Справа № 909/1086/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
14.11.2024 м. Івано-ФранківськГосподарський суд Івано-Франківської області у складі:
судді Рочняк О. В.
розглянувши матеріали позовної заяви Приватного підприємця ОСОБА_1 №24 від 11.11.2024 (вх.№9961/24 від 12.11.2024)
с. Прибилів, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область,78032
адреса для листування: АДРЕСА_1
до відповідача: Тлумацької міської ради
вул. Макуха, буд. 2, м. Тлумач, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 78001
про визнання договору оренди поновленим та визнання укладеною додаткову угоду до договору оренди
ВСТАНОВИВ: Приватний підприємець ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою до Тлумацької міської ради про:
- визнання договору оренди землі від 29.01.2007 поновленим на той самий строк і на тих самих умовах;
- визнання укладеною додаткову угоду до договору оренди землі від 29.01.2007, в редакції позивача.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 за № 270 зі змінами і доповненнями встановлено, що підтвердженням оплати послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ (п. 62).
Як визначено в абзаці 2 пункту 17 Правил надання послуг поштового зв`язку, підтвердженням вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо), що відрізняє його від інших речей, є опис вкладення до поштового відправлення.
З врахуванням викладеного, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий розрахунковий документ відділення поштового зв`язку та опис вкладення з переліком документів, що направляються відповідачу, за підписом працівника поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля.
Судом встановлено, що доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами матеріали справи не містять.
За змістом п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначає Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами п.п.2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3 028 грн.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивач заявив вимогу дві вимоги немайнового характеру, за які мав сплатити 6 056 грн судового збору.
Доказів, які би підтверджували сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі Приватним підприємцем ОСОБА_1 до позовної заяви не додано.
За змістом пунктів 8, 9, 10 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивач не зазначив про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви, не надав суду попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, а також не надав суду підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з частинами 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву Приватного підприємця ОСОБА_1 слід залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Згідно ч. 3 та ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 6, 162, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву Приватного підприємця ОСОБА_1 №24 від 11.11.2024 (вх.№9961/24 від 12.11.2024) залишити без руху.
Приватному підприємцю ОСОБА_1 в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати докази направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а саме: опис вкладення з переліком документів, що направляються відповідачу, за підписом працівника поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля;
- надати докази, що підтверджують сплату судового збору в сумі 6 056 грн до спеціального фонду Державного бюджету України;
- зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- надати суду підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав..
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 14.11.2024 та не підлягає оскарженню.
Суддя О.В. Рочняк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123010356 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Рочняк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні