Ухвала
від 11.11.2024 по справі 953/8357/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/8357/24

н/п 1-кс/953/7859/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" листопада 2024 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні вприміщенні судум.Харкова клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024220000000859 від 17.07.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,-

встановив:

До Київськогорайонного судум.Харкова надійшлоклопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024220000000859 від 17.07.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,в якомупросить надатитимчасовий доступдо речейі документів,що містятьохоронювану закономтаємницю,з можливістюотримання їхкопій напаперовому таелектронному носії,які перебуваютьу володінні ПАТ АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме:

виписки про рух коштів (в тому числі неуспішних транзакцій) із зазначенням часу, сум, призначення платежів, реквізитів отримувачів з розшифровкою їх анкетних даних та номерів рахунків, аудіозаписів розмов власника вказаного рахунку із співробітниками банку, а також інформації про ідентифікаційні ознаки (назва, ІМЕІ, ІР-адреса, серійний номер) та фактичне місцезнаходження пристрою(ів) за допомогою яких здійснювався доступ до мобільного додатку (онлайн доступ) за наступним рахунком№ НОМЕР_2 у період з 01.01.2023 по теперішній час;

копій анкет,заяв,договорів навідкриття таобслуговування рахунків,фотознімків тавідеозаписів зробленихбанкоматами підчас отриманнякоштів зрахунку№ НОМЕР_2 у період з 01.01.2023 по теперішній час, з усіма додатками до них, а також інформації про всі фінансові номери, які закріплені чи були закріплені за вказаним рахунком (із зазначенням дати зміни), аудіозаписів розмов власників вказаних рахунків із співробітниками банку;

копій анкет, заяв, договорів на відкриття та обслуговування рахунків ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з усіма додатками до них, а також інформації про всі фінансові номери, які закріплені чи були закріплені за вказаними клієнтами (із зазначенням дати зміни), виписки про рух коштів (в тому числі неуспішних транзакцій) за рахунками вказаних осіб у період з 01.01.2023 по теперішній час із зазначенням часу, сум, призначення платежів, реквізитів отримувачів, а також інформації про ідентифікаційні ознаки (назва, ІМЕІ, ІР-адреса, серійний номер) та найчастіше місцезнаходження пристрою(ів) за допомогою яких здійснювався доступ до мобільного додатку (онлайн доступ) при використанні рахунків зазначеного клієнту, фотознімків та відеозаписів зроблених банкоматами під час отримання коштів з рахунків.

Слідчий в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі.

Представник ПАТ АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до судового засідання не з`явився, причини неявки суду невідомі, про час дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином.

Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання, виходячи з наступного.

З матеріалів клопотання вбачається, що Головним управлінням національної поліції в Харківській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024220000000859 від 17.07.2024 року,за ознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.307КК України зобставин того,що до СУ ГУНП в Харківській області надійшли матеріали Харківського управління ДВБ НПУ за №2371/42-20/02-24 від 16.07.2024 про те, що група осіб організувала мережу незаконного збуту наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів на території м. Харкова та Харківської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що механізмом злочинної діяльності передбачено дистанційне замовлення особами наркотичних, психотропних речовин та їх аналогів через засоби зв`язку, переведенням грошових коштів на підконтрольні злочинцям банківські рахунки, з подальшим отриманням заборонених речовин у різних заздалегідь створених причетними особами місцях-схронах.

За наслідком проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що група осіб налагодила мережу збуту особливо небезпечних психотропних речовин на території Харківської області за допомогою каналу в месенджері «Телеграм».

Згідно рапорту старшого оперуповноваженого Харківського управління ДВБ НП України, грошові кошти члени вказаної групи отримують на банківську карту № НОМЕР_2 .

Слідчий зазначає, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю знаходиться у ПАТ АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів іншими способами неможливо, оскільки отримання документів, зазначених у клопотанні можливе лише в порядку, передбаченому главою 15 Кримінального процесуального кодексу України.

Як зазначено у ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

За положеннями ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» - інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя вважає, що доведено наявність достатніх підстав вважати, що належним чином засвідчені копії документів, які містять банківську таємницю, а саме:

виписки про рух коштів (в тому числі неуспішних транзакцій) із зазначенням часу, сум, призначення платежів, реквізитів отримувачів з розшифровкою їх анкетних даних та номерів рахунків, аудіозаписів розмов власника рахунку № НОМЕР_2 із співробітниками банкуу період з 01.01.2023 по 11.11.2024;

анкет,заяв,договорів навідкриття таобслуговування рахунків,фотознімки тавідеозаписи зробленібанкоматами підчас отриманнякоштів зрахунку№ НОМЕР_2 у період з 01.01.2023 по 11.11.2024, аудіозаписи розмов власників вказаного рахунку із співробітниками банку;

анкети, заяви, договори на відкриття та обслуговування рахунків ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , виписки про рух коштів (в тому числі неуспішних транзакцій) за рахунками вказаних осіб у період з 01.01.2023 по 11.11.2024 із зазначенням часу, сум, призначення платежів, реквізитів отримувачів, фотознімки та відеозаписи зроблені банкоматами під час отримання коштів з рахунків,

можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні №12024220000000859 від 17.07.2024, та можуть перебувати в ПАТ АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів, враховуючи банківську таємницю.

Таким чином, вищезазначені обставини дають слідчому судді підстави для висновку про наявність передбачених ст. 132, ч. 5 ст. 163 та ч. 6 ст. 163 КПК України підстав для часткового задоволення клопотання слідчого.

В задоволенні клопотання слідчого в частині надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації про:

ідентифікаційні ознаки (назва, ІМЕІ, ІР-адреса, серійний номер) та фактичне місцезнаходження пристрою(ів) за допомогою яких здійснювався доступ до мобільного додатку (онлайн доступ) за наступним рахунком№ НОМЕР_2 у період з 01.01.2023 по 11.11.2024;

всі фінансові номери, які закріплені чи були закріплені за рахунком № НОМЕР_2 (із зазначенням дати зміни);

всі фінансові номери, які закріплені чи були закріплені за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (із зазначенням дати зміни), ідентифікаційні ознаки (назва, ІМЕІ, ІР-адреса, серійний номер) та найчастіше місцезнаходження пристрою(ів) за допомогою яких здійснювався доступ до мобільного додатку (онлайн доступ) при використанні рахунків зазначених клієнтів,

слідчий суддявважає занеобхідне відмовити,оскільки тимчасовий доступ здійснюється саме до речей та документів, а не до інформації.

Так, відповідно до глави 15 КПК України, тимчасовий доступ здійснюється саме до речей та документів, а не до інформації. Статтею159 КПК України передбачена можливістьзняттякопіїінформації,що міститьсяв електроннихінформаційних системах,комп`ютерних системахабо їхчастинах,мобільних терміналахсистем зв`язку,безїхвилучення. Разом з тим, слідчим у клопотанні не зазначено де перебуває інформація (в яких документах чи електронних інформаційних системах та яких саме) тимчасовий доступ до якої він просить надати .

Відповідно до ч.1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів має бути зазначена, в тому числі ПІБ особи, якій надається право тимчасового доступу.

Враховуючи викладене,слідчий суддявважає занеобхідне надати правотимчасового доступу до документів, зазначених у клопотанні старшому слідчому відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області підполковнику поліції ОСОБА_3 .

Керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163 КПК України,-

постановив:

Клопотання слідчого задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області підполковнику поліції ОСОБА_3 на тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які знаходятьсяу володінні ПАТ АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій, а саме:

виписки про рух коштів (в тому числі неуспішних транзакцій) із зазначенням часу, сум, призначення платежів, реквізитів отримувачів з розшифровкою їх анкетних даних та номерів рахунків, аудіозаписів розмов власника рахунку № НОМЕР_2 із співробітниками банкуу період з 01.01.2023 по 11.11.2024;

анкет,заяв,договорів навідкриття таобслуговування рахунків,фотознімки тавідеозаписи зробленібанкоматами підчас отриманнякоштів зрахунку№ НОМЕР_2 у період з 01.01.2023 по 11.11.2024, аудіозаписів розмов власників вказаного рахунку із співробітниками банку;

анкет,заяв,договорів навідкриття таобслуговування рахунків ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,РНОКПП НОМЕР_3 ,та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,виписки прорух коштів(втому числінеуспішних транзакцій)за рахункамивказаних осібу періодз 01.01.2023по 11.11.2024із зазначеннямчасу,сум,призначення платежів,реквізитів отримувачів,фотознімків тавідеозаписів зробленихбанкоматами підчас отриманнякоштів зрахунків вказаних осіб.

В решті клопотання відмовити.

Встановити строк дії ухвали два місяці до 11.01.2025р. включно.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123025062
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —953/8357/24

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні