Ухвала
від 18.11.2024 по справі 576/2962/24
ГЛУХІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 576/2962/24

Провадження № 2-о/576/75/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.11.24 м. Глухів

Суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області Сапон О.В., розглянувши матеріали справи за заявою Березівської сільської ради Шосткинського району Сумської області, заінтересована особа ОСОБА_1 про призначення опікуна,-

В С Т А Н О В И В:

Березівська сільська рада Шосткинського району Сумської області звернулася до суду із вказаною заявою, в якій просить призначити ОСОБА_1 опікуном над недієздатною ОСОБА_2 .

Відповідно до ч.2 ст.300 ЦПК України суд призначає опікуна за заявою органу опіки та піклування.

Органами опіки та піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад(ст. 56 ЦК України).

Очолює виконавчий комітет сільський голова (ст.51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Але із матеріалів справи вбачається, що вказану заяву про призначення опікуна підписано секретарем Березівської сільської ради Шосткинського району, повноваження якої, як в тому числі для підписання позовної заяви від імені виконавчого комітету Березівської сільської ради як представника органу опіки та піклування, в матеріалах відсутні.

Крім того, заява про призначення опікуна подана від імені Березівської сільської ради, яка не є органом опіки та піклування, оскільки таким органом є виконавчий комітет сільської ради, а не сама рада.

У відповідності до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України позовна заява повертається, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

За таких обставин, заяву Березівської сільської ради необхідно повернути заявнику.

Керуючись п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, суд-

У Х В А Л И В:

Заяву Березівської сільської ради Шосткинського району Сумської області, заінтересована особа ОСОБА_1 про призначення опікуна, з доданими до неї документами повернути заявнику.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу подається безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Глухівського міськрайонного суду О.В.Сапон

СудГлухівський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено19.11.2024
Номер документу123062398
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Інші справи окремого провадження

Судовий реєстр по справі —576/2962/24

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні