15 листопада 2024 року Єдиний унікальний № 501/1789/24 Провадження № 2/501/1108/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
15 листопада 2024 року м. Чорноморськ
Іллічівський міський суд Одеської області
в складі: головуючого Тордія Е.Н. секретаря судового засідання Карпова Ю.А.,
номер справи № 501/1789/24 провадження № 2/501/1108/24
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Іллічівського міського суду Одеської області позовну заяву: ОСОБА_1 до ОСОБА_2 стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей, -
ВСТАНОВИВ:
Стислий виклад позиція позивача та відповідача.
26 квітня 2024 року позивач звернулсь до Іллічівського міського суду Одеської області з позовом до ОСОБА_2 стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей.
В обгрунування позовних вимог зазначила ,що з відповідачем по перебувала в шлюбі з 22 квітня 2017 року до 11 березня 2024 року.Під час шлюбу у сторін народилося троє дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Діти з дня свого народження постійно проживають з матір`ю та знаходиться на її утриманні. 02 травня 2023 року позивач отримала статус багатодітної матері відносно своїх дітей. Відповідач цього статусу не має. Шлюб з відповідачем розірваний за рішенням суду від 11 березня 2024 року .
Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає . Веде аморальний спосіб життя. Через вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів неодноразово притягали до кримінальної та адміністративної відповідальності за крадіжки, дрібне хуліганство.Відповідач свідомо ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню дітей, нехтує своїми обов`язками батька, з доньками не спілкується. ОСОБА_1 ніколи йому не перешкоджала виконувати свої батьківські обов`язки, але відповідач свідомо, самостійно відмовився від виконання своїх батьківських обов`язків.
У зв`язку з викладеним просить стягнути з відповідача на утримання доньок аліменти у розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходів), але не менше 50% прожиткового мінімуму на кожну дитину, починаючи дня звернення до суду та до повноліття старшої дитини, в подальшому проводити стягнення у розмірі з урахуванням черговості повноліття доньок.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, надала до суду письмову заяву з клопотанням про розгляд справи за її відсутності, в якій просять позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, не заперечує проти винесення рішення в заочному порядку.
Відповідач у судові засідання не з`являвся, судовий виклик повернено до суду у зв`язку з тим, що адресат відсутній за адресою вказаною позивачем.
Про розгляд справи повідомлений через оголошення на офіційному веб- порталі судової влади (а.с. 59, 74, 83, 106, 111).
Відзиву проти позову не надав. Поважної причини неявки суду не повідомив, заяву про зміну місця проживання суду не наддав .
Враховуючи положення ч. 10 ст.187Цивільного процесуальногокодексу України вважається таким що повідомлений про розгляд справи.
Зважаючи на те, що сторони в судове засідання не з`явились, надавши про це відповідні заяви, відповідно до ч. 2 ст.247Цивільного процесуальногокодексу України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заяви,клопотання таінші процесуальнідії посправі
Ухвалою Іллічівського міського суду Одеської області від 09 травня 2024 року позову заяву прийнято та відкрито провадження у справі та визначено розгляд справи здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін..
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, надала до суду письмову заяву з клопотанням про розгляд справи за її відсутності, в якій просять позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судові засідання не з`являвся, про місце, час та день розгляду справи повідомлявся належним чином (а.с. 43-44, 59, 66-67, 74, 83, 106, 112).
Відзиву проти позову не надав. Поважної причини неявки суду не повідомив, заяву про зміну місця проживання суду не надав.
Положеннямистатті 174 Цивільного процесуального кодекс Українизакріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Відповідно до п. 3 ч. 8 ст. 128 Цивільного процесуального кодексу України, днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду .
Окрім того про розгляд справи відповідача було повідомлено за правилами ч. 12 ст. 128, ч. 2 ст. 131 Цивільного процесуального кодексу України.
Відомостей передбачених ч. 1, 2 ст.131Цивільного процесуальногокодексу України відповідачем суду не надано.
Відповідно до положень ст. 280 Цивільного процесуальногокодексу України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Таким чином, відповідач вважається повідомленим про розгляд справи належним чином. Враховуючи вищевикладене, суд розглядає справу в заочному проваджені за наявними у справі матеріалами.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Фактичні обставини встановлені судом та зміст спірних правовідносин.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 із ОСОБА_2 перебувала в шлюбі з 22 квітня 2017 року до 11 березня 2024 року.
Рішенням Іллічівського міського суду Одеської області від 11 березня 2024 року шлюб між сторонами розірвано.
Згідно свідоцтв про народження: серія НОМЕР_1 ( виданого Овідіопільским відділом районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Одеській області 5 квітня 2018 року) ІНФОРМАЦІЯ_4 народилась ОСОБА_3 , батьками якої в вказаному свідоцтві зазначені ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ; серія НОМЕР_2 ( виданого Чорноморським відділом районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Одеській області 28 серпня 2020 року) ІНФОРМАЦІЯ_5 народилась ОСОБА_4 , батьками якої в вказаному свідоцтві зазначені: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ;серія І-ЖД732637 виданого Чорноморським відділом районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Одеській області 4 квітня 2023 року) ІНФОРМАЦІЯ_6 народилась ОСОБА_5 , батьками якої в вказаному свідоцтві зазначені: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Згідного договору оренди житлового приміщення від 1 лютого 2023 року позивач з дітьми мешкає в квартирі АДРЕСА_1 .
Мотивувальна частина та застосовані судом правові норми.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справу не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Частиною 1 статті 15Цивільного кодексуУкраїни визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Частиною другої статті 27 Конвенції Організації Об`єднаних Націй про права дитини від 20 листопада 1989 року батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Згідно положень ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини, ч. 7, 8 ст. 7 Сімейного кодексу України при вирішенні будь-яких питань щодо дітей, суд повинен виходити з якнайкращого забезпечення інтересів дітей і, тим більше, при захисті одного із основних прав дитини - права на утримання, яке кореспондується з конституційним обов`язком батьків утримувати дітей до їх повноліття.
Відповідно до ст. 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
За положеннями ст.ст.180,182,184Сімейного кодексуУкраїни батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Відповідно до частини першої статті 182Сімейного кодексуУкраїни при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч.5ст. 183 Сімейного кодексу України, той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Враховуючи те, що відповідач є батьком дитини, є здоровою, працездатною особою, але добровільно допомогу на утримання дитини не надає, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та стягнення аліментів.
Протилежного відповідачем суду не надано в судовому засіданні не встановлено.
Висновки суду.
Враховуючи встановлені обставини у справі, оцінивши надані докази у їх сукупності та надавши їм належну правову оцінку, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Згідно ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Судові витрати.
Відповідно до положень ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України, суд стягує з відповідача на користь держави 1211 грн. 20 коп. судового збору.
На підставі викладеного, ст.ст. 12, 13, 81, 141, 258- 265, 279,354 430 Цивільного процесуального кодексу України, керуючись 75, 80-82, 84, 85, 180-183 ,191 Сімейного кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3 - аліменти на утримання дітей : ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 1/2частини всіхвидів заробітку(доходів), але не менше 50% прожиткового мінімуму на кожну дитину, починаючи з 26 квітня 2024 року до повноліття старшої дитини , тобто ІНФОРМАЦІЯ_9 .
З 22 лютого 2026 року стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованого за адресою:, АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3 аліменти на утримання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 1/3 частинивсіх видівзаробітку (доходів), але не менше 50% прожиткового мінімуму на кожну дитину, до досягнення ОСОБА_4 повноліття , тобто ІНФОРМАЦІЯ_10 .
З 23 серпня 2038 року стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованого за адресою:, АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3 аліменти на утримання ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі частини всіхвидів заробітку(доходів), але не менше 50% прожиткового мінімуму на кожну дитину, до досягнення дитиною повноліття тобто ІНФОРМАЦІЯ_11 .
Стягнути ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , судовий збір на користь держави у розмірі 1211 гривні 20 копійок.
Повний текст рішення виготовлено 15 листопада 2024 року.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільного процесуального кодексу України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Головуюий
Суд | Іллічівський міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123040515 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Іллічівський міський суд Одеської області
Тордія Е. Н.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні