Справа № 404/4022/22
Номер провадження 1-кп/404/222/22
У Х В А Л А
підготовчого судового засідання
26 квітня 2023 року Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши під час відкритого підготовчого судового засідання у м. Кропивницькому обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12022121010001392 про обвинувачення
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Пермь Російської Федерації, проживаючого по АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.287 КК України,
за участю учасників судового провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
потерпілого ОСОБА_5 ,
представника потерпілого ОСОБА_6 ,
цивільного позивача ОСОБА_7 ,
представника цивільного відповідача ОСОБА_8 ,
захисника ОСОБА_9 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов зазначений обвинувальний акт та ухвалою суду призначено підготовче судове засідання у кримінальному провадженні.
Заслухавши прокурора, яка вважала за можливе призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту, а обвинувальний акт відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України.
Представник потерпілого ОСОБА_6 та потерпілий ОСОБА_5 , цивільний позивач ОСОБА_7 підтримали думку прокурора.
Представник цивільного відповідача КП «Електротранс» ОСОБА_8 заперечувала щодо призначення обвинувального акту до судового розгляду, посилаючись на те, що він не відповідає вимогам КПК.
Захисник ОСОБА_9 заперечував проти призначення обвинувального акту до судового розгляду, посилаючись на те, що номер ЄРДР містить не 17 цифр, а 18. Крім того, в другому абзаці обвинувального акту не вірно вказано прізвище обвинуваченого замість « ОСОБА_10 » вказано « ОСОБА_11 ». Також, в обвинувальному акті не зазначено про цивільний позов.
Обвинувачений ОСОБА_3 підтримав думку захисника.
Суд, заслухавши учасників судового провадження приходить до наступного.
Обов`язок перевіряти обвинувальний акт на відповідність вимогам закону покладається на суд першої інстанції у підготовчому судовому засіданні та у випадку, якщо обвинувальний акт не відповідає вимогамКримінального процесуального кодексу України, суд, відповідно до приписів п.3 ч.3ст.314 КПК України, має право повернути обвинувальний акт прокурору.
Відповідно до припису п.13 ч.1ст.3 КПК України, обвинувачення - це твердження про вчинення певною особою діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, висунуте в порядку, встановленому цим Кодексом.
Процесуальним рішенням, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування, відповідно до положень ч.4ст.110 КПК України, є обвинувальний акт(підсумковий процесуальний документ, яким визнається достатність доказів, зібраних під час досудового розслідування та засвідчується його завершення),який повинен відповідати вимогам, передбаченимст.291 КПК України.
Відповідно до приписів п.5 ч.2ст.291 КПК України, обвинувальний акт повинен містити: виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення. Відповідно до п.7 ч.2ст.291 КПК України, обвинувальний акт має містити розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні відповідає вимогам п.5 ч.2 ст.291 КПК України, оскільки в ньому міститься виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, а також правова кваліфікація кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення.
Виклад фактичних обставин кримінального правопорушення є зрозумілим.
При цьому під час підготовчого судового засідання суд позбавлений можливості надавати оцінку відповідності кваліфікації фактичним обставинам правопорушення, перевіряти доведеність кваліфікації, тобто фактично здійснювати розгляд кримінального провадження по суті.
Саме заперечння захисника не містить переконливих підстав, які б вказували на те, що обвинувальний акт не відповідає вимогам КПК України, що перешкоджає призначенню його до судового розгляду. Обвинувальний акт підписаний слідчим та прокурором, який його затвердив, відповідає іншим вимогам ст.291 КПК України за формою та змістом.
Допущені описки, такі як, невірно зазначений номер ЄРДР та описка в прізвищі обвинуваченого в одному з абзаців обвинувального акту не є перешкодою для призначення до судового розгляду.
Крім того, положеннями ст.291 КПК України взагалі не передбачено необхідності вказування відомостей про цивільний позов, цивільних позивачів та відповідачів.
Цивільним позивачем ОСОБА_7 подано уточнений цивільний позов, копії якого вручено та направлено цивільним відповідачам, тому процесуальні права кожного з учасників судового процесу не порушено, обвинувальний акт скерований до суду стосовно ОСОБА_3 не містить таких порушень ст. 291 КПК України, які б унеможливлювали призначення його до судового розгляду.
У підготовчому судовому засіданні не встановлено підстав до прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4 ч.3 ст.314 КПК України, а тому суд вважає необхідним призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту.
Крім того, під час підготовки до судового розгляду вирішено питання, передбачені ч.2 ст.315 КПК України, та вчинено усі дії, необхідні для підготовки до судового розгляду.
На підставі викладеного, керуючись п.5 ч.3 ст.314, ст.ст.315, 316, 369-372, 392 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Призначити 13 червня 2023року о10год.00хв. у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу №15 Кіровського районного суду м. Кіровограда судовий розгляд на підставі обвинувального акту у кримінальному провадженні №12022121010001392 про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.287 КК України, який проводити судом у складі професійного судді одноособово.
У судове засідання викликати прокурора, потерпілого, представника потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача, захисника та обвинуваченого.
Ухвала оскарженню окремо від судового рішення, передбаченого ч.1 ст.392 КПК України, не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч.1 ст.392 КПК України.
Суддя Кіровського районного
суду м. Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2023 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123055209 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Антипова І. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні