ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
08 листопада 2024 р. м. Чернівці Справа № 600/5098/24-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Анісімов О.В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області в особі Відділу №1 (м. Кіцмань) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
У поданому до суду позові ОСОБА_1 (далі позивач-1), ОСОБА_2 (далі позивач-2), ОСОБА_3 (далі позивач-3) просять:
- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області Відділу № 1(м. Кіцмань) щодо припинення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 8000,00 грн щомісячно починаючи з червня 2024 року;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області Відділу № 1 (м. Кіцмань) поновити та виплатити ОСОБА_1 щомісячну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з червня 2024 року у розмірі 2000, 00 грн.;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області Відділу № 1 (м. Кіцмань) поновити та виплатити ОСОБА_2 щомісячну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з червня 2024 року у розмірі 3000, 00 грн.;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області Відділу № 1 (м. Кіцмань) поновити та виплатити ОСОБА_3 щомісячну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з червня 2024 року у розмірі 3000, 00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяви на предмет дотримання вимог встановлених ст. 160, 161, 171 КАС України, суддя зазначає наступне.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Суддя зазначає, що разом із позовної заявою позивачем-1 подано до суду клопотання про звільнення позивачів від сплати судового збору, яке мотивоване тим, що з березня 2022 року ОСОБА_1 , як матір ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , є внутрішньо переміщеними особами в Чернівецькій області. Після повномасштабного вторгнення змушені були покинути свою домівку і облаштовуватися на новому місці «з нуля» та з червня 2024 року не отримую допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам на себе та своїх дітей. Отже, зараз перебуває у скрутному матеріальному становищі разом з двома дітьми (13 та 17 років), а тому сплатити судовий збір за подання позовної заяви до Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області Відділу № 1 (м. Кіцмань) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії не має змоги.
Так, частиною 1 статті 133 КАС України визначено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Суддя також зазначає, що правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон №3674-VI).
Відповідно до частини 2 статті вказаного Закону суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті, а саме за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Враховуючи зазначене, а також оцінивши надані в обґрунтування поданого клопотання докази, суддя приходить до висновку про доцільність звільнення позивачів від сплати судового збору.
Розглянувши позовну заяву, суддя приходить до висновку, що вона подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161,171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України); даний спір виник із публічно-правових відносин; спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства; справа підсудна Чернівецькому окружному адміністративному суду.
Підстави залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для відкриття провадження у даній справі.
Беручи до уваги склад учасників справи, характер спірних правовідносин, а також інші критерії, визначені частиною 3 статті 257 КАС України, суддя вважає за можливе розглянути вказану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 257, 260 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Звільнити позивачів від сплати судового збору.
2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області в особі Відділу №1 (м. Кіцмань) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.
3. Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Справа розглядатиметься суддею О.В. Анісімовим одноособово.
4. Відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали подати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, встановленим частиною другою та частиною четвертою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. Копія відзиву та доданих до нього документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
5. Роз`яснити, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивачі - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
6. Повідомити учасникам справи про можливість отримати інформацію по справі на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: adm.cv.court.gov.ua/sud2470/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Анісімов
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123051170 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них внутрішньо переміщених осіб |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні