Справа 749/1609/24
Номер провадження 2/749/370/24
У Х В А Л А
про передачу справи за підсудністю
15 листопада 2024 року м.Сновськ
Суддя Щорського районного суду Шаповал З.О. перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Баришівська зернова компанія» та ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної смертю потерпілого, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Щорського районного суду Чернігівської області з позовом до ТОВ «Баришівська зернова компанія» та ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної смертю потерпілого .
Як вбачається зі змісту позовної заяви, місцем заподіяння шкоди є автодорога М02 «Кіпті-Глухів-Бачівськ» зі сторони с. Кіпті, в напрямку АДРЕСА_1 позовної заяви, розділ 1 «Виклад фактичних обставин справи»).
Позивач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 . (с. 1 позовної заяви; копія витягу з реєстру територіальної громади № 2023/006880727 від 30.08.2023).
Відповідно доч. 3 ст. 28 ЦПК України позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди.
Таким чином, даний позов не підсудний Щорському районному суду Чернігівської області, оскільки місце заподіяння шкоди та місце проживання позивача знаходяться поза межами територіальної юрисдикції суду.
При цьому, на сторінці 11 позовної заяви в розділі 9 «Щодо підсудності справи за вибором позивача» позивачем виділено при цитуванні положень ч. 3 ст. 28 ЦПК України слова «за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача».
В наступному абзаці позивач зазначає: «Як вбачається з матеріалів справи, зареєстрованим місцем проживання позивача є Чернігівська обл., Новгород-Сіверський район (колишній Щорський район), село Смяч, що за підсудністю відноситься до Щорського районного суду Чернігівської області.».
Разом із тим постановою Верховної Ради України від 12.05.2016 № 1353-VIII «Про перейменування деяких населених пунктів» Щорський район було перейменовано на Сновський район, місто Щорс Щорського району - на місто Сновськ.
Рішенням Сновської міської ради від 27 вересня 2016 року «Про добровільне об`єднання територіальних громад» було сформовано Сновську об`єднану територіальну громаду до якої увійшли всі населені пункти Сновського району, зокрема село Смяч.
Як вбачається з додатку 1 до Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 730-р до Сновської територіальної громади увійшло зокрема село Смяч Сновського району. До Новгород - Сіверської територіальної громади село Смяч Новгород-Сіверського району.
Згідно п. п. 25 п. 1 Постанова Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» утворено у Чернігівській області:
Корюківський район (з адміністративним центром у місті Корюківка) у складітериторій Корюківської міської, Менської міської, Сновської міської, Сосницької селищної, Холминської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
Новгород-Сіверськийрайон (з адміністративним центром у місті Новгород-Сіверський) у складітериторій Коропської селищної, Новгород-Сіверської міської, Понорницької селищної, Семенівської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що позивач скористалася своїм правом та обрала подати позов за своїм місцем проживання, однак у зв`язку із тим, що села із назвою Смяч є як у Сновській територіальній громаді Корюківського району так і в Новгород-Сіверському районі, добросовісно помилилася та подала позов до Щорського районного суду Чернігівської області, що знаходиться у місті Сновськ (колишня назва Щорс) Корюківського (раніше - Сновського, Щорського) району Чернігівської області
Натомість даний позов територіально підсудний Новгород-Сіверському районному суду Чернігівської області.
Відповідно доп. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись ст.ст. 28, 31, ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 дотовариства зобмеженою відповідальністю«Баришівська зерновакомпанія» та ОСОБА_2 провідшкодування шкоди,заподіяної смертюпотерпілого - передати на розгляд Новгород-Сіверському районному суду Чернігівської області.
Здійснити передачу справи Новгород-Сіверському районному суду Чернігівської області не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бутиоскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцятиднів здня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду.
На підставі ч.2 ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 цього Кодексу.
Суддя З.О.Шаповал
Суд | Щорський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123039116 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Щорський районний суд Чернігівської області
Шаповал З. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні