У Х В А Л А
про виправлення описки
Справа № 609/829/24
2-во/609/24/24
15 листопада 2024 року Шумський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючої судді Катерняк О.М.
з участю секретаря судового засідання Мацишиної Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Шумськ заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Шумського районного суду від 28 серпня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Шумської міської ради про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, суд
В С Т А Н О В И В :
До Шумського районного суду Тернопільської області звернувся позивач ОСОБА_1 із заявою, в якій просить суд виправити описку, допущену в рішенні суду від 28 серпня 2024 року, а саме: в пункті 1 резолютивної частини рішення вказати правильно його прізвище, ім`я, по батькові « ОСОБА_1 » замість невірно вказаного « ОСОБА_1 ».
Суд перевірившиматеріали справи,вважає,що заявапідлягає дозадоволення зтаких підстав.
Відповідно до ч. 1ст. 269 ЦПК Українисуд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до ч. 2ст. 269 ЦПК Українипитання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативи суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їх неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Розгляд питання про виправлення описки вирішується без повідомлення сторін, відтак на підставі ч. 2ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до п.19постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 р. за N14 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Так, рішенням Шумського районного суду Тернопільської області від 28 серпня 2024 року, позовні вимоги позивача було задоволено, за ОСОБА_1 визнано право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , а саме на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами та земельні ділянки.
Як вбачається з матеріалів справи, дійсно в пункті 1 резолютивної частини рішенні суду від 28 серпня 2024 року наявна описка в написанні по батькові позивача, а саме зазначено: « ОСОБА_1 », замість вірного по батькові « ОСОБА_3 », відповідно до паспорта громадянина України.
За вказаних обставин суд рахує за доцільне виправити описку, допущену в резолютивній частині рішення суду.
Керуючисьст. 269 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Виправити описку, допущену в резолютивній частині рішення Шумського районного суду Тернопільської області від 28 серпня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Шумської міської ради про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, а саме:
-в резолютивній частині рішення, в пункті 1 правильно читати по батькові позивача « ОСОБА_3 », замість невірного « ОСОБА_4 ».
Пункт 1 резолютивної частини рішення в подальшому читати так: «Позов ОСОБА_1 до Шумської міської ради про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом - задовольнити повністю».
Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Тернопільського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Повну ухвалу суду складено та підписано 15 листопада 2024 року.
Суддя: Оксана КАТЕРНЯК
Суд | Шумський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123030601 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Шумський районний суд Тернопільської області
Катерняк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні