Справа № 930/2799/23
Провадження №2/930/106/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.10.2024 року м.Немирів
Немирівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Войницької Т.Є.,
за участі секретаря судового засідання Вакар Г.І.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача - адвоката Нестерук М.І.,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні у залі суду м.Немирів цивільну справу за позовом представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Нестерук Марини Іванівни до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Немирівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), про оспорювання батьківства та виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дітей,-
В С Т А Н О В И В:
Представника позивача ОСОБА_1 - адвокат Нестерук М.І. звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: ОСОБА_3 , Немирівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), про оспорювання батьківства та виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дітей.
Позовна заява мотивована тим, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебувала у шлюбі, зареєстрованому 23.12.2008 року виконавчим комітетом Никифоровецької сільської ради Немирівського району Вінницької області, з громадянином ОСОБА_2 , актовий запис №5.
За час перебування у шлюбі у них народився син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішенням Немирівського районного суду Вінницької області від 28.10.2022 року (справа №930/1400/22, провадження №2/930/685/22) вказаний шлюб розірвано.
Хоча офіційно шлюб розірвано 28.10.2022 року, фактично він припинив своє існування незадовго після народження сина. Спільне життя не склалося через непорозуміння, які переходили у конфлікти, вони припинили спільне проживання однією сім`єю, не вели спільного господарства.
Підтвердження факту не проживання однією сім`єю відповідача з позивачем тривалий час знайшло своє відображення і у показах допитаної в судовому засіданні потерпілої у кримінальній справі №930/2064/22 (провадження №1-кп/930/125/23) зафіксованих вироком Немирівського суду від 31.07.2023 року, яким ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.115 КК України і призначено йому покарання у виді 13 (тринадцяти) років позбавлення волі.
За показами потерпілої (матері загиблої співмешканки відповідача) «...Дочка проживала в с.Глинянець разом з ОСОБА_2 близько 9 років...»
Позивачка зазначає, що до офіційного розлучення з ОСОБА_2 вона народила ще двох синів: ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4 .
У свідоцтві про народження дітей батьком записаний колишній чоловік позивачки - ОСОБА_2 , з яким вона перебувала у шлюбі.
Натомість, як стверджує ОСОБА_1 , біологічним батьком дітей є ОСОБА_3 , з яким вони фактично перебували в шлюбних відносинах з 2013 року та проживали за адресою: АДРЕСА_1 , але офіційно шлюб зареєстрували 08.02.2023 року, про що свідчить свідоцтво про шлюб серія НОМЕР_1 , видане 08.02.2023 року Немирівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), актовий запис №26.
28.09.2023 року позивачка та її чоловік - ОСОБА_3 звернулися до Немирівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) із заявою щодо внесення змін до актового запису про народження дітей, а саме виключення відомостей про батька дітей ОСОБА_2 , однак їм було відмовлено, так як відсутнє відповідне рішення суду.
ОСОБА_1 зазначає, що відомості про батька, зазначені в актовому записі про народження синів ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , не відповідають дійсності, тому вона звернулась до суду з даним позовом. Її чоловік - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , визнає себе батьком малолітніх дітей: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , не заперечує та наполягає на задоволенні даного позову, що підтверджується нотаріально посвідченою заявою від 27.09.2023 року, зареєстрованою в реєстрі за №6739.
Ухвалою суду від 13.10.2023 року відкрито загальне позовне провадження у цивільній справі та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 18.03.2024 ОСОБА_3 залучено до участі у справі як співвідповідача.
Ухвалою суду від 03.10.2024 закрито підготовче провадження у цивільній справі та призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник - адвокат Нестерук М.І. позов підтримали та просили поновити строк звернення до суду та задовольнити позов з наведених у ньому підстав.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечував щодо задоволення позову.
Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, в матеріалах справи наявна заява про розгляд справи у його відсутність. наполягав на задоволенні позовних вимог, так як визнає себе батьком малолітніх дітей ( ОСОБА_8 та ОСОБА_9 ).
Представник третьої особи Немирівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) в судове засідання не з`явився, в матеріалах справи наявна заява про розгляд позовної заяви за їх відсутності, щодо задоволення позовних вимог не заперечували.
Згідно з ч. 3 ст. 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Суд, заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що згідно паспорта № НОМЕР_2 , виданого 15.03.2021 органом 0527, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народилася в с.Лісова Лисіївка Калинівського району Вінницької області.
Рішенням Немирівського районного суду Вінницької області від 28.10.2022 шлюб між ОСОБА_10 та ОСОБА_2 розірвано.
Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 ОСОБА_3 та ОСОБА_10 08.02.2023 зареєстрували шлюб в Немирівському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), актовий запис №26.
Відповідно до довідки №100 від 30.06.2023, виданої Байраківським старостинським округом Немирівської міської ради, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Склад сім`ї: чоловік - ОСОБА_3 , 1989 р.н., син - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , син - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , син - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно свідоцтва про народження (виданого повторно) серії НОМЕР_3 ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 . Його батьками записані: батько - ОСОБА_2 , матір - ОСОБА_10 .
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 ОСОБА_8 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 . Його батьками записані: батько - ОСОБА_2 , матір - ОСОБА_10 .
Згідно свідоцтва про народження (виданого повторно) серії НОМЕР_3 ОСОБА_9 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 . Його батьками записані: батько - ОСОБА_2 , матір - ОСОБА_10 .
ОСОБА_1 та ОСОБА_3 . Управлінням праці та соціального захисту Вінницької районної військової адміністрації видано посвідчення серії НОМЕР_5 , згідно якого вони мають право на пільги, передбачені законодавством України для багатодітних сімей.
З довідки №10-14/29 від 22.08.2023, виданої Байраківською філією ім.Максима Шимка Ліцею №2 м.Немирова Немирівської міської ради, встановлено, що за час навчання учнів 1 та 4 класів ОСОБА_9 і ОСОБА_8 у школі їх батько ОСОБА_2 жодного разу не цікавився навчанням дітей. Також не відвідував батьківські збори, не був присутнім на святах та інших заходах, не є членом батьківських груп у мережах. Вихованням і матеріальним забезпеченням синів займається їх матір.
Згідно характеристики ОСОБА_8 , учня 4 класу Байраківської філії ім. Максима Шимка Ліцею №2 м.Немирова, 2014 р.н., ОСОБА_8 характеризується позитивно. Також встановлено, що мати забезпечує всім необхідним, залежно від потреб.
Згідно характеристики ОСОБА_9 , учня 1 класу Байраківської філії ім. Максима Шимка Ліцею №2 м.Немирова, 2014 р.н., ОСОБА_9 характеризується позитивно. Також встановлено, що мати забезпечує всім необхідним, залежно від потреб.
Згідно спільної заяви від 28.09.2023, поданої до Немирівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), оскільки ОСОБА_3 визнає себе батьком малолітніх дітей ОСОБА_11 та ОСОБА_9 , ОСОБА_3 та ОСОБА_1 просили виключити відомості про особу ОСОБА_2 як батька з актового запису про народження дітей ОСОБА_8 та ОСОБА_9 . Батьком дітей записати гр. ОСОБА_3 .
Суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 є належним позивачем по справі, оскільки відповідно до ч.1 ст. 138 Сімейного кодексу України, жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.
Що стосується клопотання позивачки щодо поновлення строку позовної давності на звернення до суду з даним позовом, суд зазначає наступне.
Частиною 3 статті 138 СК України передбачено, що до вимоги матері про внесення змін до актового запису про народження дитини встановлюється позовна давність в один рік, яка починається від дня реєстрації народження дитини.
За частиною 1 статті 256 ЦК України, позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
У відповідності до ч.1 ст.261ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
За частинами 2- 5 ст.267 ЦК України заява про захист цивільного права або інтересу має бути прийнята судом до розгляду незалежно від спливу позовної давності. Позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові. Якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту.
Так, відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , днем реєстрації народження дитини, значиться 24.12.2014 року, про що складено відповідний актовий запис за №164. Відповідно, з цієї дати розпочався перебіг позовної давності в один рік, який сплив 24.12.2015 року. А також, відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , днем реєстрації народження дитини, значиться 29.05.2017 року, про що складено відповідний актовий запис за №130. Відповідно, з цієї дати розпочався перебіг позовної давності в один рік, який сплив 29.05.2017 року.
Однак, сторона позивача, просить суд поновити пропущений строк позовної давності на звернення до суду. Причинами пропуску строку зазначає важке фінансове становище у сім`ї у зв`язку із неможливістю влаштуватися на роботу через необхідність догляду за дітьми, до того ж старший син має тяжкі порушення мовлення та потребує особливого догляду, необхідність оплати комунальних послуг, ліків, харчування, карантинні обмеження, спричинені пандемією COVID-19, військові дії в країні. У зв`язку із зазначеним позивачка просить врахувати зазначені причини пропущеного строку позовної давності поважними та дозволили позивачці звернутися до суду із заявленими у даному позові вимогами.
Відповідно до ч.1 ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11.03.2020 р.№ 211 з 12.03.2020 р. по 03.04.2020 р. на території України встановлено карантин. В подальшому термін його дії неодноразово продовжувався, та закінчився 30.06.2023. Запровадження карантинних заходів обумовило внесення змін до норм матеріального та процесуального права.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби(COVID-19)» визначено, що з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.
У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, відповідно до Указу Президента України №64/2022 був введений в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який продовжувався і триває дотепер.
Воєнний стан є поважною причиною для поновлення або продовження пропущеного строку.
Враховуючи наведене та зазначені у позові та заяві про поновлення пропущеного строку обставини, суд вважає причини пропуску строку позивачкою поважними у зв`язку із чим, дійшов висновку про необхідність поновлення позивачці строку для звернення до суду з позовною заявою про оспорювання батьківства.
Статтею 51 Конституції України, частинами другою, третьою статті 5 СК України передбачено, що сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Держава має заохочувати та підтримувати материнство і батьківство та забезпечувати пріоритет сімейного виховання дитини. Отже, при регулюванні сімейних відносин держава має максимально враховувати інтереси дитини.
У відповідності до ст. 121 СК України, права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
Згідно із статтею 122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров`я про народження дружиною дитини.
Статтею 133 СК України передбачено, що якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір`ю, а чоловік - батьком дитини.
Відповідно до ст.125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини, за рішенням суду.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 17 травня 2007 року у справі «Jevremovic v. Serbia» зазначив, що у відповідності до статті 8Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод під час розгляду скарги про встановлення батьківства суди мають приділяти особливу увагу інтересам конкретної дитини.
Визнання батьківства за рішенням суду регулюється статтею 128 СК України.
Відповідно до частин першої-третьої статті 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до ЦПК України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.
Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» № 3 від 15 травня 2006 року, особа, котра вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала в шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до останнього, якщо того записано батьком, позов про визнання свого батьківства. Згідно зі ст.129 СК зазначена особа може звернутися з такими вимогами у межах строку позовної давності (один рік), перебіг якого починається з дня, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство. У тих випадках, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатись одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини.
При розгляді спору щодо визнання батьківства суд має виходити зі змісту ч. 2 ст. 128 СК України, відповідно до якої підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
У постанові Верховного Суду від 16 травня 2018 року у справі № 591/6441/14-ц (провадження № 61-6030св18) зазначено, що: «щодо предмету доказування у даній категорії справи, то СК України будь-яких особливостей не визначає. Доказами у такій справі можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів. Тобто при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Керуючись цим загальним правилом, встановлення батьківства на підставі частини другої статті 128 СК України можливо за наявності належних і обґрунтованих доказів (відомостей), які засвідчують походження дитини від певної особи. Для встановлення батьківства правове значення мають фактичні дані, які підтверджують спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства.
Відповідно до п. 11 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» №3 від 15 травня 2006 року, судам слід ураховувати, що відповідно до ст.136 СК України оспорювання батьківства можливе тільки після реєстрації народження дитини і до досягнення нею повноліття, а в разі її смерті не допускається. Оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст.136 СК України), - шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини, а також жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст.138 СК України), - звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини. При цьому, вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство. До вимоги матері про внесення змін до актового запису про народження дитини встановлюється позовна давність в один рік, яка починається від дня реєстрації народження дитини.
У відповідності до нотаріально посвідченої приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу Скутельник І.А. 27.09.2023 року, зареєстрованої в реєстрі за №6739, заяви ОСОБА_3 ,останній не має заперечень та наполягає на задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дітей ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 . Оскільки він визнає себе батьком малолітніх дітей. Просить суд розглядати справу без його участі через віддаленість суду від його місця проживання та у зв`язку з його зайнятістю.
Відповідно до роз`яснень п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» № 3 від 15 травня 2006 року, рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено).
Згідно ст. 134 СК України, на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Відповідно до п.п. 20 п. 1 Розділу ІІІ «Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні», затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 р. № 52/5, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства чи материнства, зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Відповідно до п.2.13.1 «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання», які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011р. №96/5 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за №55/18793, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.
Відповідно до п. 2.16.4 Розділу ІІ «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України 12 січня 2011 року № 96/5, на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
З урахуванням викладених обставин, а саме того факту, що запис відповідача батьком дитини був здійснений з підстав того, що діти народжені у шлюбі; прийнявши до уваги, що способом спростування презумпції шлюбного батьківства матір`ю дитини є оспорювання батьківства за умови подання іншою особою заяви про своє батьківство, з урахуванням визнання ОСОБА_3 себе біологічним батьком дітей, а також враховуючи визнання позову відповідачем ОСОБА_2 , суд вважає за можливе визнати ОСОБА_3 батьком малолітніх дітей ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
Таким чином, враховуючи, що відповідач ОСОБА_3 подав заяву про визнання себе біологічним батьком дитини і у суду немає обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання, тому суд вважає необхідним задовольнити позовну вимогу про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька.
Частиною першою ст. 141 ЦПК України, встановлено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Як вбачається з наданої квитанції, позивач за подання даного позову до суду, сплатив судовий збір в розмірі 2147,00 грн., виходячи з розміру, встановленого п.п.2 п. 1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", що підлягає відшкодуванню.
Керуючись ст.ст. 5, 122, 125, 126, 128, 129, 133, 134. 136, 138 СК України, ст.ст. 256, 261, 267 ЦК України, ст.ст.127, 141, 211, 258, 259, 263, 273, 354, 355 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 пропущений строк для подання позовної заяви до суду про визнання батьківства.
Зобов`язати Немирівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) виключити з актового запису про народження ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 (свідоцтво про народження серія НОМЕР_4 , видане відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Немирівського районного управління юстиції у Вінницькій області 24.12.2014 року, актовий запис №164), відомості про батька ОСОБА_2 .
Батьком ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вважати ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 ).
Зобов`язати Немирівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) виключити з актового запису про народження ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_4 , (свідоцтво про народження серія НОМЕР_7 , видане Немирівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрально - Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 02.06.2020 року, актовий запис №130), відомості про батька ОСОБА_2 .
Батьком ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , вважати ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 ).
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_8 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , суму сплаченого судового збору при поданні позовної заяви до суду в розмірі 1073,50 грн.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_8 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , суму сплаченого судового збору при поданні позовної заяви до суду в розмірі 1073,50 грн.
Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 11.10.2024 року.
Суддя Т. Є. Войницька
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123025974 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Войницька Т. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні