Ухвала
від 15.11.2024 по справі 335/12525/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 335/12525/24 2/335/4136/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Апаллонова Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління юстиції (м.Одеса), третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Авто Ерідан Плюс» про визнання права власності та зняття арешту з майна, -

ВСТАНОВИВ:

13.11.2024 до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління юстиції (м.Одеса), третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Авто Ерідан Плюс» про визнання права власності та зняття арешту з майна.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами, вважаю наступне.

Позивач у позовній заяві зазначає, що ним подано позов немайнового характеру.

У той же час, позов про визнання права власності на майно є позовом майнового характеру.

Відповідно до висновків, викладених у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.08.2020 року у справі за №910/13737/19, майновий позов (позовна вимога майнового характеру)це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої є благо, що підлягає грошовій оцінці.

Відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання фізичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви майнового характеру стягується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п.п. 2 п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір розміром 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з положеннямист. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2024 становить 3028,00 грн. Отже, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру становить 1211,20 грн. (3028,00 х 0,4 = 1211,20).

Відповідно до ч. 3 ст.6Закону України"Просудовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У відповідності до ч.3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно п.2 ч. 1ст.176 ЦПК Україниціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Разом з тим позивач, звертаючись з позовом до суду ціну позову про визнання права власності не вказує, вартість спірного автомобіля не визначена позивачем як ціна позову, судовий збір сплачено в сумі 1211,20 грн. лише одну вимогу немайнового характеру.

При цьому, позивачем пред`явлено позовну заяву та заявлено вимоги про визнання права власності на автомобіль (майнова вимога) та зняття арешту (немайнова вимога), а не скарга на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи в порядку розділу VIІ ЦПК України, на що посилається представник позивача у позовній заяві, а тому вказаний позов підлягає оплаті судовим збором.

Таким чином позивачу необхідно зазначити ціну позову та надати докази на підтвердження цього, в залежності від ціни позову оплатити судовий збір з урахуванням вже сплаченої суми за вимогу немайнового характеру та викласти позовну заяву у відповідності до вимогст. 175 ЦПК України.

Вказану суму судового збору слід сплачувати за такими реквізитами:Отримувач: ГУК у Запорізькій області/м. Запоріжжя/Вознесенівс./22030101Код отримувача: (ЄДРПОУ) 37941997Номер розрахунку (IBAN): UA098999980313101206000008513 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Кодкласифікації доходів бюджету: 22030101. Також позивач має змогу скористатись електронним сервісом для сплати судового збору на офіційному веб-порталі Судової влади України.

До того, у порушення вимог частини 3статті 175 ЦПК України, позовна заява не містить: відомі адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін (позивача, представника позивача, відповідачів, третьої особи).

До того ж, позивачу роз`яснюється право уточнити суб`єктний склад учасників за позовною заявою з огляду на те, що вимоги інших осіб щодо належності саме їм, а не боржникові майна, на яке накладено арешт, реалізується шляхом подання ними з додержанням правил юрисдикційності позову до боржника та особи, в інтересах якої накладено арешт, про визнання права власності на майно і звільнення його з-під арешту. В такому ж порядку розглядаються вимоги осіб, які не є власниками майна, але володіють ним з підстав, передбачених законом. Орган державної виконавчої служби у відповідних випадках може залучатися судом до участі у справах як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

У зв`язку з цим позивачу необхідно конкретизувати заявлені позовні вимоги з метою приведення їх у відповідність із положеннямист.175ЦПК України шляхом подання оновленої позовної заяви та квитанції про сплату судового збору за майновою вимогою.

Відповідно до ч.6 ст.175 ЦПК у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно достатті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвід 04 листопада 1950 року, яка в силу положеньстатті 9 Конституції Україниє частиною національного законодавства, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.

Відповідно до ч.2 ст.30 ЦПК України, позови про зняття арешту з майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини.

Виключна підсудність - особливий вид територіальної підсудності. Правила виключної підсудності забороняють застосування при пред`явленні позову норм інших видів територіальної підсудності.

Відтак, враховуючи предмет позову, беручи до уваги те, що спірні правовідносини допускають застосування виключної підсудності, передбаченої ч. 2ст. 30 ЦПК України, до спірних правовідносин підлягає застосування саме правила виключної підсудності, а тому є необхідним встановлення місцезнаходження цього майнау визначеному чинним законодавством порядку, з урахуванням наступних обставин.

Представник позивача при зверненні до Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя посилається на ч.2ст.30 ЦПК України, проте жодного доказу місцезнаходження автомобіля щодо якого заявлено вимогу про зняття арешту на території юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя до матеріалів позову не долучено.

До матеріалів позовної заяви також не долучено копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (В акті огляду реалізованого транспортного засобу від 08.05.2024 року - СХК 692614 від 30.05.2018 року).

Згідно до інформації від 22.07.2024 року Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління юстиції (м.Одеса) згідно відповіді на запит №211823 від 24.06.2024 року щодо зареєстрованих за боржником транспортних засобів транспортний засіб Subaru Legaсy 2002 року випуску, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 є зареєстрованим з ОСОБА_4 .

Відповідно до матеріалів позову ОСОБА_4 зареєстрований по АДРЕСА_1 .

Разом з тим, в ч.2ст. 30 ЦПК Україничітко визначено положення розгляду справи саме замісцезнаходженням майна.

Місце реєстрації транспортного засобу та місце реєстрації власника транспортного засобу є поняттями нетотожнимияк поняттю місцезнаходження майна, так і його фактичному перебуванню. Тобто, місце реєстрації транспортного засобу може бути одне, місце реєстрації власника транспортного засобу друге, місцезнаходження транспортного засобу третє.

Це є актуальним також з огляду на те, що наразі с.Красноселівка Федорівськоїсільської територіальноїгромади Пологівського району (місце реєстрації ОСОБА_4 ) є тимчасово окупованою територією України.

Отже, позивачу необхідно в позовній заяві зазначити та підтвердити місцезнаходження транспортного засобу на території юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя для правильного визначення підсудності справи, оскільки порушення вимог виключної підсудності матиме наслідком безумовне скасування судового рішення.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, суддя вважає за необхідне залишити дану позовну заяву без руху та надати позивачу строк для виправлення недоліків.

Керуючись ст. ст.175,177,185 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління юстиції (м.Одеса), третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Авто Ерідан Плюс» про визнання права власності та зняття арешту з майна, залишити без руху, надавши позивачу строк тривалістю десять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків шляхом надання суду оновленої позовної заяви, яка відповідає вимогам ст. 175ЦПК України із наданням копій оновленої позовної заяви та доказів для учасників справи, а також квитанції про сплату судового збору згідно мотивувальної частини ухвали.

Роз`яснити, що у випадку невиконання зазначених вимог у встановлений строк заява буде визнана неподаною та повернута відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України.

Копію ухвали направити позивачу та його представнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Ю.В. Апаллонова

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення15.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123037118
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

Судовий реєстр по справі —335/12525/24

Ухвала від 14.02.2025

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Овсієнко І. В.

Ухвала від 14.02.2025

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Овсієнко І. В.

Ухвала від 03.01.2025

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Овсієнко І. В.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Апаллонова Ю. В.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Апаллонова Ю. В.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Апаллонова Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні