Справа № 585/4717/24
Номер провадження 2/585/1338/24
У Х В А Л А
14 листопада 2024 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Цвєлодуб Г.О., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , в інтересах яких до суду як представник позивачів звертається адвокат Менько Дмитро Дмитрович, до Роменської міської ради Сумської області про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В :
13 листопада 2024 року до Роменського міськрайонного суду Сумської області засобами підсистеми «Електронний суд» ЄСІТС надійшла позовна заява від адвоката Менька Дмитра Дмитровича, який діє в інтересах позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , до Роменської міської ради Сумської області про визнання права власності на спадкове майно.
Так, при вирішенні питання щодо наявності підстав для відкриття провадження за вказаними матеріалами позовної заяви судом було встановлено наступне.
Згідно з вимогою частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як визначено частиною 7 статті 6 Закону України «Про судовий збір», у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Позовна заява подана одночасно трьома позивачами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
За змістом позовної заяви вартість спірного майна (ціна позову) складає 105224,02 грн. Пропорційно до ціни позову підлягає сплаті судовий збір у мінімальному розмірі 1211 грн. 20 коп., що з урахуванням понижуючого коефіцієнту 0,8 за подання заяви в електронній формі складає 968 грн 96 коп.
Як визначено частиною 7 статті 6 Закону України «Про судовий збір», у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
У той же час, згідно пункту 1.1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою ставка судового збору складає один відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому заява подається до суду.
Таким чином, у будь-якому випадку за подання до суду позовної заяви майнового характеру кожною фізичною особою ставка судового збору має бути сплачена у розмірі не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому заява подається до суду.
Позивачі просять визнати за ними право спільної часткової власності по 1/3 частині на спадкове нерухоме майно, отже кожним з трьох позивачів заявлено позовні вимоги майнового характеру і мінімальний розмір судового збору, який підлягає сплаті кожним позивачем складає 968 грн. 96 коп.
Сам по собі факт того, що позовну вимогу до відповідача у прохальній частині позову сформульовано одним абзацом від імені трьох позивачів, на переконання суду не свідчить про те, що кожен із позивачів за заявлену до суду позовну вимогу може сплачувати суму судового збору меншу, ніж визначена Законом, а саме меншу ніж 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року.
Згідно доданих до позовної заяви квитанцій кожним позивачем сплачений судовий збір у розмірі 322 грн. 99 коп.
Тому необхідно визначити строк для усунення недоліків позовної заяви доплати кожним позивачем судового збору у розмірі 968,96 - 322,99 = 645 грн. 97 коп. окремим платіжним дорученням.
Виходячи з вищезазначеного і відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. В разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , в інтересах яких до суду як представник позивачів звертається адвокат Менько Дмитро Дмитрович, до Роменської міської ради Сумської області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків протягом семи календарних днів з дня отримання позивачем (їх представником) вказаної ухвали.
Роз`яснити позивачам (їх представнику), що в разі невиконання ухвали суду у встановлені строки позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві, що не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини,що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Роменського міськрайонного суду Г. О. Цвєлодуб
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123039854 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Цвєлодуб Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні