Ухвала
від 13.11.2024 по справі 904/3426/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про результати розгляду заяви конкурсного кредитора

про грошові вимоги до банкрута у справі про банкрутство

13.11.2024м. ДніпроСправа № 904/3426/24за заявою Акціонерного товариства "Акціонерний банк "РАДАБАНК", м. Дніпро

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМ ГРУП УКРАЇНА", м. Дніпро

про визнання грошових вимог

Суддя Мартинюк С.В.

за участю секретаря судового засідання Рибалка Г.Д.

Представники:

Від ТОВ "ТБ "Новаагро": Кожушний К.С., адвокат;

Від боржника: не з`явився;

Розпорядник майна: Саутенко С.О.;

Від АТ "АБ "РАДАБАНК": Тимчук О.П., представник;

Від ГУ ДПС у Дніпропетровській області: Кравцов В.В., представник;

Від ДП "НВО "Павлоградський хімічний завод": Гордиченко І.В., представник.

ВСТАНОВИВ:

02.08.2024 через систему "Електронний суд" ТОВ "ТД" НОВААГРО" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "ЕМ ГРУП УКРАЇНА" на підставі ст. 34 КУзПБ.

Ухвалою господарського суду від 20.08.2024 прийнято заяву ТОВ "ТД" НОВААГРО" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "ЕМ ГРУП УКРАЇНА" до розгляду в підготовчому засіданні на 02.09.2024.

Ухвалою господарського суду від 02.09.2024 відкрито провадження у справі №904/3426/24 за заявою ТОВ "ТД" НОВААГРО" про визнання банкрутом ТОВ "ЕМ ГРУП УКРАЇНА". Введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів до 19.02.2025. Призначено розпорядником майна боржника - ТОВ "ЕМ ГРУП УКРАЇНА" арбітражного керуючого Саутенка Сергія Олеговича. Призначено попереднє засідання суду на 11.11.2024.

13.09.2024 на офіційному веб-сайті Верховного Суду в мережі Інтернет Господарським судом Дніпропетровської області здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "ЕМ ГРУП УКРАЇНА", №73939.

26.09.2024 до суду від АТ "АБ "РАДАБАНК" надійшла заява про визнання грошових вимог до боржника у розмірі 3 879 103,93 грн. та судового збору у розмірі 6 056,00 грн.

Ухвалою господарського суду від 10.10.2024 прийнято заяву АТ "АБ "РАДАБАНК" до боржника ТОВ "ЕМ ГРУП УКРАЇНА" про визнання грошових вимог в розмірі 3 879 103,93 грн. та судового збору у розмірі 6 056,00 грн. по справі про банкрутство №904/3426/24 до розгляду. Призначено розгляд заяви в попередньому судовому засіданні на 11.11.2024.

Ухвалою господарського суду від 24.10.2024 призначено попереднє засідання суду та розгляд грошових вимог Державного підприємства "Науково-виробниче об`єднання "Павлоградський хімічний завод", ТОВ "Торговий будинок "Новаагро", ГУ ДПС у Дніпропетровській області, АТ "АБ "РАДАБАНК" на 13.11.2024.

28.10.2024 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна боржника надійшло повідомлення про розгляд заявлений грошових вимог, за змістом якого останнім визнано заявлені вимоги частково, а саме:

- 681 470,00 грн. грошові вимоги, які забезпечені заставою позачергово;

- 2 648 139,30 грн. розмір основної заборгованості по кредиту до четвертої черги вимог кредиторів;

- 524 494,63 грн. заборгованість по процентам до четвертої черги вимог кредиторів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши присутніх в судовому засіданні учасників справи, встановлено наступне.

20.10.2021 між АТ "АБ "РАДАБАНК" (надалі кредитор) та ТОВ «ЕМ ГРУП УКРАЇНА» (надалі боржник) укладено Кредитний договір №28021/ЮКР-579/0 (надалі кредитний договір).

Рішення про отримання кредитних коштів було прийнято уповноваженим органом управління Боржника, на підтвердження чого надаємо копію Рішення єдиного учасника ТОВ «ЕМ ГРУП УКРАЇНА» від 19.10.2021р. Також надаємо копію Клопотання ТОВ «ЕМ ГРУП УКРАЇНА» від 11.10.2021р. про отримання кредиту.

Відповідно до умов пункту 1.1. Кредитного договору кредитор зобов`язується надати позичальнику кредит у вигляді відновлюваної відкличної кредитної лінії з лімітом кредитування у сумі 13 600 000,00 гривень за сплатою процентів у розмірі Базової процентної ставки, яка розрахована як UIPD (3m)+6% процентів річних, що на дату укладення цього кредитного договору становить 13,21 % процентів річних. Компенсаційна процента ставка за кредитом на дату укладення цього договору встановлена на рівні 35 проценти річних та є незмінною протягом строку дії цього договору. Розрахунок та умови застосування Базової та Компенсаційної ставки викладені в п.3.11, 3.12 Договору. Розрахунок та умови застосування Базової та Компенсаційної ставки викладені в п. 3.11, 3.12. Договору. Компенсаційна та базова ставка за цим Договором розраховуються відповідно до Порядку надання фінансової державної підтримки суб`єктам малого та середнього підприємництва, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року №28. У випадку припинення надання Фондом державної підтримки з дати виявлення Банком та/або Фондом будь-якого з фактів, що вказаний в п. 23 Порядку, Позичальник самостійно сплачує процентну ставку, яка розраховується як Базова процентна ставка + 5 % (П`ять) процентів річних.

Пункт 1.2 Кредитного договору встановлює кінцевий термін погашення кредиту 18.10.2023 та графік погашення кредиту починаючи з 31.01.2022.

Відповідно до п.3.1 Кредитного договору кредитні кошти призначені на/для рефінансування заборгованості за Кредитним договором №ДК2021-0041 від 17.06.2021, що укладений між ПАТ «БАНК ВОСТОК» та Боржником та на поповнення обігових коштів. Видача кредиту на вищезазначені цілі здійснюється шляхом перерахування всієї суми кредиту або окремої частини на поточний рахунок позичальника чи шляхом перерахування суми кредиту за реквізитами, вказаними в Заяві позичальника про видачу кредитних коштів з урахуванням вимог п.1.1. та п. 1.2 кредитного договору. Видача кредиту здійснюється на підставі Заяви позичальника про видачу кредитних коштів. Заява про видачу кредитних коштів має містити номер та дату заяви, посилання на кредитний договір, суму кредитних коштів, рахунок, на який мають бути направлені кредитні кошти. Заява про отримання кредитних коштів повинна бути підписана уповноваженою особою позичальника та скріплена печаткою Позичальника (за наявності). Позичальник має право направляти Кредитору заяви на видачу кредиту/траншу за допомогою системи «Веб-банкінг для корпоративних Клієнтів». Заява має місти кваліфікований електронний підпис (далі - КЕП), або удосконалений електронний підпис (далі - УЕП) уповноваженої особи Позичальника згідно з документами, наданими Позичальником Кредитору відповідно до умов діючого ДКБО СГ (далі - Договір банківського рахунку), укладеним між Позичальником та Кредитором. Сторони визнають юридичну чинність всіх електронних документів (в тому числі листів Позичальника та заяв Позичальника на отримання кредиту/траншів кредиту), надісланих та отриманих за допомогою Системи Веб-банкінг для корпоративних Клієнтів», та їх рівну юридичну силу документам на паперових носіях, підписаних уповноваженою особою Позичальника та скріплених печаткою Позичальника (за наявності). Сторони домовились, що електронний документ, наданий Позичальником Кредитору, утому числі заява на видачу траншу кредиту, який передасться засобами СДОР «Веб-баикінг для корпоративних Клієнтів» та на який накладено КЕП або УЕП уповноваженої особи Позичальника, підтверджений/захищений іншими додатковими засобами захисту, якщо такі використовуються згідно з Договором банківського рахунку, є рівним за юридичною силою документу на паперовому носії, підписаному власноручним підписом уповноваженої особи Позичальника та скріпленому печаткою Позичальника (за наявності).

Відповідно до п.3.3 Кредитного договору датою повного погашення кредиту вважається дата зарахування на відповідні рахунки кредитора: кредиту у розмірі фактичної заборгованості; нарахованих/обчислених процентів, комісійний винагород, неустойки, визначених цим договором.

Пунктом 3.4 кредитного договору визначено, що нарахування процентів за користування кредитом здійснюється у валюті кредиту кожного дня, починаючи з дати падання кредиту на суму непогашеної заборгованості за кредитом згідно з методом «факт/факт». Метод «факт/факт» передбачає, що для розрахунку використовується фактична кількість днів у місяці та році за формулою:

Сума процентів Сума заборгованості по кредиту на кінець цього дня * Річна процентна ставка

за один календарний день = фактична кількість днів у році * 100%

При розрахунку строку користування Кредитом враховується дата надання Кредиту і не враховується дата погашення Кредиту.

Розмір та порядок сплати Банку Процентів визначається цим Кредитним договором з урахуванням особливостей, встановлених Програмою кредитування «Доступні кредити 5-7-9%» та Порядком.

В межах строку кредитування, визначеного п.1.1. цього Договору, з врахуванням встановленого Графіку погашення кредиту за цим Договором (у випадку його встановлення), Позичальник сплачує проценти за користування кредитними коштами в розмірі Базової процентної ставки власними коштами.

При дотриманні Позичальником умов Програми та умов цього Договору Компенсаційна процентна ставка складає - 3 % проценти річних.

Відповідно до п.3.5. кредитного договору Сплата процентів за користування Кредитом здійснюється у валюті Кредиту щомісячно, в період з 25 числа до останнього банківського дня місяця та остаточно при повному погашенні Кредиту у термін, визначений п.1.2., або достроково відповідно до умов цього Договору на рахунок ІВАN відкритий у АТ «АБ «РАДАБАНК», м.Дніпро. Позичальник сплачує проценти в розмірі нарахованої Базової процентної ставки одночасно з зарахуванням на рахунок Позичальника компенсації з Ескроу рахунку Фонду в рахунок часткової компенсації (оплати) Базової процентної ставки за кредитом. Банк має право самостійно списувати нараховані проценти з рахунків Позичальника згідно п. 11 Договору (Договірне списання). Сума Компенсації процентів, що підлягає сплаті Фондом за кредитом Позичальника (сума, яку банк перераховує на поточний рахунок Позичальника в день сплати процентів за Кредитом), розраховується як різниця між сумою нарахованих Банком процентів за користування кредитними коштами відповідно до умов цього Договору, що визначається із застосуванням Базової процентної ставки, та сумою нарахованих Банком процентів за користування кредитними коштами відповідно до умов цього Договору, що визначається із застосуванням Компенсаційної процентної ставки, встановленою з урахування вимог Програми (Сума компенсації процентів = Базова ставка - Компенсаційна ставка).

Пунктом 3.6 кредитного договору встановлено, що при порушенні позичальником строку погашення Кредиту або його частини відповідно до графіку, встановленого у п.1.2. цього Договору, наступного робочого дня сума заборгованості, що не погашена у встановлений п. 1.2. цього Договору строк, вважається простроченою, а на суму простроченої заборгованості нарахування процентів здійснюється з розрахунку: Базова процентна ставка + 5% (П`ять) процентів річних. Підвищена процентна ставка нараховується починаючи з дня виникнення такого порушення та закінчуючи днем погашення простроченої суми Кредиту (день погашення простроченої суми Кредиту не враховується). Такий розмір процентної ставки є іншим розміром процентів (ст.625 ЦК України), що встановлений цим Договором в разі прострочення Позичальником виконання грошового зобов`язання по поверненню Кредиту та/або його частини (в т.ч. після настання Кінцевого терміну повернення заборгованості відповідно до п.1.2. Договору), який погоджений Сторонами;

У випадку такого збільшення розміру процентної ставки Сторони домовилися, що таке збільшення не є зміною умов цього Договору та/або зміною процентної ставки за цим Договором, що здійснюється Кредитором в односторонньому порядку, і, відповідно, не потребує укладення окремого Договору про внесення змін до цього Договору. Про зміну процентної ставки Банк повідомляє Позичальника в порядку, визначеному п.12.2 Договору.

Повним погашенням простроченої заборгованості вважається приведення заборгованості за Кредитом у відповідність до п. 1.2 цього Договору.

При порушенні Позичальником зобов`язань по погашенню процентів, комісійних винагород згідно з умовами цього Договору, Кредиту відповідно до пункту 1.2. цього Договору, Позичальник додатково до суми погашення Кредиту, процентів, нарахованих за процентною ставкою, зазначеною в п. 3.6. цього Договору, зобов`язаний на вимогу Банку, сплатити штрафні санкції, передбачені розділом 9 цього Договору та нести відповідальність за порушення грошового зобов`язання відповідно до вимог ст.625 Цивільного кодексу України.

Відповідно до п.3.7. кредитного договору у разі невиконання позичальником зобов`язань по оплаті процентів, комісійних винагород або частки кредиту відповідно до умов цього договору, термін погашення кредиту вважається таким, що настав, в день, вказаний в повідомленні, направленому кредитором позичальнику згідно з пунктом 7.7 договору та Позичальник зобов`язаний не пізніше вказаного дня погасити кредит, сплатити проценти за фактичний час користування кредитом, комісійну винагороду та обчислену кредитором неустойку, а також інші платежі, то вказані в договорі.

Відповідно до п. 9.1. кредитного договору за порушення строків погашення Кредиту, процентів, комісійних винагород за користування Кредитом, передбачених у т.ч. пунктами 1.2., 13., З.5., 6.4. даного договору, Позичальник зобов`язується сплатити на користь та на вимогу Кредитора пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, нарахованої на суму простроченого платежу, за кожний день прострочення платежу. День усунення порушення не включається при розрахунку пені.

До Кредитного договору між Кредитором та Боржником було укладено декілька Додаткових договорів, а саме:

- Додатковий договір №1 від 03.02.2022 до Кредитного договору, згідно якого зменшений ліміт кредитування та змінений графік погашення кредиту;

- Додатковий договір №2 від 04.07.2023 до Кредитного договору, згідно якого зменшений ліміт кредитування та змінений графік погашення кредиту;

- Додатковий договір №3 від 11.07.2023 до Кредитного договору, згідно якого зменшений ліміт кредитування та змінений графік погашення кредиту;

- Додатковий договір №4 від 11.08.2023 до Кредитного договору, згідно якого зменшений ліміт кредитування та змінений графік погашення кредиту.

У відповідності до пункту 3.1. Кредитного договору Боржник звернувся до банку із Заявою вих.№20/10 від 20.10.2021, на видачу кредиту за Кредитним договором та просив зарахувати кошти на рахунок ІВАN№ НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «БАНК ВОСТОК». Заява була направлена за допомогою системи дистанційного обслуговування рахунку «iBank2Ua» та кредитні кошти перераховані Кредитором відповідно до цільового призначення за Кредитним договором згідно платіжної інструкції №36595 від 20.10.2021. При подальшому користуванні кредитними коштами за Кредитним договором Боржник отримував транші за кредитом згідно платіжної інструкції №38485 від 27.10.2021 у розмірі 1 100 000,00 рн., платіжної інструкції №50203 від 01.11.2021 у розмірі 1 500 000,00 грн., платіжної інструкції №94494 від 01.11.2021 у розмірі 2 300 000,00 грн., платіжної інструкції №68662 від 22.11.2021 у розмірі 2 400 000,00 грн. та платіжної інструкції №25423 від 12.07.2022 у розмірі 200 000,00 грн.

Таким чином, за весь час користування Боржником відновлюваною відкличною кредитною лінією за Кредитним договором розмір отриманих Боржником грошових коштів за усіма траншами виданими Кредитором згідно Кредитного договору (пункт 3.1 Кредитного договору), без урахування погашень, складає 21 100 000,00 гривень, а саме:

* 13 600 000,00 грн. - перерахування коштів на погашення заборгованості в іншому банку за кредитом згідно Кредитного договору №ДК2021-0041 від 17.06.2021, лист клієнта №20/10 від 20.10.2021;

* 1 100 000,00 грн. - надання траншу кредиту згідно кредитного договору №28021/ЮКР-579/0 від 20.10.2021 згідно листа клієнта №2 від 27.10.2021;

* 2 300 000,00 грн. - надання траншу кредиту згідно кредитного договору №28021/ЮКР-579/0 від 20.10.2021 згідно листа клієнта №4 від 01.11.2021;

* 1 500 000,00 грн. - надання траншу кредиту згідно кредитного договору №28021/ЮКР-579/0 від 20.10.2021 згідно листа клієнта №3 від 01.11.2021;

* 2 400 000,00 грн. - надання траншу кредиту згідно кредитного договору №28021/ІОКР-579/0 від 20.10.2021 згідно листа клієнта №4 від 22.11.2021;

* 200 000,00 грн. - надання траншу кредиту згідно кредитного договору №28021/ІОКР-579/0 від 20.10.2021 згідно листа клієнта №6 від 12.07.2022.

Стаття 526 Цивільного кодексу України встановлює, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України.

Стаття 610 Цивільного кодексу України встановлює, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання),

Стаття 530 Цивільного кодексу України передбачає, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до частини 1 статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не викопав його в строк, встановлений договором або законом.

Частинами 1 та 3 ст. 1049 ЦК України передбачено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.

У встановлений Кредитним договором порядок та строки Боржник не виконав належним чином зобов`язання по своєчасному та повному поверненню кредиту та оплати процентів. За весь період користування кредитом за Кредитним договором загальний розмір погашення Боржником кредиту (тіла кредиту) за траншами складає 17 770 390,70 грн. Не сплаченою залишилась заборгованість за кредитом (тілом кредиту) у розмірі 3 329 609,30 грн. та проценти за користування кредитом у період з 02.11.2023 по 24.09.2024, розмір яких становить 524 494,62 гривни.

Окрім того, за порушення умов Кредитного договору Кредитор має право стягнути з Боржника штраф у відповідності до пункту 9.2 Кредитного договору.

Згідно пункту6.8 Кредитного договору Боржник зобов`язаний повідомляти Кредитора протягом 3 робочих днів від дати отримання відповідних відомостей про претензії та позови з боку третіх осіб до Позичальника, якщо їх сума перевищує 10 (Десять) процентів від суми Кредиту, вказаної в пункті 1.1 цього Договору, з наданням на вимогу Кредитора всіх необхідних документів. Розмір штрафу 25 000 гривень за кожен факт порушення.

Відповідно до ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 02.09.2024 у справі №904/3426/24 Кредитору стало відомо про заборгованість Боржника за рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 17.01.2023 по справі №904/2777/22 та додатковим рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 07.02.2023 по справі № 904/2777/22 ТОВ "ТД" НОВААГРО" у загальному розмірі 8 988 681,84 грн.

Як зазначає АТ "АБ "РАДАБАНК", що банк не отримував від Боржника повідомлень та документів, тому на підставі пункті 6.8 та 9.2 Кредитного договору у Кредитора нараховано штраф у розмірі 25 000 гривень.

Щодо заперечень розпорядника майна про нарахування штрафу на підставі пункті 6.8 та 9.2 Кредитного договору, господарський суд зазначає наступне.

В обґрунтування заперечень розпорядник майна зазначає, що у пункті 6.8 Договору не передбачено яким саме чином відбувається таке повідомлення Кредитора (усно чи письмово, за допомогою засобів електронного чи поштового зв`язку).

Слід зазначити, що боржник повинен був у зручний для нього спосіб, протягом 3 робочих днів від дати отримання відповідних відомостей про претензії та позови з боку третіх осіб повідомити кредитора про наявність даних відомостей, такий спосіб повинен передбачати можливість у спірній ситуації довести виконання вимог пункті 6.8 Кредитного договору.

Станом на дату розгляду грошових вимог боржник та розпорядник майна не надали суду докази на підтвердження виконання вищезазначеного пункту кредитного договору, у зв`язку з чим заперечення розпорядника майна щодо нарахування штрафу, господарський суд не приймає до уваги.

Отже, заборгованість Боржника перед Кредитором за Кредитним договором становить 3 879 103,93 грн.

Також, грошові вимоги Кредитора частково забезпечені нерухомим майном Боржника - нежитлове приміщення, опис: нежитлове приміщення №1 поз. 11-15, 20-22, 24, загальною площею 94,7 кв.м., гайок піт, а, на першому поверху житлового будинку літ А-9, що знаходиться за адресою Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Галицького Данила, буд. 7, приміщення І. Нежитлове приміщення передано в іпотеку згідно іпотечного договору (нежитлової нерухомості) №28021/ЮКР-579/0-І-4/02-1 від 28.10.2021, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Дубовенко В.О., зареєстровано в реєстрі за №962, заборона відчуження накладена 28.10.2021, зареєстровано в реєстрі за №964. На дату укладання іпотечного договору заставна вартість предмета іпотеки складає 681470 грн.;

Окрім того, виконання зобов`язань за Кредитним договором забезпечено порукою громадянина України ОСОБА_1 (надалі Поручитель) згідно договору поруки №28021/ЮКР-579/0-П1 від 20.10.2021 (надалі Договір поруки), а також рухомим та нерухомим майном, що передано в заставу та іпотеку Кредитору, іншими ніж Боржник особами, а саме:

1) автомобіль GVC SAVANA, тип легковий універсал-В, 2007 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер шасі НОМЕР_3 , колір чорний, Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серія НОМЕР_4 , видане Центром ДАI 1201, дата першої реєстрації 06.02.2008, дата реєстрації 02.09.2014. Власником предмету застави є ТОВ «СТАЛЕКС» (ідентифікаційний код юридичної особи 32196738) та автомобіль передано у заставу відповідно до договору застави №28021/ЮКР-579/0-РМ-4/02-1 від 20.10.2021, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Дубовенко В.О., зареєстровано в реєстрі за №914. На дату укладання договору заставна вартість предмета застави складає 332 562 грн.;

2) земельна ділянка, площею 3,35 Га, кадастровий номер 1223285500:01:005:0043, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Власником предмету іпотеки є громадянин України ОСОБА_2 та земельна ділянка передана в іпотеку згідно іпотечного договору (земельної ділянки) №28021/ЮКР-579/0-І-8/02-1 від 29.10.2021, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Дубовенко В.О., зареєстровано в реєстрі за №969, заборона відчуження накладена 29.10.2021, зареєстровано в реєстрі за №970. На дату укладання іпотечного договору заставна вартість предмета іпотеки складає 1 531 305 грн.;

3) земельна ділянка, площею 0,75 га, кадастровий номер 1223285500:03:008:0148, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , Власником предмету іпотеки є ТОВ «ЗЕМЕЛІС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43212463) та земельна ділянка передана в іпотеку згідно іпотечного договору (земельної ділянки) №28021/ЮКР-579/0-І-6/02-1 від 28.10.2021, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Дубовепко В.О., зареєстровано в реєстрі за №960, заборона відчуження накладена 28.10.2021, зареєстровано в реєстрі за №961, На дату укладання іпотечного договору заставна вартість предмета іпотеки складає 884 872 грн.;

4) житлова однокімнатна квартира, загальною площею 165,9 кв.м., житловою площею 150 кв.м., опис: в житловому будинку літ. А-13, квартира АДРЕСА_2 . Власником предмету іпотеки є громадянин України ОСОБА_3 та житлова квартира передана в іпотеку згідно іпотечного договору (земельної ділянки) №28021/ЮКР-579/0-І-7/02-1 від 28.10.2021, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Дубовенко В.О., зареєстровано в реєстрі за №958, заборона відчуження накладена 28.10.2021, зареєстровано в реєстрі за №959. На дату укладання іпотечного договору заставна вартість предмета іпотеки складає 2 504 466 грн..

В забезпеченні виконання зобов`язань за Кредитним договором №28021/ЮКР-579/0 від 20.10.2021 знаходиться нерухоме майно Боржника - нежитлове приміщення, передане в іпотеку згідно іпотечного договору (нежитлової нерухомості) №28021/ЮКР-579/0-І-4/02-1 від 28.10.2021, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Дубовенко В.О., зареєстровано в реєстрі за №962, заборона відчуження накладена 28.10.2021 зареєстровано в реєстрі за №964, заставна вартість предмета іпотеки складає 681 470 гривень;

За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.

Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:

1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв`язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов`язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв`язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;

2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);

3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;

4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;

5) у п`яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;

6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Зазначені вимоги є конкурсними, оскільки виникли до дати відкриття провадження у справі про банкрутство.

Грошові вимоги АТ "АБ "РАДАБАНК", зазначені в заяві, залишаються повністю неоплаченими збоку Боржника.

З огляду на обґрунтованість заяви про визнання грошових вимог АТ "АБ "РАДАБАНК", яка подана до господарського суду в межах строку, визначеного приписами ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання його конкурсним кредитором з грошовими вимогами до ТОВ "ЕМ ГРУП УКРАЇНА".

Керуючись ст.ст. 2, 73-74, 76-79, 86, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

УХВАЛИВ:

Визнати грошові вимоги Акціонерного товариства "Акціонерний банк "РАДАБАНК" (49069, м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, буд. 5; ідентифікаційний код юридичної особи 21322127) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМ ГРУП УКРАЇНА" (49051, м. Дніпро, вул. Олександра Оцупа, буд. 4; ідентифікаційний номер юридичної особи 39836678) на суму:

- 1 черга - 6 056, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);

- 4 черга - 3 854 103,93 грн. (заборгованість по кредиту та відсотках).

- 6 черга - 25 000,00 грн. (штраф).

Включити окремо вимоги АТ "АБ "РАДАБАНК" (ідентифікаційний код 21322127) для позачергового задоволення в розмірі 681 470,00 грн., як забезпечені.

Ухвала набирає законної сили 13.11.2024 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено - 15.11.2024.

Суддя С.В. Мартинюк

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123032075
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: грошові вимоги кредитора до боржника

Судовий реєстр по справі —904/3426/24

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 01.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 25.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 24.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні