Ухвала
від 15.11.2024 по справі 948/828/24
МАШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 948/828/24

Провадження № 2/948/439/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.11.2024суддя Машівського районного суду Полтавської області Косик С.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини та припинення стягнення аліментів,

у с т а н о в и л а :

у жовтні 2024 року до Машівського районного суду Полтавської області надійшла зазначена позовна заява, мотивована тим, що позивач з відповідачкою є батьками неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відповідно до судового наказу з позивача на користь відповідачки стягнуто аліменти на утримання сина, натомість позивач стверджує, що фактично син проживає разом з ним та саме він дбає про нього та його інтереси.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за цією позовною заявою, суддя установила таке.

Статтею 125 Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Аналогічні положення закріплені в частині 1 статті 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Згідно зі ст. 2, ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суд здійснює правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Територіальна підсудність - це компетенція із розгляду справ однорідними судами залежно від території, на яку поширюється їх юрисдикція.

Основними видами територіальної підсудності є, зокрема: загальна, альтернативна та виключна.

Види підсудності передбачають в одних випадках пільги сторонам при виборі суду, в інших - створення найсприятливіших умов для вирішення справи, забезпечення незалежності та неупередженості суду, захист прав заінтересованих осіб.

Загальна територіальна підсудність встановлюється як загальне правило і застосовується у тому випадку, коли вона не змінена або доповнена іншим видом територіальної підсудності.

Відповідно до ст. 1 ЦПК України цей Кодекс визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства.

Згідно із ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Так, за правилом загальної підсудності, що закріплене у ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Як видно з матеріалів справи, зареєстрованим місцем проживання відповідачки ОСОБА_2 є АДРЕСА_1 , що за територіальною підсудністю відноситься до Карлівського районного суду Полтавської області.

Отже, суд уважає, що позивач помилково звернувся з цим позовом до Машівського районного суду Полтавської області.

Підстав для застосування альтернативної підсудності, передбаченої ст. 28 ЦПК України, суд не вбачає і позивач на такі не вказує.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За положеннями частин 1, 2 статті 32ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Отже, враховуючи, що зареєстрованим місцем проживання відповідачки є АДРЕСА_1 , що за територіальною підсудністю відноситься до Карлівського районного суду Полтавської області, а тому справу потрібно передати на розгляд до цього суду.

Керуючись ст. 27, 31, 32, 261, 353 ЦПК України, -

у х в а л и л а :

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 провизначення місцяпроживання дитинита припиненнястягнення аліментів - передати на розгляд до Карлівського районного суду Полтавської області, за підсудністю.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя С. М. Косик

СудМашівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення15.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123034603
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —948/828/24

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Карлівський районний суд Полтавської області

Герцов О. М.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні