Рішення
від 14.11.2024 по справі 920/763/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

14.11.2024м. СумиСправа № 920/763/24(920/1119/24)

Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Павлючок І.М., розглянувши матеріали справи № 920/763/24(920/1119/24)

за позовом Акціонерного товариства Кредобанк (79026, м. Львів, вул. Сахарова, 78, ЄДРПОУ 09807862)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрна фірма Хлібодар (41654, Сумська область, Конотопський район, с. Салтикове, вул. Садова, 9, ЄДРПОУ 33258758)

про зобов`язання повернути об`єкт лізингу,

представники сторін:

позивача не з`явився;

відповідача не з`явився

ВСТАНОВИВ:

05.09.2024 через систему Електронний суд Акціонерне товариство Кредобанк звернулось до суду з позовом про зобов`язання відповідача повернути об`єкт лізингу: Телескопічний навантажувач CFTERPILLAR TH357D, 2021 року випуску, номер шасі/кузова/рами/обладнання НОМЕР_1 на виконання умов договору № Л1114/0821 про фінансовий лізинг від 09.09.2021.

Ухвалою від 17.09.2024 суд постановив: прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 920/1119/24 в порядку загального позовного провадження; призначити підготовче засідання на 15.10.2024, 10:00.

Через загрозу безпеці учасників справи, у зв`язку з тим, що у Сумській області була оголошена повітряна тривога, судове засідання у справі 920/763/24(920/1119/24) не відбулось, про що складено акт суду від 15.10.2024.

Ухвалою від 15.10.2024 суд призначив підготовче засідання на 29.10.2024.

Ухвалою від 29.10.2024 суд закрив підготовче провадження у справі № 920763/24(920/1119/24), призначив справу № 920/763/24(920/1119/24) до судового розгляду по суті на 14.11.2024.

Згідно зі статтею 194 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.

Статтею 114 ГПК України визначено, що суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.

Враховуючи достатність часу, наданого сторонам для подачі доказів в обґрунтування своїх позицій по справі, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, господарським судом у межах наданих йому повноважень створені належні умови для реалізації учасниками процесу своїх прав.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши докази в справі, суд встановив наступне.

09.09.2021 між Акціонерним товариством «Кредобанк» (Лізингодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Аграрна фірма «Хлібодар» (Лізингоодержувач) укладено договір № Л1 114/0821 про фінансовий лізинг.

30.01.2023 між АТ «Кредобанк» та ТОВ «Аграрна фірма «Хлібодар» укладено договір про внесення змін до Договору № Л1 114/0821 про фінансовий лізинг від 09.09.2021.

На підставі договору лізингу Лізингодавець передав Лізингоодержувачу об`єкт лізингу, що підтверджується актом приймання-передачі майна (об`єкту лізингу) від 17.09.2021.

Згідно з п. 1.1 договору лізингу Лізингодавець зобов`язується відповідно до умов договору на строк та за плату, визначені договором, передати Лізингоодержувачу у володіння та користування як об`єкт фінансового лізингу майно, спеціально придбане Лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених Лізингоодержувачем специфікацій та умов, а Лізингоодержувач зобовязується сплачувати плату (лізингові платежі), а також інші платежі, передбачені договором.

Відповідно до умов договору лізингу Лізингодавець придбав на замовлення та передав Лізингоодержувачу об`єкт лізингу - Телескопічний навантажувач CFTERPILLAR TH357D, 2021 року випуску, номер шасі/кузова/рами/обладнання НОМЕР_2 (далі об`єкт лізингу). Вартість об`єкта лізингу склала 2 570 266,10 грн.

Спір виник у зв`язку з тим, що відповідач прострочив сплату лізингових платежів понад 60 днів, у зв`язку з чим виникла заборгованість та внаслідок чого позивач відмовився від договору та вимагав повернути об`єкт лізингу. Проте відповідач борг не сплатив та об`єкт лізингу не повернув.

Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

За ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно зі ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.

Статтею 627 ЦК України встановлено, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Стаття 1 Закону України «Про фінансовий лізинг» визначає, що фінансовий лізинг - вид правових відносин, за якими лізингодавець зобов`язується відповідно до договору фінансового лізингу на строк та за плату, визначені таким договором, передати лізингоодержувачу у володіння та користування як об`єкт фінансового лізингу майно, що належить лізингодавцю на праві власності та набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем, або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов, а також які передбачають при цьому додержання принаймні однієї з ознак (умов) фінансового лізингу, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 5 цього Закону.

Виходячи з положень ст. 806 ЦК України за договором лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов`язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) у володіння та користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі).

До договору лізингу застосовуються загальні положення про найм (оренду) з урахуванням особливостей, встановлених цим параграфом та законом.

До відносин, пов`язаних з лізингом, застосовуються загальні положення про купівлю-продаж та положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погодженні ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору.

На підставі п. 4.1 договору цей договір вступає в силу з моменту його підписання сторонами та діє до повного виконання сторонами своїх зобов`язань і відшкодування збитків за цим договором, якщо такі зобов`язання виникли впродовж строку дії цього договору та/або у зв`язку із закінченням строку дії/розірвання/припинення цього договору.

Пунктом 1 частини 1 статті 20 Закону України «Про фінансовий лізинг» обов`язком лізингодавця є у передбачені договором фінансового лізингу строки передати лізингоодержувачу об`єкт фінансового лізингу у стані, що відповідає призначенню такого об`єкта та умовам договору фінансового лізингу.

У відповідності до п 12.1 Додатку 1 «Загальні умови фінансового лізингу» до договору лізингу (далі Загальні умови) строк лізингу визначається у договорі лізингу та графіку лізингових платежів. Строк лізингу починається з дати підписання Лізингоодержувачем акта приймання-передачі об`єкта лізингу (п. 12.2. Загальних умов).

Строк лізингу закінчується з моменту припинення/розірвання договору (п. 12.4 Загальних умов).

Відповідно до п. 3.6 Загальних умов з дати підписання акта приймання-передачі Лізингоодержувач має право використовувати об`єкт лізингу і несе всю відповідальність і ризики, пов`язані з ним, в т. ч. перед третіми особами і за нанесення шкоди об`єкту лізингу.

Додатком №4 до договору лізингу сторони погодили «Графік сплати лізингових платежів», який складається з 28 періодичних лізингових платежів з кінцевою датою платежу - 01 січня 2025 року (відповідно до договору про внесення змін, змінено строк лізингу).

За п. 4.1 договору лізингу, п. 6.1 Загальних умов фінансового лізингу Лізингоодержувач сплачує лізингодавцю лізингові платежі відповідно до договору лізингу та Графіку лізингових платежів, визначених у додатку №1 до договору про внесення змін, який є його невід` ємною частиною. Лізингові платежі складаються з періодичних лізингових платежів, кожен з яких включає: суму, яка відшкодовує (компенсує) частину вартості об`єкта лізингу; проценти, комісії та інші платежі передбачені договором лізингу.

За актом приймання-передачі майна (об`єкта лізингу) від 17.09.2021, складеним за участю продавця ТОВ з іноземними інвестиціями «Цеппелін Україна ТОВ», лізингодавця та лізингоодержувача, відповідач прийняв об`єкт лізингу.

Згідно з п. 3.1 договору лізингоодержувач щомісяця, починаючи з дати підписання акту приймання-передачі об`єкта лізингу, зобов`язується здійснювати на користь лізингодавця періодичні лізингові платежі відповідно до Графіку лізингових платежів, що являє собою невід`ємну частину цього договору, та інших положень договору. Структура, порядок та строки оплати платежів за цим договором визначається відповідно до Загальних умов лізингу (додаток №1).

На підставі п. 6.1 Загальних умов для експлуатації об`єкта лізингу лізингоодержувач щомісяця здійснюватиме на користь лізингодавця періодичні лізингові платежі відповідно до Графіка лізингових платежів, що являє собою невід`ємну частину договору, та інших положень договору.

Періодичний лізинговий платіж включає: частину від обсягу фінансування (сума, яка відшкодовує частину вартості об`єкта лізингу); проценти (винагорода лізингодавця за отримання та використання лізингоодержувачем об`єкта лізингу); комісії та інші платежі, передбачені договором фінансового лізингу (та додатками до нього).

Згідно з п. 6.8 Загальних умов кожний періодичний лізинговий платіж Лізингоодержувач зобов`язаний сплачувати не пізніше дати, вказаної в додатку №4 до договору, зі змінами відповідно до Графіку лізингових платежів від 30.01.2023 на підставі договору про внесення змін.

Відповідно до п. 13.4 Загальних умов фінансового лізингу у разі дострокового закінчення строку лізингу/розірвання Договору відповідно до умов договору лізингу, а також якщо Лізингодавець вимагає повернення об`єкта лізингу відповідно до інших положень договору, Лізингоодержувач зобов`язаний повернути за свій власний рахунок у ідеальному робочому та технічному стані за адресою місцезнаходження Лізингодавця, якщо інша адреса не вказана Лізингодавцем, впродовж 10 робочих днів від дати одержання відповідного запиту (повідомлення/вимоги) Лізингодавця.

Також Лізингоодержувач зобов`язаний сплатити Лізингодавцю загальну суму всіх Періодичних лізингових платежів та інших платежів, що залишилися несплаченими відповідно до Графіка лізингових платежів, інших умов договору, у зв`язку із достроковим закінченням строку лізингу/розірвання договору з вини Лізингоодержувача за період після дати такого закінчення/розірвання, - впродовж 10 (десяти) робочих днів від дати одержання запиту (повідомлення/вимоги) Лізингодавця про сплату відповідних платежів.

Частиною 1 ст. 16 Закону України «Про фінансовий лізинг» визначено, що лізингові платежі, належні до сплати за договором фінансового лізингу, здійснюються в порядку, встановленому договором фінансового лізингу.

Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч. 1 ст. 530 ЦК України).

Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим до виконання сторонами.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Як визначено абзацом 1 ч. 1 ст. 193 ГК України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

У відповідності до ч. 2 ст. 193 ГПК України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Пунктом 3 частини 2 ст. 21 Закону України «Про фінансовий лізинг» установлено, що лізингоодержувач зобов`язаний своєчасно сплачувати передбачені договором фінансового лізингу лізингові та інші платежі.

За ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Матеріали справи свідчать, що відповідач в порушення взятих на себе зобов`язань за договором припинив сплату лізингових платежів, у зв`язку з чим має наявну прострочену, понад 60 днів заборгованість перед Лізингодавцем.

Унаслідок порушення відповідачем зобов`язань за договором лізингу, 31.07.2024 позивач направив відповідачу повідомлення-вимогу № 85-3107/24 від 31 липня 2024 року про відмову від (про розірвання) договору №Л1114/0821 про фінансовий лізинг від 09.09.2021, про повернення об`єкта лізингу та погашення заборгованості.

Цим повідомленням Лізингодавець повідомив боржника про відмову (про розірвання) від договору лізингу, вимагав повернути об`єкт лізингу у відмінному робочому та технічному стані за адресою Лізингодавця впродовж 10 робочих днів від дати одержання цього повідомлення-вимоги, а також вимагав негайно погасити заборгованість за договором лізингу.

Станом на 31.07.2024 заборгованість відповідачем по Договору № Л1114/0821 про фінансовий лізинг від 09.09.2021 становить 1 157 751,35 грн, з яких: 928 141,76 грн заборгованість по сплаті вартості об`єкта лізингу; 138 671,35 грн прострочені проценти; 28 272,96 грн прострочені комісії; 62 665,28 грн пеня за несвоєчасну сплату лізингових платежів.

Частиною 1 статті 611 ЦК України визначено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору.

Відповідно до частин 1, 3 ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

На підставі п. 1 ч. 4 ст. 17 Закону України «Про фінансовий лізинг» після отримання лізингоодержувачем об`єкта фінансового лізингу лізингодавець має право відмовитися від договору фінансового лізингу в односторонньому порядку, письмово повідомивши про це лізингоодержувача, та/або вимагати повернення об`єкта фінансового лізингу, у тому числі у безспірному порядку, на підставі виконавчого напису нотаріуса у разі якщо лізингоодержувач не сплатив за договором фінансового лізингу лізинговий платіж частково або в повному обсязі та прострочення становить більше 60 календарних днів.

Лізингодавець має право у випадках, передбачених законом та/або договором фінансового лізингу, відмовитися від договору фінансового лізингу, стягнути з лізингоодержувача несплачені лізингові платежі, термін сплати яких настав на дату такої відмови, вимагати повернення об`єкта фінансового лізингу та у разі невиконання лізингоодержувачем обов`язку щодо повернення об`єкта фінансового лізингу - сплати неустойки у розмірі, встановленому цим Законом, за володіння та користування об`єктом фінансового лізингу за час прострочення повернення об`єкта фінансового лізингу, якщо інший розмір неустойки не визначений договором фінансового лізингу (п. 3 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про фінансовий лізинг»).

У відповідності до п. 13.1.1 Загальних умов лізингодавець має право в односторонньому порядку розірвати договір/відмовитися від договору та також серед іншого право на повернення об`єкта лізингу у випадку, якщо лізингоодержувач не сплатив 1 (один) періодичний лізинговий платіж у повному обсязі або частково, і строк невиконання зобов`язання зі сплати перевищує 30 (тридцять) календарних днів.

Пунктом 13.2 Загальних умов визначено, що день, що вважатиметься датою розірвання/відмови від договору, визначається лізингодавцем у відповідному повідомленні/вимозі. Лізингодавець надсилає лізингоодержувачу письмове повідомлення/вимогу про розірвання/відмову від договору та, за можливості, зв`язується з ним доступними засобами зв`язку для повідомлення про розірвання/відмову від договору. Таке повідомлення/вимога надсилається лізингодавцем на адресу за зареєстрованим місцезнаходженням лізингоодержувача (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців)/місцем реєстрації або останнім відомим місцем проживання (для фізичних осіб). У випадку неотримання лізингоодержувачем повідомлення/вимоги з будь-яких причин, лізингоодержувач вважається належним чином повідомленим на 6 (шостий) робочий день з дня відправлення такого повідомлення, що підтверджується документами з відміткою підрозділу поштового зв`язку про прийняття повідомлення для відправки.

Відповідно до абз. 1 п. 13.4 Загальних умов у разі дострокового закінчення строку лізингу/розірвання договору відповідно до розділів 12 та 13 Загальних умов фінансового лізингу (додатку № 1), відмови лізингоодержувача придбати об`єкт лізингу, як передбачено п. 4.2 Загальних умов фінансового лізингу (додатку № 1), а також якщо лізингодавець вимагає повернення об`єкта лізингу відповідно до інших положень договору лізингоодержувач зобов`язаний повернути об`єкт лізингу за свій власний рахунок у ідеальному робочому та технічному стані з урахуванням технічного зносу за адресою місцезнаходження лізингодавця, якщо інша адреса не вказана лізингодавцем, - впродовж 10 (десяти) робочих днів від дати одержання відповідного запиту (повідомлення/вимоги) лізингодавця.

У матеріалах справи наявне повідомлення-вимога № 85-3107/24 від 31.07.2024, в якому позивач, посилаючись на наявність простроченої понад 60 (шістдесят) днів заборгованості щодо сплати лізингових платежів, повідомляє відповідачу про відмову від договору про фінансовий лізинг № Л1114/0821 від 09.09.2021 з 31.07.2024; вимагає повернути об`єкт лізингу впродовж 10 (десяти) робочих днів від дати одержання цього повідомлення-вимоги, але не пізніше 15 календарних днів з моменту надіслання; вимагає негайно погасити заборгованість на загальну суму 1157751,35 грн.

31.07.2024 повідомлення-вимога надіслано позивачем рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача: вул. Садова, 9, с. Салтикове, Конотопський район, Сумська область, 41654, що підтверджується описом вкладення у цінний лист, фіскальним чеком та накладною Укрпошти від 31.07.2024.

Станом на 23.08.2024 відповідач у порушення взятих на себе зобов`язань за договором заборгованість не сплатив, відповідь на повідомлення-вимогу не надав, об`єкт лізингу не повернув.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що договір про фінансовий лізинг № Л1114/0821 від 09.09.2021 є розірваним та припинив свою дію з 31.07.2024.

Пунктом 7 ч. 2 ст. 21 Закону України «Про фінансовий лізинг» передбачено, що лізингоодержувач зобов`язаний у разі закінчення строку, на який лізингоодержувачу передано об`єкт фінансового лізингу у володіння та користування (якщо до лізингоодержувача не переходить право власності на об`єкт фінансового лізингу), а також у разі дострокового розірвання договору фінансового лізингу та в інших випадках дострокового повернення об`єкта фінансового лізингу, повернути об`єкт фінансового лізингу у стані, в якому його було прийнято у володіння та користування, з урахуванням нормального зносу, або у стані, визначеному договором фінансового лізингу та супровідною документацією на об`єкт фінансового лізингу.

Ураховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені належними доказами, які наявні в матеріалах справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати зі сплати судового збору за подання позовної заяви покладаються на відповідача відповідно до приписів ст. 129 ГПК України.

Керуючись статтями 129, 130, 185, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю Аграрна фірма Хлібодар (41654, Сумська область, Конотопський район, с. Салтикове, вул. Садова, 9, ЄДРПОУ 33258758) повенрути Акціонерному товариству Кредобанк (79026, м. Львів, вул. Сахарова, 78, ЄДРПОУ 09807862) об`єкт лізингу: Телескопічний навантажувач CFTERPILLAR TH357D, 2021 року випуску, номер шасі/кузова/рами/обладнання НОМЕР_1 на виконання умов договору № Л1114/0821 про фінансовий лізинг від 09.09.2021.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрна фірма Хлібодар (41654, Сумська область, Конотопський район, с. Салтикове, вул. Садова, 9, ЄДРПОУ 33258758) на користь Акціонерного товариства Кредобанк (79026, м. Львів, вул. Сахарова, 78, ЄДРПОУ 09807862) 30843 грн 19 коп. (тридцять тисяч вісімсот сорок три гривні 19 копійок) судового збору.

4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Згідно зі статтею 241 Господарського процесуального кодексу України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

Рішення складено 14.11.2024.

СуддяВ.В. Яковенко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення14.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123011534
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань лізингу

Судовий реєстр по справі —920/763/24

Постанова від 19.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 19.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Рішення від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 18.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 17.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні