Ухвала
від 12.11.2024 по справі 927/1008/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

12 листопада 2024 року м. Чернігівсправа № 927/1008/24

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю «Згода Лано», код ЄДРПОУ 21393009, вул. Текстильників, буд. 1, м. Чернігів, 14001

боржник: Прилуцька дослідна станція Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, код ЄДРПОУ 00495214, вул. Вавілова, м. Прилуки, Чернігівська область, 17500

про відкриття провадження у справі про банкрутство

за участю представників учасників справи:

від кредитора: Заматов Р.В. (поза межами приміщення суду),

від боржника: Столяр О.П. (поза межами приміщення суду).

У судовому засіданні була проголошена вступна та резолютивна частини ухвали на підставі ст.233 Господарського процесуального кодексу України.

ВСТАНОВИВ:

25.10.2024 до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Згода Лано» про відкриття провадження у справі про банкрутство Прилуцької дослідної станції Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України.

30.10.2024 до суду від арбітражної керуючої Вихор Ю.С. (свідоцтво №530 від 15.03.2013) надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

Ухвалою суду від 30.10.2024 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Згода Лано» прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 12.11.2024.

31.10.2024 до суду від арбітражного керуючого Мухітдінова Р. Д. (свідоцтво № 1759 від 30.03.2016) надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

Ухвалою суду від 04.11.2024 задоволено клопотання представника боржника про участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвалою суду від 07.11.2024 задоволено клопотання представника кредитора про участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції.

08.11.2024 до суду від боржника надійшов відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

08.11.2024 до суду від кредитора надійшла відповідь на відзив боржника.

Підготовче засідання 12.11.2024 проведено в режимі відеоконференції, присутні представники кредитора та боржника.

Представник кредитора просив суд відкрити провадження у справі про банкрутство Прилуцької дослідної станції Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України.

Представник боржника просив суд відмовити у відкритті провадження у справі про банкрутство.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши надані докази, суд встановив наступне.

З матеріалів справи випливає, що боржник має заборгованість перед кредитором у сумі 1 272 309,54 грн.

В обґрунтування наявності боргу перед кредитором заявник посилається на неналежне виконання боржником умов договору на постачання товару від 22.08.2022 №22-08/2022.

У відзиві на заяву боржник зазначає, що є бюджетною установою, що повністю утримується за рахунок відповідного державного бюджету; є неприбутковою установою. Вважає, що відкриття провадження у справі про банкрутство Прилуцької дослідної станції Інституту садівництва НААН як бюджетної установи не допускається відповідно до ч.4 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства. Також зазначає, що реалізувати державне майно, яке перебуває на балансі Станції шляхом продажу в рахунок заборгованості заборонено чинним законодавством.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що банкрутством є визнана господарським судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника; боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав; неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Відповідно до ч.3 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Згідно з ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу: про відкриття провадження у справі; про відмову у відкритті провадження у справі.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Прилуцька дослідна станція Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (код ЄДРПОУ 00495214) зареєстроване в якості суб`єкта господарювання 18.10.1994 за №10541200000000166, місцезнаходження: вул. Вавілова, м. Прилуки, Чернігівська область, 17500; тип організаційно-правової форми: державна організація (установа, заклад); засновник (учасник) юридичної особи: Національна академія аграрних наук України; основний вид діяльності: дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.

Згідно зі Статутом, затвердженим в.о. президента Національної академії аграрних наук України, академіком НААН Бащенко М.І. 08.12.2016, Прилуцька дослідна станція Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (далі - Станція) є державною, бюджетною, неприбутковою, науковою установою.

Станція безпосередньо підпорядкована Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України та перебуває у загальному підпорядкуванні Національної академії аграрних наук України як органу управління державним майном (п. 5 Статуту).

Станція є юридичною особою, зареєстрованою в порядку, визначеному законодавством, що регулює діяльність неприбуткових установ (п. 10 Статуту).

Згідно з п. 11 Статуту Станція заснована на державній власності. На балансі Станції знаходиться майно. закріплене за нею Академією на праві оперативного управління, придбане за рахунок коштів, загального або спеціального фондів Державного бюджету. За Станцією закріплені земельні ділянки, які використовуються для забезпечення наукової діяльності установи та надані їй на праві постійного користування, що посвідчується у встановленому законом порядку. Вилучення земельних ділянок та припинення права постійного користування ними може здійснюватися лише за згодою Президії Академії відповідно до Земельного кодексу України.

Відповідно до п. 17 Статуту Станція несе відповідальність за своїми зобов`язаннями згідно вимог законодавства. Укладаючи правочини, Станція може брати на себе тільки фінансові зобов`язання, виконання яких забезпечується доходами від її діяльності. На нерухоме майно Станції не може бути звернено стягнення за претензіями кредиторів.

Згідно з витягом з Реєстру неприбуткових установ та організацій від 30.10.2024 Прилуцька дослідна станція Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (код ЄДРПОУ 00495214) включена до реєстру неприбуткових організацій 03.07.2003, ознака неприбутковості - 0048 - інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам, встановленим п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Кодексом України з процедур банкрутства у ч. 4 статті 1 встановлено, що термін «бюджетна установа» вживається у значенні, наведеному у Бюджетному кодексі України.

Так, згідно з п. 12 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України, бюджетні установи - це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що Прилуцька дослідна станція Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України є державною, бюджетною, неприбутковою, науковою установою.

Відповідно до ч. 4 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство боржників - казенних підприємств, державних некомерційних підприємств та бюджетних установ, а також санація таких боржників до відкриття провадження у справі про банкрутство не допускаються.

Одночасно судом прийняті до уваги посилання Прилуцької дослідної станції ІС НААН на те, що реалізувати державне майно, яке перебуває на балансі Станції шляхом продажу в рахунок заборгованості заборонено чинним законодавством, а саме відповідно до статті 5 Закону України «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу» на нерухоме майно Національної академії наук України та національних галузевих академій наук і організацій, що віднесені до їх відання, не може бути звернено стягнення за претензіями кредиторів.

Ураховуючи викладені вище обставини, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для відкриття провадження у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Згода Лано» про відкриття провадження у справі про банкрутство Прилуцької дослідної станції Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України.

Таким чином, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд вважає за доцільне відмовити у її задоволенні.

Керуючись ст. 2, 28, 30, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ч. 21 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ, ст. 3, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі про банкрутство Прилуцької дослідної станції Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (код ЄДРПОУ 00495214, вул. Вавілова, м. Прилуки, Чернігівська область, 17500).

Скасувати заходи забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони власнику майна (органу, уповноваженому управляти майно) боржника та Прилуцькій дослідній станції Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (код ЄДРПОУ 00495214) приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби, вжиті ухвалою суду від 30.10.2024.

Копії даної ухвали надіслати: заявнику, боржнику, Прилуцькому міськрайонному відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) (вул. Пушкіна, 73, м. Прилуки, Чернігівська обл., 17500, info@pr.cn.dvs.gov.ua), Центру надання адміністративних послуг м. Прилуки Прилуцької міської ради (вул. Івана Скоропадського, 102А, м. Прилуки, Чернігівська область, 17500, email: 43715222@mail.gov.ua) та Сектору з питань банкрутства у Чернігівській області відділу банкрутства Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Суми) (проспект Миру, 43, м. Чернігів, 14000, bankrutstvo@cn.minjust.gov.ua).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Вебадреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

Повний текст ухвали виготовлено 15.11.2024.

Суддя В.В. Моцьор

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123033204
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —927/1008/24

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 07.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні