СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/7963/24
ун. № 759/23610/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали клопотання слідчого Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Святошинської окружної прокуратури м. Києві ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100080003355 від 19.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Святошинської окружної прокуратури м. Києві ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100080003355 від 19.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим відділом Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, проводиться досудове розслідування, у кримінальному провадженні №12024100080003355 від 19.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Досудовим розслідування встановлено, що 18.10.2024 року приблизно о 18 год. 39 хв., по АДРЕСА_1 відбулось зіткнення між тягачем, автомобілем «МAN», д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричіпом «Schmitz», д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_5 та спец автомобілем КШМД марки «Fiat Ducato», д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_6 , внаслідок чого пасажир останнього, ОСОБА_7 отримала тілесні ушкодження та була госпіталізована, згідно повідомлення лікаря на спецлінію « НОМЕР_4 », до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Орган досудового розслідування наголошує на наявності достатніх підстав вважати, що документи, які будуть отримані в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » будуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки медична документація ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , необхідна для призначення відносно останньої судово-медичної експертизи та встановлення ступеню тяжкості завданих тілесних ушкоджень.
На підставі викладеного орган досудового просить слідчого суддю надати тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, а саме: медичної карти стаціонарного хворого, МРТ, КТ, рентген знімки на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які знаходяться в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованій за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчий у судове засідання не з`явився, разом із клопотанням подав заяву, в якій просив розглядати клопотання без його участі.
Орган у володінні якого знаходяться документи, стосовно яких розглядається клопотання про тимчасовий доступ, у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, які не з`явилися, оскільки їх неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що 19.10.2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне провадження за №12024100080003355 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
В ході досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про інформацію» та ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.
Пунктом 2 частини 1 статті 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, які містяться в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Інформація, до якої просить надати дозвіл орган досудового слідства містить охоронювану законом таємницю.
Доступ особи до речей та документів, які містять таку таємницю, здійснюється в порядку визначеному законом.
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у надані стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Главою 15 КПК України передбачений тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю виїмки речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до положень ст. 131 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів є одним з заходів забезпечення кримінального провадження і не є ані слідчою ані розшуковою дією.
Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 5 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування, слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
За змістом ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя вважає доведеним, що документація, до якої орган досудового розслідування просить надати тимчасовий доступ, перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Вказане встановлено, зокрема, із наявного у матеріалах справи протоколу допиту ОСОБА_8 від 22.10.2024 року.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Крім того, матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності доведено наявність достатніх підстав вважати, що без вилучення медичної документації існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, а також, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів надається ухвалою слідчого судді конкретній особі. Отримання речей та документів іншою особою, не уповноваженою на це ухвалою слідчого судді, порушує порядок санкціонування доказів та призводить до недопустимості отриманих доказів.
Враховуючи обставини, викладені слідчим у клопотанні, відповідність поданого клопотання вказаним положенням кримінального процесуального законодавства та доведеність ним неможливості отримання інформації в інший спосіб, а також, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання зазначених відомостей, як доказів, слідчий суддя вбачає достатність підстав для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-160, 162-164, 166 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотанняслідчого Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Святошинської окружної прокуратури м. Києві ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100080003355 від 19.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України - задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Святошинського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві, капітану поліції ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні № 12024100080003355 від 19.10.2024 року,тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, а саме: медичної карти стаціонарного хворого, МРТ, КТ, рентген знімки на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які знаходяться в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованій за адресою: АДРЕСА_2 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Роз`яснити, що особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123028682 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Горбенко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні