Справа № 545/3656/24
Провадження № 2/545/1941/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" листопада 2024 р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді: Цибізової С.А.,
з участю секретаря: Гречко Я.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення з актового запису відомостей про батька дитини, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що у період з 2017 по 2021 рік спільного проживання з відповідачем як чоловіка та дружини без реєстрації шлюбу у них народився син ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позивч вважав себе батьком дитини, тому, визнав своє батьківство та за усною заявою із відповідачем записаний батьком в актовому записі про батьківство. У 2021 році сторони припинили сімейні відносини.
У зв`язку з тим, що у липні 2024 року позивач дізнався, що біологічним батьком дитини є інший чоловік, просив виключити відомості про нього, як батька дитини, з актового запису №05 від 24.04.2018, складеного Полтавським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач та його представник у підготовче засідання не з`явилися, попередньо представник надала клопотання про розгляд справи без їхньої участі, позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.
Відповідач та її представник у підготовче засідання не з`явилися, попередньо відповідач надала заяву про розгляд справи без її участі. Позовні вимоги визнала та не заперечувала щодо їх задоволення, зазначила, що наслідки визнання позову передбачені ст.206 ЦПК УКраїни їй зрозумілі. У відзиві на позов підтвердила обсавини викладені позивачем.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог Полтавського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у підготовче засідання не з`явився, заяву про розгляд справи без участі не надав.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно зі свідоцтвом про народження серія НОМЕР_1 , ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що 24.04.2018 Полтавським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області складений відповідний актовий запис №05, батько ОСОБА_1 , громадянин України, а ОСОБА_2 , громадянка України, є матір`ю (а.с.10).
Відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового стану про нарождення №00047439551 від 12.10.2024 запис відомостей про батька ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким значиться ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 внесено відповідно до спільної заяви батька, матері про визнання батьківства №08/15.19-05.01-43 від 24.04.2018. Державна реєстрація народження проведена відповідно до ст.126 СК України.
Відповідно до ст.121 СК України права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
Статтею 125 СК України передбачено, що якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини. Якщо матита батькодитини неперебувають ушлюбі міжсобою,походження дитинивід батькавизначається: зазаявою матеріта батькадитини; за рішенням суду.
Згідно з ч.1 ст.126 СК України походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до ч.1, 2 ст.136 СК України особа, яка записана батьком дитини відповідно до статтей 122, 124, 126, 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
Згідно з ч.3, 6 ст.136 СК України оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.
Відповідно до п. 11 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», оспорити батьківство має право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст.136 СК України), - шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини, а також жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст.138 СК України), - звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка, як батька дитини.
Згідно з ч.1 ст.82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.
За викладених вище обставин, враховуючи, що державна реєстрація народження дитини, проведена відповідно до ст.126 СК України, визнання позову відповідачем, яка підтвердила що позивач не є біологічним батьком дитини, суд вважає, що визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Таким чином, суд проходить до висновку, що позовні вимоги щодо виключення відомостей про ОСОБА_1 як батька дитини в актовому записі про народження є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 200, 206, 258-260 ЦПК України, -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги задовольнити.
Виключити відомості про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , як батька дитини, з актового запису №05 від 24.04.2018, складеного Полтавським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: С. А. Цибізова
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123013314 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Цибізова С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні