Справа № 361/8362/24
Провадження № 2/361/4898/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.11.24
12 листопада 2024 року Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючої судді Писанець Н.В.,
при секретарі Бондар Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Броварськогоміськрайонного суду Київської області у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Армійське Агро» про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Армійське Агро» про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати.
Позивач зазначав, що вона перебувала у трудових відносинах та працювала на посаді підсобного працівника на підприємстві з 01 квітня 2021 року по 16 квітня 2024 року.
На день звільнення їй не було виплачені всі належні суми, які передбачені на день звільнення.
У відповідача наявна заборгованість по невиплаченій заробітній платі у розмірі 20760,78 грн.
На час звернення з позовом до суду відповідач заборгованість на користь позивача не виплатив.
Посилаючись на викладене, позивач просила суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Армійське Агро» на її користь заборгованість по заробітній платі у сумі 20760,78 грн.
Розгляд справи проводився в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 у період з 01 квітня 2021 року по 16 квітня 2024 року працювала на посаді підсобного працівника у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Армійське Агро», що підтверджується записами трудової книжки.
Відповідно до довідки №7 від 19 липня 2024 року, виданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Армійське Агро» заборгованість з виплати заробітної плати позивачу ОСОБА_1 становить 20760 грн. 78 коп.
Відповідно до статті 43 Конституції України, кожен має право на працю, кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Згідно ст.115 КЗпП України, заробітна плата повинна виплачуватися робітнику регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцять календарних днів.
Згідно ч. 1 ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до абз.2 ст.233 КЗпП України, у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної платні без обмеження будь-яким строком.
Враховуючи наведені обставини, суд вважає, що відповідачем Державним спеціалізованим підприємством «Північна Пуща» при здійсненні своєї діяльності було порушено чинні норми трудового законодавства.
Оскільки відповідачемне проведеновиплату нарахованоїзаробітної платипри звільненніпозивачу,з відповідачаТовариства зобмеженою відповідальністю«Армійське Агро»на користьпозивачаОСОБА_1 підлягає стягненню заборгованість по заробітній платі у сумі 20760,78 грн.
За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Крім того, відповідно до ч.6 ст.141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, таким чином суд вважає необхідним стягнути із відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 3028 грн. 00 грн.
Керуючись Конституцією України, ст.ст. 115, 233 КЗпП України, статями 3, 4, 76, 80, 81, 141, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Армійське Агро», код ЄДРПОУ 43831864, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , заборгованість по невиплаченій заробітній платі в розмірі 20760 (двадцять тисяч сімсот шістдесят) грн. 78 коп.
Рішення в частині стягнення присудження працівникові виплати заробітної плати допускається до негайного виконання не більше ніж за один місяць.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Армійське Агро», код ЄДРПОУ 43831864, на користь держави судовий збір в розмірі 3028 грн. 00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасники справи, які не були присутні у судовому засіданні під час ухвалення судового рішення, мають право подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Писанець Н.В.
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123033941 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Писанець Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні