Ухвала
від 15.11.2024 по справі 453/1572/24
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 453/1572/24

№ провадження 2/453/593/24

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

15 листопада 2024 року суддя Сколівського районного суду Львівської області Курницька В.Я., розглянувши та перевіривши на відповідність вимогамЦПК Українипозовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участі третьої особи без самостійних вимог: Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, -

в с т а н о в и в:

До Сколівського районного суду Львівської області 16 вересня 2024 року в порядку цивільного судочинства звернувся позивач - ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участі третьої особи без самостійних вимог: Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, в якій просить визнати за

ОСОБА_1 право власності, згідно з Технічного паспорта на нерухоме майно частину квартири, яка в загальному має площу: загальну 42, 9 м2, житлову 24, 7 м2, допоміжну 18, 2 м2, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_3 .

Окрім цього, просить витребувати у Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області спадкову справу ОСОБА_1 .

Розгляд вище вказаної заяви визначено у відповідності до підпункту 15 пункту 1 Розділу XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України від 18 березня 2004 року № 1618-IV (у редакції Закону № 1416-IX від 27 квітня 2021 року; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1089-IX від 16 грудня 2020 року) та згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Сколівського районного суду Львівської області від 22 серпня 2024 року, справа передана для розгляду судді Курницькій В.Я. для вирішення питання про відкриття провадження у справі.

Позовна заява подана з додержанням вимог, викладених у статтях175,177 ЦПК України.

Відповідно до ст. 19 ЦПК України справа підлягає розглядові у порядку цивільного судочинства.

Відповідно до ч.1ст.27ЦПК України справа підсудна Сколівському районному суду Львівської області.

Підстав для відмови у відкритті провадження у справі, передбачених ч. 1ст. 186 ЦПК України, та для повернення позовної заяви, передбачених ч. 4ст. 185 ЦПК України,не встановлено.

Відтак, слід прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Оскільки спір між сторонами виник щодо спадкування, розгляд справи належить здійснювати в порядку загального позовного провадження, відповідно до вимог п. 2 ч. 4ст. 274 ЦПК України.

Згідно з ч.1 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч. ч. 1, 6, 7 ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України ( далі- ЦПК ), учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

На підставі викладеного, дослідивши матеріали справи, з метою, повного, об`єктивного та належного розгляду справи, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити.

Керуючись ст. ст.4,19,30,27,175,177-181,187,274 ЦПК України,

п о с т а н о в и в:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участі третьої особи без самостійних вимог: Сколівської державної нотаріальної контори Львівської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.

Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.

Підготовче засідання призначити на «22»січня 2024року об11годині 00хвилин у приміщенні Сколівського районного суду Львівської області за адресою: м. Сколе Львівської області по вул. Д. Галицького, буд. 8, з викликом сторін.

Клопотання позивача ОСОБА_1 про витребуваннядоказів - задовольнити.

Витребувати уСколівської державної нотаріальної контори Львівської області належним чином посвідчену копію спадкової справи № 74/2014, заведеної після смерті ОСОБА_3 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Сколівській державнійнотаріальній конторіЛьвівської областінадати протягомп`ятиднів,з дняотримання ухвалисуду, на адресу Сколівського районного суду Львівської області належним чином посвідчену копію спадкової справи № 74/2014, заведеної після смерті ОСОБА_3 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Запропонувати відповідачу в п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду відзив на позовну заяву, який має відповідати вимогам, встановленимстаттею 178 ЦПК України. До відзиву на позовну заяву слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.

Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Повідомити відповідача про те, що відповідно до ч. 1ст. 193 ЦПК Україниу строк для подання відзиву він має право пред`явити зустрічний позов.

Повідомити відповідача, що у випадку визнання ним позову у строк, встановлений судом для надання відзиву, він може надіслати до суду заяву про визнання позовних вимог.

Копію відзиву та доданих до нього документів відповідачу слід також у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали надіслати позивачу.

Роз`яснити учасникам справи, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 183 ЦПК України. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання зазначених вимог, повертає її заявнику без розгляду.

Роз`яснити сторонам їх обов`язок подати свої докази до суду до початку розгляду справи по суті. Докази, подані з порушенням даних вимог, не приймаються, якщо сторона не доведе, що докази подано несвоєчасно з поважних причин. Клопотання про витребування доказів має бути подано до початку розгляду справи по суті, із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі.

Роз`яснити сторонам, їх обов`язок до початку розгляду справи по суті, повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, що стосуються предмету спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору.

Роз`яснити сторонам, що заява про виклик свідка має бути подана до початку розгляду справи по суті.

Роз`яснити сторонам, що судові повістки можна отримувати в електронному вигляді за допомогою SМS-повідомлення, для чого учаснику процесу потрібно подати до суду заявку, яку необхідно роздрукувати на порталі Судової влади України або отримати в суді.

Надіслати позивачу - копію ухвали; відповідачу - копію ухвали, позовної заяви разом з доданими до неї документами.

Треті особи у справі вправі подати пояснення щодо позову або відзиву із викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову у порядку, визначеному ст. 181 ЦПК України у строк, котрий не може перевищувати десяти днів з дня вручення їм позовної заяви чи відзиву.

Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою http://court.gov.ua/.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.Я. Курницька

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123037571
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —453/1572/24

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Курницька В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні