13.11.2024 Єдиний унікальний номер 205/13045/24
Провадження номер 2/205/4465/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2024 рік м. Дніпро
Ленінський районний суд м. Дніпропетровська, у складі:
головуючого судді Бізяєвої Н.О.
за участю секретаря судового засідання Акіменко А.В.
розглянувши, в порядку спрощеного позовного провадження, у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Глобал Спліт» в особі свого представника: Балашова В.В., через систему «Електронний суд» 24.09.2024 звернувся до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з, зареєстрованою в канцелярії 26.09.2024 позовною заявою до ОСОБА_1 , в якій просить: стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором у розмірі 72117,18 грн. та судові витрати.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справі присвоєно єдиний унікальний номер 205/13045/24 та передано на розгляд судді Бізяєвій Н.О.
Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 30 вересня 2024 року у справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та перше судове засідання по суті справи призначено на 13.11.2024 рік о 08:40 год.
Крім того, судом, на виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, з відповідного органу реєстрації були витребувані відомості про зареєстровану в установленому законом порядку адресу проживання (перебування) відповідачки ОСОБА_1 , інформація на який надійшла до суду 08.11.2024 та згідно якої, остання зареєстрована з 26.09.2002 за наступною адресою: АДРЕСА_1 .
Позивачем ТОВ «Глобал Спліт» в особі свого представника: Балашова В.В., через систему «Електронний суд» 12.11.2024 подано заяву, зареєстровану в канцелярії 13.11.2024, в якій просить просить розглядати справу без присутності представника позивача, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідачем ОСОБА_1 подано до суду заяву, зареєстровану в канцелярії 13.11.2024, в якій зазначаючи на неотримання від позивача позовної заяви, просить справу залишити без розгляду.
На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України, не здійснюється фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Вирішуючи заяву відповідача, дослідивши позовну заяву та наявні матеріалами справи, без надання оцінки наявним у ній доказам, суд дійшов наступного висновку.
Відповідності до ст. 279 ЦПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Як встановлено, позивач ТОВ «Глобал Спліт» в особі свого представника: Балашова В.В., через систему «Електронний суд» звернувся до суду з даним позовом.
17 серпня 2021 року за № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).
За змістом ч. 5 ст. 43 ЦПК України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень розділу 2 Підсистема «Електронний суд» глави ІІІ «Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» (ЄСІТС), учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи. У разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Згідно вимогч.1ст.177ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Положеннями ч. 7ст. 43 ЦПК України встановлено, що,у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Відомості, що відповідач є користувачем підсистеми «Електронний суд» відсутні, а отже, позивач, відповідно вищезазначених вимог законодавства, повинен направити позовну заяву з додатками у паперовій формі листом з описом вкладення на адресу проживання відповідача за допомогою засобів поштового зв`язку та додати відповідні докази до матеріалів позову, зазначивши про їх надання у додатках.
При цьому, відповідно до зазначених вище вимог, за відсутності, в даному випадку у відповідача, зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд», позивач повинен надсилати на адресу проживання відповідача з описом вкладення за допомогою засобів поштового зв`язку будь-які документи які позивач подає до суду та надавати суду відповідні докази такого направлення.
Згідно приписів ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175,177цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Зі змісту додатків тексту позовної заяви та доданих до неї документів, що позивачем було сформовано опис вкладення до цінного листа відділення поштового зв`язку Укрпошта на ім`я відповідача ОСОБА_1 та її адресу, яка співпадає з адресою реєстрації зазначеною в інформаційному повідомленні з Відділу формування та ведення реєстру територіальної громади Управління у сфері державної реєстрації Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради: АДРЕСА_1 , із датою відправки на штемпелі відділення поштового зв`язку 23.09.2024.
Згідно положень пунктів 101, 103, 104 «Правил надання послуг поштового зв`язку» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.10.2023 № 1071),у разі неможливості вручення адресатам (одержувачам) поштові відправлення, внутрішні поштові перекази зберігаються об`єктом поштового зв`язку місця призначення протягом строку, що встановлюється оператором поштового зв`язку, відправлення EMS - 14 календарних днів, міжнародні поштові перекази - відповідно до укладених угод (п. 101). Після закінчення встановленого строку зберігання поштові відправлення, поштові перекази повертаються відправнику, крім випадків, коли відправником надано розпорядження «не повертати». У разі неможливості вручення адресату (одержувачу) поштового відправлення, поштового переказу таке відправлення, переказ повертаються відправнику, крім випадків, якщо відправник під час оформлення поштового відправлення, поштового переказу визначив інший порядок розпорядження поштовим відправленням, поштовим переказом (абз. 2 п. 104).
Проте, відповідач зазначає у своїй заяві, що не отримувала позовну заяву.
Враховуючи вище зазначене, а також те, що матеріали справи не містять відомостей, що відповідач або відмовилась від отримання поштового відправлення у вигляді позовної заяви з додатками згідно опису вкладення або отримала позовну заяву з додатками, цінним листом, вважаю необхідним залишити без руху дану позовну заяву надавши стороні позивача п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали надати до суду докази отримання відповідачкою позовної заяви з додатками, копія яких подана до суду (ч. 1 ст. 177, ст. 43 ЦПК України) або надати доказів відмови відповідача від їх отримання.
Визначені процесуальним законом підстави для залишення позову без розгляду, як про це просить відповідач, на час вирішення даного питання, у суду відсутні.
Згідно ч.ч. 12, 13 ст. 187 ЦПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 13, 43, 177, 187, 258-260, 279, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без руху.
Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» п`ятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали, для усунення недоліків зазначених в її мотивувальній частині.
Роз`яснити, що в разі якщо у визначений строк недоліки не будуть усунені, позовна заява на підставі ч. 13 ст. 187 ЦПК України буде залишена без розгляду.
Копію ухвали суду направити сторонам у справі: Товариству з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» та ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: Н.О. Бізяєва
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123054905 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Бізяєва Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні