Справа № 367/8202/24
Провадження №2/367/5070/2024
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
12 листопада 2024 рокуІрпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого судді Кухленка Д.С.
за участі секретаря Шаповала О.О.
розглянувши заочно у судовому засіданні в м. Ірпінь в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «НОВИЙ-14» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам і платежам до ОСББ «НОВИЙ-14»,-
в с т а н о в и в:
Позивач ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «НОВИЙ-14», від імені та в інтересах якого діє представник позивача адвокат Українцева К.Л., звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам і платежам до ОСББ «НОВИЙ-14».
В обґрунтування позовних вимог вказала, що 18 червня 2017 року відбулися установчі збори співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням: АДРЕСА_1 , на яких більшістю голосів співвласників було прийнято рішення про створення ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «НОВИЙ-14» (далі - Об`єднання) та затверджено статут Об`єднання. 20 липня 2017 року Об`єднання було зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Об`єднанню присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи: 41472220.
Зазначила, що для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання. 31 жовтня 2020 року відбулися чергові загальні збори Об`єднання (протокол №5), на яких було прийнято рішення про затвердження кошторису витрат Об`єднання на період з 01.01.2021 по 31.12.2021 у розмірі 180 329 грн. 62 коп. на місяць. А також затверджено розмір внеску на управління/утримання будинку та прибудинкової території: для житлових приміщень - 7,54 грн./м2; для нежитлових приміщень - 9,89 грн./м2. Згідно розділу IV протоколу №5 загальних зборів Об`єднання від 31.10.2020, якщо зазначений кошторис не переглядається загальними зборами після 31.12.2021, він діє на наступний календарний рік.
Вказала, що ОСОБА_1 , згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, є власницею квартири АДРЕСА_2 . За період з 01 серпня 2022 року по 01 липня 2024 року за відповідачем по квартирі АДРЕСА_3 утворилася заборгованість по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 18 023 грн. 52 коп. На суму основного боргу по квартирі АДРЕСА_3 , у розмірі 18 023 грн. 52 коп. розмір інфляційного збільшення склав 2 542 грн. 51 коп., три проценти річних - 1 095 грн.
У зв`язку з чим позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НОВИЙ-14» (IBAN: НОМЕР_2 АТ КБ «Приватбанк», МФО: 305299, ЄДРПОУ: 41472220, місцезнаходження: 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Нове Шосе, буд.14) заборгованість по внескам та платежам в ОСББ у сумі 21 661 грн. 03 коп. (двадцять одну тисячу шістсот шістдесят одну гривню три копійки), з яких 18 023 грн. 52 коп. (вісімнадцять тисяч двадцять три гривні п`ятдесят дві копійки) - сума основного боргу, 2 542 грн. 51 коп. (дві тисячі п`ятсот сорок дві гривні п`ятдесят одна копійка) - сума інфляційного збільшення, та 1 095грн (одна тисяча дев`яносто п`ять гривень) - три проценти річних; та понесені судові витрати.
Ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 19 серпня 2024 року провадження по справі було відкрито, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
У відповідності до частини 8статті 279 ЦПК Українипри розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.
Положеннямистатті 174 ЦПК Українизакріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.
Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Клопотань від сторін про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надійшло.
Відповідач повідомлялася про розгляд справи судом належним чином за зареєстрованим місцем проживання. Відзив на позов та клопотання від відповідача не надходили. Відповідно до ч. 8 ст. 178 ЦПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до поштового повідомлення, копія ухвали про відкриття провадження у справі та копія позовної заяви разом з копіями доданих до неї документів, які направлялись за місцем реєстрації місця проживання відповідача ОСОБА_1 , повернулись на адресу суду з відміткою Укрпошти від 30.08.2024 «за закінченням терміну зберігання».
У наданий в ухвалі час від сторін не надійшло заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження чи клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Через відсутність від відповідача клопотань та відзиву на позов, у відповідності зі ст. 280 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів та ухвалити заочне рішення.
Оскільки розгляд справи відбувається в порядку спрощеного позовного провадження, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.
За даних обставин, суд вирішує справу за наявними матеріалами, що передбачено частиною 8 статті178 ЦПК України.
Суд, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1, 2, 3, 4 ст. 10 ЦПК України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України. Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 1, 2, 3 ст. 12 ЦПК України).
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності (ч.ч.1, 2, 3 ст. 13 ЦПК України).
У відповідності до вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Частиною першою статті 15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно ст. 263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Оцінюючи аргументи, викладені в позовній заяві суд в тому числі керується прецедентною практикою Європейського суду з прав людини, який зазначав, що хоча п. 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. (рішення у справі «Руїз Торіха проти Іспанії» (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.94 р., Серія A, № 303-A, параграф 29).
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , та є співвласником багатоквартирного будинку, в якому створено ОСББ «Новий-14», що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. (а.с.7-8)
ОСББ «Новий-14» було створено на підставі рішення установчих зборів співвласників (протокол установчих зборів від «18» червня 2017 року). Зареєстровано ОСББ «Новий-14» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 20 липня 2017 року. Об`єднанню присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи: 41472220.(а.с.9, 20-21)
Відносини з приводу створення та діяльності об`єднань співвласників багатоквартирних об`єднань регулюються Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та їх статутом.
Відповідно до приписів ст.1 Закону України « Про ОСББ», власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками багатоквартирного будинку.
Згідно з приписами ст. 322 ЦК України тягар утримання майна покладається на власника, а саме: власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статутом ОСББ «Новий-14» передбачено аналогічні обов`язки співвласників. (а.с.10-19)
Так, пп. 5.1.2 п.5.1 розділу 5 «Джерела фінансування, порядок використання майна та коштів Об`єднання» Статуту передбачено, що внески і платежі співвласників є коштами та одним з джерел фінансування Об`єднання.
Пунктом 5.3 Статуту визначено, що сплата встановлених загальними зборами Об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахуванню до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами Об`єднання, є обов`язковою для всіх співвласників.
У п.5.5 Статуту зазначено, що порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у точу числі відрахувань до резервного, ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами Об`єднання відповідно до законодавства та Статуту.
Згідно зі статтею 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.
Так, рішенням загальних зборів ОСББ «Новий-14» від 31 жовтня 2020 року (протокол № 5) було затверджено розмір внесків та порядок їх сплати в ОСББ «Новий-14» у розмірі для житлових приміщень -7,54 грн./м2; для нежитлових приміщень - 9,89 грн./м2. (а.с.22-25)
Статтею 13 Закону визначено у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.
Згідно із статтею 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі Закон) співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі, а також виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень.
Пунктом 6.5. Статуту ОСББ «Новий-14» закріплено, що співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені Статутом Об`єднання (пп.6.5.1.); виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень (6.5.2.); своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі (6.5.8.).
Статтею 17 Закону визначено, що Об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, в тому числі звертатися до суду в разі відмови співвласника своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.
Належне утримання будинку та прибудинкової території є основною діяльністю ОСББ у відповідності до статті 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку». З метою утримання будинку та прибудинкової території ОСББ «Новий-14» замовляє житлово-комунальній послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у суб`єктів господарювання, які надають ці послуги. Претензій щодо якості та обсягів послуг з утримання будинку та прибудинкової території від Боржника не надходило.
Згідно довідки про стан взаємних розрахунків за період з 01.04.2021 по 31.07.2024 та розрахунку заборгованості, наданого позивачем, розмір заборгованості відповідача з врахуванням інфляційних витрат та санкцією у вигляді 3% річних, визначених ч. 2 ст. 625 ЦК України складає 21661,03грн., з яких: 18023,52 грн. сума боргу; 2542/51 грн. інфляційне збільшення; 1095,00 грн. штрафні санкції у вигляді 3% річних. (а.с.46-50)
Відповідно до ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до ч.1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
У відповідності до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору.
Згідно ч.1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 11 Цивільного Кодексу України, одною із підстав цивільних прав і обов`язків є правочин. Пунктом 3 ст. 202 ЦК України визначено поняття одностороннього правочину. У відповідності з нормами п. 5 ст. 202 ЦК України до прав та обов`язків, які випливають з одностороннього правочину, застосовуються норми як до договору.
Таким чином, між позивачем та відповідачем виникли відносини, що породжують цивільні права та обов`язки, оскільки позивач надає житлово-комунальні послуги, а Відповідач ними користується.
Обов`язки споживача житлового приміщення щодо своєчасної оплати житлово-комунальних послуг закріплений в ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а також в пункті 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.1992 року (у редакції Постанови КМУ №45 від 24.01.2006 року).
Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Оскільки, боржник є власником квартири в будинку, де створено ОСББ «Новий-14», користується послугами з утримання будинку, споруд та прибудинкової території, у нього виникає зобов`язання з оплати споживчих послуг на користь виконавця цих послуг, що в свою чергу є підставою для задоволення позовних вимог про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості по внескам та платежам в повному обсязі.
В силу ст. 141 ЦПК України, судові витрати суд покладає на відповідача.
Відповідно до ч.1, ч.3 ст.133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Відповідно до ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Згідно ч.. 2, 3ст. 141 ЦПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до ч.8 ст. 141ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до умов Договору про надання професійної правничої допомоги №23/2024 від 19 липня 2024 року, Додатку №1 до вказаного договору, акту наданих послуг №01/2024 від 06.08.2024, сторони домовилися про надання послуг за такими розцінками: 4000,00 грн. за складання та подання позовної заяви, 1000,00 грн. за отримання судового рішення, виконавчого листа та передача на виконання ДВС чи приватному виконавцю. (а.с.51-53)
На підтвердження понесених позивачем судових витрат на професійну правничу допомогу представником позивача надано також до суду платіжну інструкцію № 471 від 06.08.2024, копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю серії ЖТ № 000888 від 18.10.2017 та ордеру серії АІ №1679556 від 13.08.2024.(а.с.56-58)
Таким чином, представником позивача підтверджено понесені фактично витрати на правову допомогу в загальному розмірі 4000,00 грн., які суд стягує з відповідача на користь позивача.
На підставі наявних в матеріалах справи доказів, а саме платіжної інструкції №465 про сплату судового збору, у відповідності до положень ст.141 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір в сумі 3028,00 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст. ст. 22, 1166, 1188, 1191 ЦК України, ст.ст.4,12,81,263-268 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Позовну заяву ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «НОВИЙ-14» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам і платежам до ОСББ «НОВИЙ-14» - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НОВИЙ-14» (IBAN: НОМЕР_2 АТ КБ «Приватбанк», МФО: 305299, ЄДРПОУ: 41472220, місцезнаходження: 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Нове Шосе, буд.14) заборгованість по внескам та платежам в ОСББ у сумі 21 661грн. 03коп. (двадцять одну тисячу шістсот шістдесят одну гривню три копійки), з яких 18 023грн. 52 коп. (вісімнадцять тисяч двадцять три гривні п`ятдесят дві копійки) - сума основного боргу, 2 542грн. 51коп. (дві тисячі п`ятсот сорок дві гривні п`ятдесят одна копійка) - сума інфляційного збільшення, та 1 095грн (одна тисяча дев`яносто п`ять гривень) - три проценти річних.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НОВИЙ-14» (IBAN: НОМЕР_2 АТ КБ «Приватбанк», МФО: 305299, ЄДРПОУ: 41472220, місцезнаходження: 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Нове Шосе, буд.14) судовий збір у розмірі 3 028 грн. 00 коп. ( три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НОВИЙ-14» (IBAN: НОМЕР_2 АТ КБ «Приватбанк», МФО: 305299, ЄДРПОУ: 41472220. місцезнаходження: 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Нове Шосе, буд. 14) витрати на правничу допомогу у розмірі 4000,00 грн, (чотири тисячі гривень 00 копійок).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст.265 ЦПК України:
Позивач: ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «НОВИЙ-14», код ЄДРПОУ: 41472220, місцезнаходження: 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Нове Шосе, буд.14.
Відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_5 .
Суддя: Д.С. Кухленко
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123012546 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Кухленко Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні