Справа № 756/13349/24
Провадження № 1-кс/756/2374/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2024 року місто Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
слідчої судді - ОСОБА_1 ,
за участі секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва клопотання дізнавача ВД Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, у межах кримінального провадження №12019100050002218, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 березня 2019 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 272 Кримінального кодексу України (далі - КК України),
УСТАНОВИВ:
22 жовтня 2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшло клопотання дізнавача ВД Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, у межах кримінального провадження №12019100050002218, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 березня 2019 року.
Суть клопотання
У клопотанні дізнавач просить надати тимчасовий доступ до медичної документації, яка стосується ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , і зберігається в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: наявні оригінали усієї медичної документації, у тому числі рентгенологічних та інших досліджень, із можливістю тимчасового її вилучення, з метою вилучення оригіналів вказаної медичної документації для проведення судово-медичної експертизи у межах досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019100050002218 від 24 березня 2019 року.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення слідчим визначена згідно з частиною 1 статті 272 Кримінального кодексу України (далі - КК України).
Позиція сторін кримінального провадження
Слідчий у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином. При цьому подав заяву про розгляд справи у його відсутність та зазначив, що клопотання підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.
Прокурор у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином. При цьому подав заяву про розгляд справи у його відсутність та зазначив, що клопотання підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.
Суд зважаючи на обставини кримінального провадження та суть клопотання вирішив здійснити судовий розгляд з викликом особи, у володінні якої знаходяться документи. Проте, така особа не з`явилася, про місце, день та час розгляду справи повідомлена належним чином, причини неявки не повідомила.
За таких обставин слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності зазначених осіб.
Дослідивши клопотання і додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до такого висновку.
Встановлені обставини
Згідно Витягу від 24 березня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про кримінальне правопорушення за частиною 1 статті 272 КК України №12019100050002218.
Встановлено, що 24 березня 2019 року на будівництві за адресою: АДРЕСА_2 , під час виконання робіт з розбору опалубки отримав травми громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . У ході чого, потерпілий звернувся до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », за адресою: АДРЕСА_1 .
Матеріалами кримінального провадження підтверджується факт отримання тілесних ушкоджень потерпілим, а саме: протоколом огляду від 24 березня 2019 року; поясненнями ОСОБА_5 від 24 березня 2019 року; протоколами допиту свідків від 24 березня 2019 року, від 14 березня 2019 року, від 16 липня 2019 року.
При цьому жодних даних про проведення будь-яких слідчих (розшукових) дій під час досудового розслідування починаючи з дати внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дати подання клопотання, у матеріалах справи не міститься.
Мотиви, з яких слідчий суддя виходить і положення закону, яким керується
Відповідно до статті 2 Кримінально процесуального кодексу України (далі - КПК України) завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати засадам, визначеним статтею 7 КПК України, у тому числі щодо верховенства права, законності, рівності перед законом поваги до людської гідності, забезпечення права на свободу та особисту недоторканність, недоторканність житла чи іншого володіння особи, невтручання у приватне життя, недоторканність права власності, презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини тощо.
Частиною 1 статті 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з частиною першою та третьою статті 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
У відповідності до частин першої та другої статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Забороняється вилучення (виїмка) матеріальних носіїв інформації, пов`язаних із веденням Центральним депозитарієм цінних паперів та депозитарними установами системи депозитарного обліку цінних паперів, облікової системи часток товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю і внесенням змін до них. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до частини 1 статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Частиною 2 статті 160 КПК України передбачено, що у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинно бути зазначено: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Пунктом 2 частиною 1 статті 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, нале жить, у тому числі, відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Водночас відповідно до частини 2 статті 298 КПК України досудове розслідування кримінальних проступків (дізнання) здійснюється згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.
Частиною 2 статті 219 КПК України визначено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить, зокрема: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Частиною 8 статті 223 КПК України, передбачено, що слідчі (розшукові) дії не можуть проводитися після закінчення строків досудового розслідування.
Вказані положення, на переконання слідчого судді, кореспондуються і до застосування заходів забезпечення кримінального провадження, яким є тимчасовий доступ до речей та документів.
Згідно з частиною 5 статті 294 КПК України строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
При цьому, як убачається із витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, відомості про вчинене кримінальне правопорушення за частиною 1 статті 272 КК України внесено 24 березня 2019 року за №12019100050002218.
Однак, матеріали додані в обґрунтування клопотання не містять будь-яких відомостей, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019100050002218 від 24 березня 2019 року продовжений в порядку параграфу 4 Глави 24 КПК України.
Враховуючи викладене, встановлені слідчим суддею обставини не дають підстав для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, оскільки строк досудового розслідування закінчився.
Керуючись статтями 131, 132, 159-160, 162, 309, 372 КПК України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, у межах кримінального провадження №12019100050002218, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 березня 2019 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 272 Кримінального кодексу України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ ОСОБА_6
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123014424 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Примак-Березовська О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні