Справа № 167/1159/24
Номер провадження 2-о/167/113/24
У Х В А Л А
18 листопада 2024 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Требик В.Б., вивчивши заяву ОСОБА_1 про усиновлення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою про усиновлення ОСОБА_2 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК) суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Згідно з ч. 3 ст. 295 ЦПК справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Заява не відповідає вимогам статей 175, 311 ЦПК.
Приписами п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК передбачено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Усупереч таких вимог у заяві про усиновлення не зазначено доказів, що підтверджують викладені у ній обставини щодо проживання сім`ї заявника у орендованій квартирі АДРЕСА_1 . При цьому, варто зауважити, що за правилом п. 4 ч. 2 ст. 311 ЦПК до заяви про усиновлення за наявності має бути доданий документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням.
Далі, нормою п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК передбачено, що заява має містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Заявником зазначено, що оригінали долучених до заяви копій документів перебувають у сторін по справі, однак таке формулювання не є коректним і заявнику слід неухильно виконати вимоги щодо зазначення конкретної особи, в якої перебувають ті чи інші оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Водночас, суд звертає увагу заявника, що актом Рожищенського районного суду Волинської області від 14 листопада 2024 року встановлено, що до заяви долучено лише одну сторінку копії висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дітей від 5 листопада 2024 року № 1649/02-16/2-24.
Отже, заявником не дотримано вказаних вимог процесуального закону. Недоліки заяви слід виправити шляхом подання до суду заяви, яка відповідатиме вимогам статей 175, 311 ЦПК.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях, 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Тому, є підстави для залишення заяви без руху, з наданням заявнику строку для виправлення вказаних вище недоліків заяви.
Керуючись ч. 1 ст. 185 ЦПК, суддя,-
у х в а л и в :
Залишити без руху заяву ОСОБА_1 про усиновлення.
Надати заявнику для виправлення недоліків заяви п`ятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог, визначених статтями 175, 311 ЦПК, заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: В.Б. Требик
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123063270 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Требик В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні