 3.6. договору встановлено, що послуги надаються протягом 60 календарних днів з дати направлення письмові рознарядки Замовником, яка вважається дозволом на надання послуг, та є підтвердження готовності Замовника до приймання послуг. У разі направлення рознарядки після 30.10.2023 року - не пізніше 28.12.2023 року.

Послуги виконуються на території Виконавця (пункт 3.8. договору).

Відповідно до підпунктів 4.1.1. 4.1.4. пункту 4.1. договору замовник зобов`язаний забезпечувати виконавцю інформацією, необхідною для надання послуг; здати виконавцю мікроавтобуси для надання послуг з оформленням Акту приймання і попереднього зовнішнього огляду мікроавтобусів, підписаного обома сторонами; прийняти від виконавця мікроавтобуси після ремонту з оформленням акту здачі-приймання наданих послуг; оплатити надані виконавцем послуги згідно з умовами цього договору.

Виконавець має право вимагати від замовника надання мікроавтобусів для ремонту у порядку передбаченому цим договором; вимагати від замовника оплати наданих послуг згідно з умовами цього договору (пп.4.4.1. 4.4.2. пункту 4.4. договору).

Здача-прийом мікроавтобусів проводиться на території виконавця шляхом підписання обома сторонами Акту приймання і попереднього зовнішнього огляду мікроавтобусів у двох примірниках (пункт 5.1. договору).

Згідно пункту 5.2. договору по завершенню виконання ремонту мікроавтобусів виконавець надає замовнику для перевірки якості та повноти наданих послуг мікроавтобуси. В разі виявлення недоліків та необхідності їх усунення складається акт рекламації з переліком необхідних доробок і строків їх усунення (Додаток №2 до договору).

Недоліки усуваються Виконавцем за власний рахунок і в термін узгоджений з замовником, але не більше 20 календарних днів з моменту складання акту рекламації.

По завершенню надання послуг (а також повернення вузлів, деталей і замінених частин, матеріалів) з ремонту виконавець надає замовнику акт здачі-приймання наданих послуг (пункт 5.3. договору).

Замовник протягом 10 календарних днів, з дня отримання акту здачі-приймання наданих послуг, у разі відсутності зауважень до виконаних послуг зобов`язаний підписати його та направити виконавцю (пункт 5.4. договору).

За порушення умов даного Договору винна Сторона несе відповідальність відповідно до чинного законодавства України та умов цього Договору (пункт 7.1. договору).

Відповідно до пункту 7.3. договору виконавець за даним договором несе відповідальність за якість і своєчасність наданих послуг при цьому:

-за несвоєчасне надання послуг Виконавець сплачує пеню у розмірі 0,1% від суми невиконаного зобов`язання за кожен день прострочення, а за прострочення понад 30 днів, додатково сплачує штраф 7 % від вартості несвоєчасно наданих послуг. Замовник має право достроково в односторонньому порядку розірвати договір, попередивши виконавця у письмовій формі за 10 днів до дати розірвання;

-за несвоєчасне усунення недоліків послуг в строки передбачені Договором, виконавець сплачує Замовнику пеню в розмірі 0,1% від вартості несвоєчасно усунених недоліків за кожен день прострочення;

-при неякісному виконанні послуг, використанні неякісних матеріалів, виявлених при прийманні та в гарантійний період, виконавець сплачує замовнику штраф у розмірі 20 % від вартості неякісно наданих послуг, при цьому власними силами за власний рахунок виправляє неякісно надані послуги у строки, передбачені даним Договором.

Даний договір набирає чинності з дня його укладання і діє до 31.12.2023 року. Закінчення терміну дії договору не звільняє сторони від виконання своїх зобов`язань за цим договором (пункт 12.1. договору).

Договір підписаний сторонами та скріплений печатками без зауважень та заперечень до нього.

До договору сторонами було підписано додатки №№ 1, 2, 3, 4, 5 (а.с. 16-23).

Згідно статті 204 Цивільного кодексу України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Матеріали справи не містять доказів того, що спірний договір визнавався недійсним у судовому порядку.

АТ «Українська залізниця» на виконання вимог пункту 3.1. договору та додатку № 3 надало Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕК ЦЕНТР" письмову рознарядку на надання послуг з постачання товару, яка була отримана представником відповідача 27.07.2023 (а.с.24).

27.07.2023 сторонами був підписаний акт приймання-передачі транспортного засобу мікроавтобусу Тойота Хай Ейс держ.№ НОМЕР_1 (а.с.25).

13.02.2024 сторонами підписаний акт приймання-передачі автомобіля Тойота Хай Ейс державний № НОМЕР_1 з ремонту згідно договору № ПР/Т-23429/НЮ від 27.06.2023 (а.с.26).

В акті від 13.02.2024 зазначено, що при передачі зазначеного автомобіля комісією СП «Криворізьке локомотивне депо» встановлено про невиконання робіт в автомобілі згідно додатку № 3 договору, а саме: заміна масляного насосу, заміна гідропідсилювача рульового керування, заміна амортизаторів 4шт., заміна ресор 2 шт., заміну глушника. Всі інші роботи виконані в повному обсязі.

Позивачем 11.10.2023 направлено на адресу відповідача претензію № 738 на невиконання умов договору від 27.06.2023 № ПР/Т-23429/НЮ, в якій пропонував виконати умови даного договору в частині надання послуг з ремонту мікроавтобусів Тойота Хай Ейс в кількості 2 одиниці (державні номери НОМЕР_2 та НОМЕР_1 ) та сплатити пеню за несвоєчасне надання послуг за період з 26.09.2023 по 12.10.2023 у розмірі 11 951,20грн, яка була отримана відповідачем 12.10.2023 (а.с.27).

01.11.2023 позивачем повторно направлено на адресу відповідача претензію № 978 на невиконання умов договору від 27.06.2023 № ПР/Т-23429/НЮ, в якій пропонував виконати умови даного договору в частині надання послуг з ремонту мікроавтобусів Тойота Хай Ейс в кількості 2 одиниці (державні номери НОМЕР_2 та НОМЕР_1 ) та сплатити пеню за несвоєчасне надання послуг за період з 26.09.2023 по 26.10.2023 у розмірі 21 090,30грн та штраф відповідно до пункту 7.3. договору у розмірі 49 210,80грн, яка була отримана відповідачем 01.11.2023 (а.с.28-29).

Відповідач у відповідь на претензію позивача № 938 від 06.10.2023 надав лист № 145 від 31.10.2023 в якому повідомив про неможливість виконати в повному обсязі свої зобов`язання за договором № ПР/Т-23429/НЮ від 27.06.2023 в частини надання послуги з ремонту мікроавтобусів Тойота Хай Ейс 2 од., у зв`язку з тим що авто 1997 року випуску і виникли труднощі з закупівлею запасних частин. Також відповідач в своєму листі зазначив, що запчастини було знайдено та очікують поставку від партнерів з-за кордону (а.с.30).

Позивач просить суд стягнути з відповідача пеню за несвоєчасне надання послуг - 112 024,89 грн, штраф за прострочення надання послуг понад 30 днів - 49 210,80 грн, штраф за неякісно виконані послуги - 22 256,88 грн.

Предметом доказування у цій справі є обставини щодо початку строку надання послуг, виконання/невиконання відповідачем своїх договірних зобов`язань з надання послуг, наявність/відсутність порушення строку надання послуг.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, ураховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона покликається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд доходить висновку про задоволенню позовних вимог з огляду на таке.

За змістом статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору (стаття 626 ЦК України).

Згідно з частиною першою статті 175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно з частиною першою статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до статей 174, 193 ГК України, господарський договір є підставою для виникнення господарських зобов`язань, які повинні виконуватись належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів (частина сьома статті 179 ГК України).

Суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (частина перша статті 193 ГК України).

За своєю правовою природою укладений між сторонами договір є договором про надання послуг.

Згідно з частиною першою статті 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно з частиною першою статті 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до статей 525, 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 629 ЦК України договір є обов`язковим до виконання.

Пунктом 3.6. договору визначено, що послуги надаються протягом 60 календарних днів з дати направлення письмові рознарядки Замовником, яка вважається дозволом на надання послуг, та є підтвердження готовності Замовника до приймання послуг. У разі направлення рознарядки після 30.10.2023 року - не пізніше 28.12.2023 року.

Матеріалами справи підтверджується, що письмова рознарядка на надання послуг з постачання товару була отримана відповідачем 27.07.2023.

Враховуючи визначений контрагентами у пункті 3.6. договору строк надання послуг, отримання відповідачем 27.07.2023 рознарядки, суд зазначає, що послуги повинні бути надані до 25.09.2023 включно, прострочення з 26.09.2023.

За змістом частини першої статті 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно з частиною першою статті 199 ГК України виконання господарських зобов`язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. До відносин щодо забезпечення виконання зобов`язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Частиною першою статті 546 ЦК України встановлено, що виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

Відповідно до статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

За змістом пункту 7.3. договору виконавець за даним договором несе відповідальність за якість і своєчасність наданих послуг, зокрема, за несвоєчасне надання послуг Виконавець сплачує пеню у розмірі 0,1% від суми невиконаного зобов`язання за кожен день прострочення, а за прострочення понад 30 днів, додатково сплачує штраф 7 % від вартості несвоєчасно наданих послуг та при неякісному виконанні послуг, використанні неякісних матеріалів, виявлених при прийманні та в гарантійний період, виконавець сплачує замовнику штраф у розмірі 20 % від вартості неякісно наданих послуг, при цьому власними силами за власний рахунок виправляє неякісно надані послуги у строки, передбачені даним Договором.

Позивач заявляє до стягнення з відповідача пеню за несвоєчасне надання послуг - 112 024,89грн, штраф за прострочення надання послуг понад 30 днів - 49 210,80 грн, яка нарахована за загальний період прострочення надання послуг з 26.09.2023 по 26.03.2024, а також штраф 20 % за неякісно виконані послуги - 22 256,88 грн.

Здійснивши перевірку здійснених позивачем розрахунків пені та штрафу, судом порушень не встановлено.

Відповідно до частини першої статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (статті 76-79 ГПК України).

Відповідно до статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на викладене, докази надані на підтвердження правомірності заявлених позовних вимог є більш вірогідними, тому є правомірними та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості за договором № ПР/Т-23429/НЮ від 27.06.2023 пені за несвоєчасне надання послуг у розмірі 112 024,89 грн, штраф за прострочення надання послуг понад 30 днів у розмірі 49 210,80 грн та штраф 20 % за неякісно виконані послуги у розмірі 22 256,88 грн.

Щодо судових витрат.

Згідно із частиною першою статті 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (стаття 9 Закону України "Про судовий збір").

Оскільки при зверненні до Господарського суду Дніпропетровської області заявлено вимогу майнового характеру (183 492,57грн), позивач сплатив судовий збір у розмірі 3 028,00 грн, про що свідчить платіжна інструкція № 6796 (#1699233291305) від 19.09.2024.

Відповідно до статті 129 ГПК України, судовий збір у справі покладається на відповідача у розмірі 3 028,00грн.

Керуючись статтями 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕК ЦЕНТР" про стягнення штрафних санкцій задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕК ЦЕНТР", 49107, м. Дніпро, вул. Пушкіна генерала, буд. 1, код ЄДРПОУ 43721058 на користь Акціонерного товариства "Українська залізниця", 03150, м. Київ, вул. Єжи Ґедройця, буд.5, код ЄДРПОУ 40075815 в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця", 49602, м.Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 108, код ЄДРПОУ 40081267 пеню за несвоєчасне надання послуг у розмірі 112 024,89 грн (сто дванадцять тисяч двадцять чотири гривні 89 коп), штраф за прострочення надання послуг понад 30 днів у розмірі 49 210,80 грн (сорок дев`ять тисяч двісті десять гривень 80 коп), штраф 20 % за неякісно виконані послуги у розмірі 22 256,88 грн (двадцять дві тисячі двісті п`ятдесят шість гривень 88 коп) та судовий збір у розмірі 3 028,00грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 коп).

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення підписано 14.11.2024

Суддя О.В. Перова

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення14.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123010124
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —904/3972/24

Судовий наказ від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Перова Олена Володимирівна

Рішення від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Перова Олена Володимирівна

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Перова Олена Володимирівна

Ухвала від 17.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Перова Олена Володимирівна

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Перова Олена Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні