УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 564/4234/24
12 листопада 2024 року
Костопільський районний суд Рівненської області в особі судді Грипіч Л. А.
перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Форент Агро" про розірвання договору оренди земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ТОВ «Форент Агро» про розірвання договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до норм частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду, яка має відповідати вимогам зазначеним в статтях 175 та 177 ЦПК України.
Позовна заява має відповідати формі та змісту встановленого в ст. 175 та ст. 177 ЦПК України.
У відповідності до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір сплачується у розмірі визначеному в Законі України «Про судовий збір».
При перевірці позовної заяви та доданих до неї матеріалів, судом встановлено, що позивачем в порушення вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 177 ЦПК України при поданні заяви до суду не сплачено судовий збір та не додано до позовної заяви квитанції про оплату судового збору.
Законом України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до суду фізичною особою позову немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач звернувся до суду з позовними вимогами немайнового характеру.
Таким чином, позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 1211 грн. 20 коп.
Реквізити для сплати судового збору при поданні заяви в Костопільський районний суд: отримувач коштів - ГУК у Рівн.обл/Костоп. м.тг/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38012494, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача UA958999980313111206000017523, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу 101, судовий збір.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 ЦПК України, протягом п"яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Оскільки при подачі позову до суду позивачем ОСОБА_1 не було сплачено судовий збір та не надано суду квитанцію про сплату судового збору, тому позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищенаведених недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Форент Агро" про розірвання договору оренди земельної ділянки - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня отримання позивачем копії ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог ухвали суду у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатись неподаною і повернутою позивачеві на підставі ст. 185 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
СуддяЛ. А. Грипіч
Суд | Костопільський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123013489 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Костопільський районний суд Рівненської області
Грипіч Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні