Ухвала
від 14.11.2024 по справі 537/6011/24
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 1-кс/537/873/2024

Справа № 537/6011/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.11.2024 року слідчий суддя Крюківського районного суду міста Кременчука ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду міста Кременчука клопотання начальника СД ВП № 1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні за № 12023175530000111 від 04.04.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України,

УСТАНОВИВ:

Начальник СД ВП № 1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, у встановленому законом порядку погодженим з прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів до документів, що містять відомості, які можуть становити лікарську таємницю, а саме: до документів, які перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які містяться у медико-експертній справі наступних осіб: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

На обґрунтування вказаного вище клопотання зазначено, що сектором дізнання відділення поліції № 1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному 12023175530000111 від 04.04.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України, про те, що за інформацією наданою ОСОБА_8 щодо можливих неправомірних дій окремими працівники ІНФОРМАЦІЯ_5 під час отримання ними державної пенсії по інвалідності, тобто за ч. 1 ст. 190 КК України.

Відомості до ЄРДР внесено на виконання ухвали слідчого судді Крюківського районного суду міста Кременчука від 27.03.2023 року № 537/1056/23 по зверненню ОСОБА_9 поданого через Урядовий контактний центр № ФИ-15387797.

В ході досудового розслідування встановлено, що 29.03.2023 року до ВнП № 1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області надійшли матеріали звернення ОСОБА_9 поданого 21.03.2023 року через Урядовий контактний центр № ФИ-15387797, які зареєстровані в ЖЄО ВнП № 1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області за № 2711. Матеріали звернення зареєстровані в ЖЄО ВнП № 1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області за № 2711 долучено до матеріалів кримінального провадження. Зі змісту вказаного звернення відомо, що ОСОБА_9 , посилаючись на слова ОСОБА_10 , повідомляє, що директор ПОГ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_5 , будучи керівником Полтавського та ІНФОРМАЦІЯ_7 не являється особою з інвалідністю по зору, являється членом президії ЦП УТОС, і тому не будучи незрячим, незаконно отримує державну пенсію по інвалідності, керує транспортним засобом та має пістолет. Також, директор БВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ОСОБА_6 видає себе за незрячого, але керує транспортним засобом, тому незаконно отримує пенсію по інвалідності. Також, ОСОБА_7 керує транспортним засобом, має посвідчення водія та отримує незаконно пенсію по інвалідності.

У зв`язку з викладеним, на даний час виникла необхідність у з`ясуванні обставин даного кримінального правопорушення, встановити всіх осіб причетних до вказаного кримінального правопорушення виникла необхідність в тимчасовому доступу до документів, які містять відомості, які можуть становити лікарську таємницю та перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .

Дізнавач зазначає, що дізнанню для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів та інформації медичних справ та медичних даних при огляді медико-оціальною експертною комісією ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .

На думку дізнавача існує необхідність у вилученні копій вказаних медичних документів, та які мають значення для досудового розслідування і в подальшому можуть бути доказом під час судового розгляду. За викладених обставин слідчий і звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.

Дізнавач ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав письмове клопотання про розгляд за його відсутності та зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі.

Прокурор ОСОБА_4 у судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав письмове клопотання про розгляд за його відсутності та зазначив, клопотання підтримує в повному обсязі.

Представник володільця майна Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_9 » належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання, в судове засідання з його розгляду не з`явився, заперечень проти клопотання на адресу суду не направив.

За викладених підстав, згідно з нормами частини 4 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, клопотання розглядається за їх відсутності.

В п.п. 8 п. 2.5. Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження від 2014 року Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ дав роз`яснення, що КПК не містить конкретної вказівки слідчому судді на те, яким чином необхідно діяти в разі неявки на розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів сторони кримінального провадження, якою таке клопотання було подане, враховуючи, що відповідно до частини 4 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, клопотання цієї категорії розглядається за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання. В такому випадку слідчим суддям необхідно керуватись частиною 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до якої слідчий суддя вправі постановити ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що мають місце обставини, передбачені пунктами 1, 2, 3, частини 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України.

Згідно частини 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України, фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

Вивчивши клопотання та представлені в суд матеріали в його обґрунтування, слідчий суддя дійшов таких висновків:

Слідчим суддею достовірно встановлено, що сектором дізнання ІНФОРМАЦІЯ_10 проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12023175530000111 від 04.04.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що 04.04.2023 року за повідомленням підприємств, установ, організацій та посадових осіб, внесено відомості такого змісту: «03.04.2023 року до ІНФОРМАЦІЯ_11 надійшла ухвала ІНФОРМАЦІЯ_12 від 27.03.2023 № 537/1056/23 про внесення відомостей до ЄРДР по зверненню ОСОБА_9 поданого через Урядовий контактний центр № ФИ-15387797 про те, що за інформацією наданою ОСОБА_8 щодо можливих неправомірних дій окремими працівниками ІНФОРМАЦІЯ_5 під час отримання ними державної пенсії по інвалідності».

На час розгляду клопотання повідомлення про підозру за описаними вище фактом жодній фізичній особі не вручено.

Згідно положень частини 1 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до частини 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В силу частини 6 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ять цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, беручи до уваги матеріали, подані в обґрунтування необхідності отримання дозволу на тимчасовий доступ до документів, з яких слідує наявність ознак кримінального правопорушення, відомості про яке внесено до ЄРДР за № 12023175530000111, дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підтвердженим доданими до нього матеріалами в їх сукупності, а саме: ухвалою слідчого судді Крюківського районного суду міста Кременчука від 27.03.2024 року, реєстраційною карткою звернення, протоколом допиту свідка від 19.10.2023 року.

Слідчий суддя погоджується, що отримання тимчасового доступу до запитуваних дізнавачем документів дозволить останньому встановити важливі обставини у кримінальному провадженні, і дані відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Також, слідчий суддя вважає, що ініціатором клопотання доведено, що документи, до яких він просить надати доступ, перебувають у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_9 », необхідні для проведення відповідних судово-медичного експертного дослідження в межах досудового розслідування, та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що у них містяться, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні і неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність надання дозволу на тимчасовий доступ до визначених в клопотанні документів, у зв`язку із чим клопотання дізнавача підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 159, 160, 163, 164, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання начальника СД ВП № 1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати начальнику сектору дізнання відділення поліції № 1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 , старшому дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_11 , дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_12 , дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_13 , дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_14 тимчасовий доступ до документів, що містять відомості, які можуть становити лікарську таємницю, та перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), які містяться у медико-експертній справі наступних осіб: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з можливістю вилучення їх копій.

Відповідальних за забезпечення тимчасового доступу попередити про те, що в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

З цієї ухвали виготовлено лише дві копії.

Ухвала діє до 13.01.2025 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення14.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123012964
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —537/6011/24

Ухвала від 14.11.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ЗОРІНА Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні