Справа № 317/5965/24
Провадження №1-в/317/330/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2024 року м. Запоріжжя
Запорізький районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
представника адміністрації ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференції подання ДУ «Біленьківська виправна колонія (№99)» про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, не одружений, до арешту проживав за адресою: АДРЕСА_1 ; раніше судимого: 03.08.2021 Ленінським районним судом м. Запоріжжя за ч.1 ст. 187 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік.
По даній справі засуджений: 25.07.2022 Ленінським районним судом м. Запоріжжя за ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 71,72 КК України частково приєднано не відбуте покарання за вироком Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 03.08.2021 до 3 років 1 місяця позбавлення волі, суд
В С Т А Н О В И В :
До Запорізького районного суду Запорізької області надійшло подання ДУ «Біленьківська виправна колонія (№ 99)» про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_5 , мотивоване тим, що ОСОБА_5 в місцях позбавлення волі знаходиться з 14.09.2022. Під час тримання у ДУ «Запорізький слідчий ізолятор» порушень вимог режиму тримання не допускав, стягнень та заохочень не мав.
В ДУ «Біленьківська виправна колонія (№ 99)» відбуває покарання з 28.10.2022. За період відбування покарання допустив одне порушення режиму відбування покарання, стягнення погашене у встановленому законом порядку. За сумлінну поведінку та ставлення до праці чотири рази заохочувався правами начальника установи. На виробництві установи працевлаштований різноробочим на дільниці «Поліетилену», залучається у разі необхідності та за наявності замовлення на виготовлення відповідної продукції. У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний, відносини підтримує із засудженими позитивної спрямованості. Виявляє бажання та активно бере участь у роботах благоустрою установи, а також поліпшення житлово-побутових умов засуджених. Приймає участь у суспільному житті відділення, роботі самодіяльної організації засуджених, програмах диференційованого-виховного впливу. На профілактично-виховні заходи реагує позитивно, робить відповідні висновки. Дотримується вимог особистої санітарії та гігієни. Провину у скоєному злочині визнає. за вироком суду позову не має.
У судовому засіданні представник адміністрації ДУ «Біленьківська виправна колонія (№ 99)» ОСОБА_4 підтримав подання, надав пояснення аналогічні тим, що викладені у ньому.
Засуджений ОСОБА_5 підтримав подання про умовно-дострокове звільнення, зазначив, що він розкаюється, усвідомлює свою провину, просив задовольнити подання.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні висловила думку про наявність підстав щодо задоволення подання про умовно-дострокове звільнення у відношенні засудженого ОСОБА_5 .
Суд, вивчивши особову справу засудженого, вислухавши думку прокурора, представника ДУ «БВК (№ 99)», засудженого ОСОБА_5 прийшов до наступних висновків.
У відповідності до ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від покарання можливо при обов`язковій та одночасній наявності в їх сукупності підстав та умов. При цьому головним та вирішальним є не факт відбування певної частини покарання, та виправлення засудженого.
Строк, визначений ч. 3 ст. 81 КК України, необхідний для умовно-дострокового звільнення, засуджений ОСОБА_5 відбув.
Згідно з ч. 2 ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Згідно з роз`ясненнями, які містяться в постанові Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 року № 2 «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну не відбутої частини покарання більш м`яким», умовно-дострокове звільнення від відбування покарання можливе лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому головною умовою прийняття такого рішення є доведеність того, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Одним з найважливіших засобів виправлення засуджених виступає суспільно корисна праця. Залучення до праці спрямоване, насамперед, на приучення засуджених ставитися до праці, як до позитивної та необхідної складової їх життя, у тому числі й подальшого життя на волі. Висновок суду про виправлення засудженого повинен базуватися на врахуванні даних про його поведінку в цілому та відношенню до праці за весь період знаходження у виправних установах, а не за час, що безпосередньо передує розгляду клопотання. Суд не може не врахувати, що примірна поведінка це не тільки пасивна форма поводження засудженого, що полягає в утриманні від порушення режиму відбування покарання, а й активна форма поведінки, котра за своєю суттю є намаганням своєю діяльністю виправити вину за скоєне кримінальне правопорушення.
Так, засуджений ОСОБА_5 у місцях позбавлення волі знаходиться з 14.09.2022.
Як вбачається з характеризуючих матеріалів на ОСОБА_5 , засуджений протягом відбування покарання в установах виконання покарань, допустив одне порушення вимог режиму відбування покарання, стягнення зняте у встановленому законом порядку. Протягом часу відбування покарання він чотири рази був заохочений адміністрацією установи.
Відповідно до висновку щодо ступеня виправлення засудженого ОСОБА_5 , із урахуванням аналізу критеріїв оцінки виправлення засудженого, характеристики під час відбування покарання, психологічної характеристики засудженого, підсумкової оцінки ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та результатів індивідуальної програми соціально-виховної роботи (за підсумком (загальним балом) розділів ІІ-VI), що оформлений протоколом №40 від 24 жовтня 2024 року та відповідно до якого засуджений ОСОБА_5 довів своє виправлення.
Згідно до якого, засуджений ОСОБА_5 дотримується норм, які визначають порядок і умови відбування покарання та розпорядку дня установи, виконує законні вимоги адміністрації, ввічливо ставиться до персоналу установи виконання покарань, бере активну участь у реалізації програм диференційованого виховного впливу та в інших заходах соціально-виховного характеру, сумлінно дотримується трудової дисципліни. ОСОБА_6 добре ставиться до праці, на виробництві установи працевлаштований різноробочим на дільниці «Поліетилену», залучається у разі необхідності та за наявності замовлення на виготовлення відповідної продукції, ставлення до праці позитивне. Виявляє бажання та активно бере участь у роботах з благоустрою установи і прилеглих до неї установи. Зв`язки з близькими та рідними стабільні та доброзичливі, підтримує зв`язки з тіткою та друзями, шляхом телефонних переговорів, посилок, що позитивно на нього впливають. Спілкування з рідними позитивно впливає, як на поведінку так і на планування на майбутнє.
Засуджений ОСОБА_6 усвідомлює наслідки скоєного злочину та повністю визнає свою вину, щиро розкаюється. До протиправної поведінки ставиться негативно. відносин з прокримінально налаштованими особами не підтримує.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про дотримання умови, передбаченої ч. 2ст. 81 КК України, оскільки матеріалами справи підтверджено те, що ОСОБА_6 сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення, що повністю узгоджується з висновком адміністрації установи та постійно-діючої комісії, відповідно до якого ОСОБА_6 набрав 84 бали.
Отже, на переконання суду поведінка засудженого протягом часу відбування покарання у достатній мірі була позитивною та активною, а тому подання адміністрації є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, зважаючи на те, що згідно поданих та перевірених у судовому засіданні доказів слідує, що засуджений довів своє виправлення і заслуговує на звільнення його від відбуття покарання умовно-достроково на строк, який залишився.
Керуючись ст. 81 КК України, п. 2 ч. 1 ст. 537, п. 1 ч. 2 ст. 539 КПК України, суд
УХВАЛИВ :
Подання ДУ «Біленьківська виправна колонія (№ 99)» проумовно-достроковезвільнення засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити.
Звільнити засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від подальшого відбування покарання умовно-достроково на весь залишений строк.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її оголошення, шляхом подання апеляційної скарги через Запорізький районний суд Запорізької області до Запорізького апеляційного суду, а для засудженого, який тримається під вартою, з моменту вручення копії ухвали.
У разі подання апеляції прокурором, виконання ухвали зупиняється.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Запорізький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123058967 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Запорізький районний суд Запорізької області
Мінгазов Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні