Справа № 442/4384/24
Провадження № 1-кп/442/234/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" листопада 2024 р. Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю прокурора ОСОБА_2 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
потерпілого ОСОБА_5 ,
представника потерпілого ОСОБА_6 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_7 ,
провівши підготовче судове засідання в залі суду в місті Дрогобичі по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023141110000868 від 02.10.2023 відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Борислава Львівської області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину з інвалідністю, учасника бойових дій, раніше не судимого,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України,
в с т а н о в и в :
В провадження судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області надійшов обвинувальний акт з додатками відносно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.
На підставі ухвали за зазначеним обвинувальним актом головуючим суддею було призначене підготовче судове засідання, під час проведення якого з`ясовано, що відповідно до положень статті 32 Кримінального процесуального кодексу України кримінальне провадження, відносно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, підсудне Дрогобицькому міськрайонному суду Львівської області.
Прокурор ОСОБА_2 просив призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта.
Обвинувачений ОСОБА_3 та його захисник ОСОБА_4 проти призначення справи до судового розгляду не заперечували.
Повноважні представники цивільного позивача Дрогобицької міської ради міської ради в підготовче судове засідання не з`явилися та про причини неявки суд не повідомили.
Представник КНП „Дрогобицька міська лікарня № 1 Дрогобицької міської ради ОСОБА_8 подав суду клопотання про розгляд справи без участі представника, вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Потерпілий ОСОБА_5 та його представник ОСОБА_6 проти призначення справи до судового розгляду заперечили. Представник потерпілого подав доповнення до клопотання про повернення обвинувального акту з тих підстав, що обвинувачення не пред`явлено ОСОБА_9 , яка била потерпілого разом з обвинуваченим, а обставини, викладені в обвинувальному акті не відповідають дійсності, крім того обвинуваченому мали б бути пред`явлено обвинувачення ще й за ст. 125 КК України разом з ч. 1 ст. 122 КК України.
Прокурор проти доповнення до клопотання про повернення обвинувального акта заперечив з тих підстав, що обвинувачення пред`являється за найтяжчими тілесними ушкодженнями, а на даному етапі у прокурора відсутні підстави пред`являти обвинувачення ОСОБА_9 за ст. 125 КК України.
Обвинувачений та захисник підтримали думку прокурора.
Відповідно до ч. 2 ст. 291 КПК України обвинувальний акт має містити такі відомості:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) анкетні відомості кожного обвинуваченого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство);
3) анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство);
3-1) анкетні відомості викривача (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство);
4) прізвище, ім`я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора;
5) виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення;
6) обставини, які обтяжують чи пом`якшують покарання;
7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням;
7-1) підстави застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, які прокурор вважає встановленими;
8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під час досудового розслідування);
8-1) розмір пропонованої винагороди викривачу;
9) дату та місце його складення та затвердження.
Згідно з ч. 4 ст. 291 КПК України до обвинувального акта додається:
1) реєстр матеріалів досудового розслідування;
2) цивільний позов, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування;
3) розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування (крім випадку, передбаченого частиною другою статті 297-1цього Кодексу);
4) розписка або інший документ, що підтверджує отримання цивільним відповідачем копії цивільного позову, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування не до підозрюваного;
5) довідка про юридичну особу, щодо якої здійснюється провадження, у якій зазначаються: найменування юридичної особи, її юридична адреса, розрахунковий рахунок, ідентифікаційний код, дата і місце державної реєстрації.
Надання суду інших документів до початку судового розгляду забороняється.
П. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України визначено, що суд має право у підготовчому судовому засіданні повернути обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору, якщо вони не відповідають вимогам цього Кодексу.
Отже, суд не може перевірити на стадії підготовчого судового засідання чи відповідає обвинувальний акт вимогам п. 5 ч. 2 ст. 291 КПК України в зв`язку з відсутністю доказів в матеріалах справи, а непред`явлення обвинувачення іншій особі, крім обвинуваченого, а так само не пред`явлення обвинувачення самому обвинуваченому за іншою статтею, не є підставами для повернення обвинувального акту, а тому в задоволенні клопотання представника потерпілого слід відмовити.
Заслухавши доводи учасників кримінального провадження, суд дійшов висновку, що відсутні підстави вважати, що обвинувальний акт не було складено з дотриманням положень ст. 291 Кримінального процесуального кодексу України.
Підстави, передбачені пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 Кримінального процесуального кодексу України, для закриття кримінального провадження, відсутні.
Немає також і підстав, передбачених ст. 335 Кримінального процесуального кодексу України, для зупинення кримінального провадження.
Підстав, визначених у частині 2 статті 2 Кримінального процесуального кодексу України, для прийняття рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні, суд не вбачає і вважає можливим призначити його до розгляду, яке проводитиметься одноособово у відкритому судовому засіданні з обов`язковою участю прокурора, обвинуваченого, захисника, потерпілого, представника потерпілого.
Відповідно до ч. 1 ст. 128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Форма та зміст позовної заяви відповідають вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства, позов поданий до початку судового розгляду, тому підстав для відмови у прийнятті позову немає.
Керуючись статтями 128, 291, 314-316, 372 Кримінального процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
Призначити кримінальне провадження №12023141110000868 від 02.10.2023, відносно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області на 04.12.2024 на 10-00 год. (Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 32, зал судових засідань № 4).
Судовий розгляд провести суддею одноособово з обов`язковою участю прокурора, обвинуваченого, захисника, потерпілого та представника потерпілого.
Цивільний позов прокурора Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_10 в інтересах держави в особі Дрогобицької міської ради до ОСОБА_3 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Комунального некомерційного підприємства „Дрогобицька міська лікарня № 1 Дрогобицької міської ради про відшкодування шкоди прийняти до розгляду у кримінальному провадженні, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023141110000868 від 02.10.2023 за обвинуваченням ОСОБА_11 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.
Визнати Дрогобицьку міську раду цивільним позивачем в даному кримінальному провадженні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123059201 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження |
Кримінальне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Кучаковський Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні