Рішення
від 13.11.2024 по справі 159/6909/24
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 159/6909/24

Провадження № 2/159/1653/24

КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2024 року м. Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Лесика О.В.,

за участю секретаря судового засідання Посполітак Г.О.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Колодяжненської сільської ради Ковельського району Волинської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-

в с т а н о в и в:

Вимоги позивача обґрунтовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її баба ОСОБА_2 . Позивач не подала своєчасно заяву про прийняття спадщини, оскільки на момент смерті бабусі їй лише виповнилось 18 років та вважала, що своїми діями вона прийняла спадщину, так як фактично вступила в управління та володіння спадковим майном. Позивач просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини.

В підготовче засідання учасники справи не з`явились.

Від Колодяжненської сільської ради на «Електронний суд» надійшла заява про визнання позову та розгляд справи за відсутності представника відповідача.

Згідно з ч.ч.1, 4ст.206 ЦПК Українипозивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідно до ч.4ст.200 ЦПК Україниухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями206,207цьогоКодексу.

Дослідження змісту позовних вимог приводить суд до висновку, що вони відповідають положенням ст.ст.1217,1223,1266,1272 ЦК України.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до копії свідоцтва серії серії НОМЕР_1 , ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 73 роки.

Позивач є онукою спадкодавця.

Довідкою Білашівської сільської ради Ковельського району доводиться та обставина що в селі Грушівка Ковельського району проживав та був зареєстрований з 1955 року ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Разом з ним проживала та була зареєстрована його дружина ОСОБА_2 , яка проживала в будинку з 1955 року по день смерті, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заповіт від імені ОСОБА_3 та ОСОБА_2 сільською радою не посвідчувався. Спадщину після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_2 прийняла ОСОБА_1 .

Інформаційними довідками зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 19.03.2012 стверджено, що після смерті ОСОБА_2 спадкова справа не заводилась.

Судом встановлено, що з заявою про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 позивач звернулась до нотаріуса за місцем відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_3 . Нотаріусом заведена спадкова справа № 278/02-14 та позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв`язку з недотриманням визначеного ст. 1270 ЦК України строку для прийняття спадщини.

Позивач не подала своєчасно заяву про прийняття спадщини, оскільки на момент смерті спадкодавця їй лише виповнилось 18 років та вважала, що своїми діями вона прийняла спадщину, так як фактично вступив в управління та володіння спадковим майном.

Вказану позивачем причину неподання заяви про прийняття спадщини слід визнати поважною.

Наведені у позові обґрунтування заявлених вимог відповідачем не заперечені та визнані, тому в силу ч.1ст.82 ЦПК Українивважаються доведеними та такими, що доказуванню не підлягають.

Керуючись ст.ст.200,206,259,264,265 ЦПК України,суд

у х в а л и в :

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті її баби ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 , протягом трьох місяців з дня набрання рішенням суду законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на його апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

Головуючий:В. О. ЛЕСИК

СудКовельський міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123016032
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —159/6909/24

Рішення від 13.11.2024

Цивільне

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

Лесик В. О.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

Лесик В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні