ЄУН 387/1316/24
Номер провадження по справі 2-о/387/57/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2024 року селище Добровеличківка
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області у складі
головуючого судді СолоненкоТ.В.
присяжних Бабчинського О.В.
Бабчинської І.С.
із секретарем судового засідання Косюг І.В.
за участю:
заявника ОСОБА_2
представника заявника - адвоката Дмитрух М.М.
представника заінтерисованої особи Служби
у справах дітей Помічнянської міської ради
Новоукраїнського району Кіровоградської області Рудої М.Л.
заінтересованої особи ОСОБА_3
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі судових засідань Добровеличківського районного суду Кіровоградської області цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи Служба у справах дітей Помічнянської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, Добровеличківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про усиновлення дитини
В С Т А Н О В И В :
Стислий виклад позиції сторін
Заявник 04.10.2024 звернувся до суду із заявою про усиновлення, в якій просить усиновити неповнолітнього ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та оголосити його батьком дитини.
В обґрунтування поданої заяви заявник зазначив, що 15.07.2011 він уклав шлюб з ОСОБА_6 . До реєстрації шлюбу із заявником ОСОБА_7 перебувала у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_4 , від якого ІНФОРМАЦІЯ_2 народила сина - ОСОБА_5 . Шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_6 було розірвано. Заявник бажає усиновити ОСОБА_5 , так як з 2011 року вони проживають однією сімєю, у них склались дуже гарні стосунки як батька та сина, вони дуже прив`язані один до одного, син вважає і називає його своїм батьком. ОСОБА_2 піклується про ОСОБА_8 , створює всі належні умови для розвитку, утримує, виховує дитину та ставиться до нього як до своєї рідної дитини. Крім того, від шлюбу із матір`ю всиновлюваної дитини, вони мають спільну датину, а саме доньку ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Між дітьми існують добрі родинні відносини. Поряд з цим заявник вказує, що ОСОБА_4 , нотаріально посвідченою заявою, надав вільну згоду на усиновлення його сина ОСОБА_5 - ОСОБА_2 . ОСОБА_2 вважає, що за станом здоров`я та матеріальним становищем він має можливість забезпечити належні умови для нормального розвитку дитини. До категорії осіб, які не можуть бути усиновлювачами він не відноситься. Вказані обставини спонукали заявника звернутися до суду з відповідною заявою.
Добровеливківський районний суд Кіровоградської області, ухвалою від 14.10.2024, заяву прийняв до розгляду, відкрив провадження у справі за № 387/1316/24 та призначив до судового розгляду на 12.11.2024.
В судовому засіданні заявник підтримав свою заяву, зазначив, що хоче усиновити ОСОБА_5 , який з 2011 року живе з ним та якого він вважає своїм сином.
Представник заявника в судовому засіданні підтримав вимоги заяви та зазначив, що ОСОБА_5 з самого дитинства вважав своїм батьком заявника - ОСОБА_2 , і за цей час між ними склались стосунки як батька та сина, тому просив задоволити заяву.
Заінтересована особа ОСОБА_3 в судовому засіданні заяву підтримала, повідомила, що вона, заявник, її син ОСОБА_8 та спільна донька ОСОБА_10 є однією сім`єю, відносини в їх родині склались дуже добрі. Денис завжди вважав своїм батьком саме заявника, тому просила задоволити заяву.
Представник заінтересованої особи Служби у справах дітей Помічнянської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області в судовому засіданні заявлені в заяві вимоги підтримала у повному обсязі та просила про їх задоволення
Заінтерисована особа Добровеличківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку. Заяв, клопотань по суті вимог заяви та відкладення розгляду справи не подав.
Заінтерисована особа ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку. Заяв, клопотань по суті вимог заяви та відкладення розгляду справи не подав.
У судовому засіданні, за згоди законного представника, судом з`ясовано думку ОСОБА_5 з приводу заяви, який підтримав вимоги заяви та зазначив, що проживає з ОСОБА_2 з дитинства, і за цей час відносини між ними склались родинні. Вважає заявника своїм батьком.
Фактичні обставини, встановлені судом, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини
Заслухавши думку учасників справи, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що заява є обґрунтована і підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 15.11.2011, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Добровеличківського районного управління юстиції у Кіровоградській області, ОСОБА_2 та ОСОБА_6 зареєстрували шлюб 15.07.2011 у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану Добровеличківського районного управління юстиції у Кіровоградській області, про що складено актовий запис №22. Після державної реєстрації шлюбу прізвище чоловіка - " ОСОБА_11 ", прізвище дружини - " ОСОБА_11 " (а.с. 11).
Зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 02.10.2008 виданого Помічнянською міською радою Добровеличківського району Кіровоградської області встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився в місті Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області. Його батьками зазначено ОСОБА_4 та ОСОБА_6 ( а.с.28).
Згідно з висновком про стан здоров`я заявника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , виданого Помічнянським центром первинної медико-санітарної допомоги Помічнянської міської ради від 13.09.2024 встановлено, що ОСОБА_2 не знаходиться на обліку в дерматовенеролога, психіатра, фтизіатра, терапевта, нарколога (а.с. 18).
Відповідно до довідки про проходження попереднього психіатричного огляду, в тому числі на предмет вживання психотропних речовин № 806 виданої КНП «Помічнянська міська лікарня Помічнянської міської ради» 13.09.2024, у ОСОБА_2 психіатричні і наркологічні захворювання відсутні (а.с. 19)
Відповідно до витягу з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" серії ФОВА-002039863 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець міста Помічна, Україна на території України станом на 23.08.2024, не знятої чи не погашеної судимості не має (а.с.22).
З акту обстеження умов проживання ОСОБА_2 № 110 встановлено, що 18.09.2024 комісією, в складі начальника КЗ «Центр надання соціальних послуг Помічнянської міської ради» Трибой Л.М., спеціаліста ССД Помічнянської м/р Османової Д.М., фахівця КЗ «Центр надання соціальних послуг Помічнянської міської ради» ОСОБА_12 проведено обстеження умов проживання за адресою АДРЕСА_1 . За цією адресою проживають ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Родина проживає у власному будинку . Житловий будинок складається з передпокої, кухні, ванної кімнати, зали та двох спалень. В будинку хороший новий ремонт, обладнаний необхідними меблями та побутовою технікою. В родині створені належні умови для розвитку, виховання та проживання дітей. Умови проживання дітей гарні, вони мають окремі кімнати, в яких є спальні місця, місце для навчання, відпочинку. В достатній кількості діти забезпечені сезонним одягом. В сім`ї панують доброзичливі стосунки (а.с. 23).
Зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 04.10.2013 виданого Помічнянською міською радою Добровеличківського району Кіровоградської області встановлено, що ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , народилася в місті Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області. ЇЇ батьками зазначено ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ( а.с.27).
Згідно витягу з реєстру Помічнянської територіальної громади №2024/010147303 від 23.08.2024 встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 21)
Відповідно до довідки №1065 виданої 26.09.2024 виконавчим комітетом Помічнянської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 . До складу сім`ї входять: дружина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , пасинок ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , донька ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 30).
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №148361238 від 06.12.2018 власником житлового будинку у АДРЕСА_1 , є ОСОБА_3 (а.с. 16)
Відповідно до довідки про доходи від 26.08.2024, виданої Виробничим підрозділом «Помічнянська дистанція колії» РФ «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» заробітна плата ОСОБА_2 - бригадира (звільнений) підприємств залізничного транспорту 6 розряду за період з лютого 2024 року по липень 2024 року складає 113525,37 грн (а.с.15).
За змістом характеристики виданої Виробничим підрозділом «Помічнянська дистанція колії» РФ «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» ОСОБА_2 , ОСОБА_2 , 1982 року народження, освіта неповна вища, у 2010 році закінчив Кіровоградський кібернетико-технічний коледж, на даний час навчається в Харківському УкрДУЗТ за спеціальністю «Колійне господарство». Свою трудову діяльність на залізничному транспорті ОСОБА_2 розпочав у 2000 році в Помічнянській дистанції колії Одеської залізниці, з 2012 року і по цей час працює звільненим бригадиром ВП «Помічнянська дистанція колії» РФ «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця». Сумлінно та відповідально відноситься до виконання посадових обов`язків. За час роботи на посаді зарекомендував себе кваліфікованим, вимогливим працівником, постійно працює над підвищенням рівня знань по даній спеціальності, досить добре справляється з оперативною роботою. В роботі постійно проявляє ініціативу. З усіма поставленими завданнями керівництвом дистанції колії справляється швидко, якісно і у встановлені терміни (а.с. 20).
Заявою, що посвідчена приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Щербинською Т-С.О. 24.08.2024 та зареєстрована в реєстрі за № 565, ОСОБА_3 не заперечила та дала свою згоду на усиновлення її сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , її чоловіком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 13).
Заявою, що посвідчена приватним нотаріусом Гадяцького районного нотаріального округу Полтавської області Микитченко Ю.В. 23.03.2016 та зареєстрована в реєстрі за № 322, ОСОБА_4 дав свою безумовну згоду на усиновлення його малолітнього сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 14).
Заявою, що посвідчена приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Щербинською Т-С.О. 24.08.2024 та зареєстрована в реєстрі за № 564, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не заперечує та дає свою згоду на його усиновлення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 12).
Зі змісту висновку від № 1 від 25.09.2024 про можливість бути усиновлювачем, громадянин ОСОБА_2 може бути усиновлювачем неповнолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , сина своєї дружини ОСОБА_3 (а.с. 8,9).
Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування
Згідно з положеннями статті 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Угода про надання усиновлювачем плати за згоду на усиновлення дитини батькам, опікунам чи іншим особам, з якими вона проживає, є нікчемною. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Якщо мати чи батько дитини є неповнолітніми, крім їхньої згоди на усиновлення потрібна згода їхніх батьків. Письмова згода матері на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Статтею 219 СК України передбачено випадки, коли згода батьків на усиновлення не потрібна, зокрема, усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони: 1) невідомі; 2) визнані безвісно відсутніми; 3) визнані недієздатними; 4) позбавлені батьківських прав щодо дитини, яка усиновлюється ; 5) протягом двох місяців після народження дитини не забрали її на виховання до себе в сім`ю та запис про них у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до статті 135 цього Кодексу. Усиновлення дитини може бути проведено без згоди повнолітніх батьків, якщо судом буде встановлено, що вони, не проживаючи з дитиною понад шість місяців без поважних причин, не проявляють щодо неї батьківської турботи та піклування, не виховують та не утримують її.
Статтею 218 СК України передбачено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
Відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» вбачається, що вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги частин 1 - 3 статті 218 СК щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.
Відповідно до частини 1 статті 220 СК України, на усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально. У відповідності до частини 1 статті 221 СК України на усиновлення дитини, над якою встановлено опіку або піклування, а також на усиновлення дитини, над батьками якої встановлено опіку або піклування, потрібна письмова згода опікуна або піклувальника, незалежно від згоди батьків.
Згідно зі статтею 8 Європейської конвенції про усиновлення дітей (ETS N58), прийнятої 24 квітня 1967 року в Страсбурзі, і яка, відповідно до статті 9 Конституції України, є складовою частиною національного законодавства України, компетентний орган приймає рішення про усиновлення лише тоді, коли впевниться, що воно здійснюється в інтересах дитини. Кожного разу компетентний орган звертає особливу увагу на те, щоб це усиновлення забезпечило дитині стабільні та гармонійні домашні умови.
У відповідності зі статтею 223 СК України особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Відповідно до положень статті 224 СК України суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.
Суд не може відмовити особі в усиновленні на тій підставі, що вона вже має або може народити дитину.
Суд, постановляючи рішення про усиновлення неповнолітньої особи, враховує мотиви, на підставі яких особи бажають усиновлення, можливість їхнього спільного проживання, їхній сімейний стан та стан здоров`я, а також інші обставини, що мають істотне значення.
При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
Статтею 225 СК України передбачено, що усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Відповідно до статі 232 СК України, з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов`язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов`язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов`язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов`язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.
У відповідності з частиною 1 статті 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Згідно з частинами 2, 3, 4 статті 231 СК України, якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини. Якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім`я та по батькові можуть бути змінені у зв`язку з усиновленням за заявою усиновлювача та усиновленої особи. Про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення. Відповідно до статті 234 CK України на підставі рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове свідоцтво про народження. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.
Відповідно до підпункту 20 пункту 1 Розділу III Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Згідно з пунктом 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, що затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, підставою для внесення змін до актового запису цивільного стану є рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.
Згідно статті 228 СК України, особи, яким у зв`язку з виконанням службових обов`язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов`язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним. Відомості про усиновлення видаються судом лише за згодою усиновлювача, крім випадків, коли такі відомості потрібні правоохоронним органам, суду у зв`язку з цивільною справою чи кримінальним провадженням. Таємниця усиновлення забезпечується також відповідно до статей 229-231 цього Кодексу. Особи, які розголосили таємницю усиновлення, несуть відповідальність, встановлену законом.
Таким чином, враховуючи вік, стан здоров`я та матеріальне становище заявника, суд встановив, що будь-якої корисливої або іншої зацікавленості в усиновленні з боку заявника немає, його намір відповідає вимогам законодавства та моральним засадам суспільства, заявник має стійке бажання виховувати та утримувати дитину, усиновлення провадиться у найвищих інтересах дітини для забезпечення стабільних та гармонійних умов життя.
Також суд встановив, що заявник раніше не судимий, на обліку нарколога та психіатра не перебуває, веде здоровий спосіб життя, хронічних захворювань та протипоказань щодо усиновлення дітей не має. Є працездатною особою, має стабільний дохід, житло та належні житлові умови для проживання дітей.
Згідно зі статтею 314 ЦПК України за результатами розгляду заяви про усиновлення суд ухвалює рішення. У разі задоволення заяви суд зазначає у резолютивній частині рішення про усиновлення дитини або повнолітньої особи заявником (заявниками). За клопотанням заявника (заявників) суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини, про зміну імені, прізвища, по батькові усиновленої повнолітньої особи, про запис усиновлювачів батьками. Судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявника (заявників). Якщо після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили батьки дитини відкликали свою згоду на її усиновлення, суд скасовує своє рішення і поновлює розгляд справи. У разі відкликання заяви про усиновлення після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили, суд скасовує своє рішення і залишає заяву без розгляду. Усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду. Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини або повнолітньої особи копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, а у справах про усиновлення дітей іноземцями - також до уповноваженого органу виконавчої влади.
На підставі вищевикладеного суд вважає, що заявник виконав всі умови, встановлені законодавством для усиновлення, він відповідає вимогам щодо особи, яка бажає усиновити дитину, може забезпечити стабільні та гармонічні умови для життя дитини, тому суд дійшов висновку про задоволення вимог заявника щодо усиновлення неповнолітнього ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зміни його прізвища та по-батькові, також внесення змін до актового запису про народження стосовно батька, оскільки воно відповідатиме найкращим інтересам дитини.
Згідно частини 4 статті 314 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявника.
На підставі ст.ст.207, 208, 211, 212, 218, 219, 223, 224, 225, 226, 229, 230, 231, 233 СК України, ст.24 ЗУ «Про охорону дитинства», керуючись ст. ст. 10, 81, 89, 259, 263, 265, 293-294, 312-314 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ :
Заяву ОСОБА_2 , заінтересовані особи Служба у справах дітей Помічнянської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, Добровеличківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про усиновлення дитини задовольнити.
Оголосити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця міста Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, Україна, громадянин України, жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер картки платника податківНОМЕР_4 , усиновлювачем неповнолітнього ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Внести до актового запису №76 про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеного 02.10.2008 Помічнянською міською радою Добровеличківського району Кіровоградської області, наступні зміни:
- в графі "батько" замість " ОСОБА_4 " і відомостей про нього, вказати " ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженець міста Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, Україна, громадянин України, житель АДРЕСА_1 , реєстраційний номер картки платника податків НОМЕР_4 ";
- змінити прізвище дитини з " ОСОБА_13 " на " ОСОБА_11 ";
- змінити по-батькові дитини з " ОСОБА_14 " на " ОСОБА_15 ".
Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
В порядку п.4. ч.5 ст.265 ЦПК України зазначаються наступні реквізити сторін та інших учасників справи:
заявник - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженець міста Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, Україна, громадянин України, житель АДРЕСА_1 , реєстраційний номер картки платника податків НОМЕР_4 ;
заінтересована особа - Служба у справах дітей Помічнянської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ( код ЄДРПОУ 41755279, місто Помічна Новоукраїнського району Кіровоградської області, вулиця Перемоги, 91);
заінтересована особа- Добровеличківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (код ЄДРПОУ 24149327, селище Добровеличківка Новоукраїнського району Кіровоградської області, вулиця Центральна, 107);
заінтересована особа - ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженка міста Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, Україна, громадянка України, жителька АДРЕСА_1 , реєстраційний номер картки платника податків НОМЕР_5 ;
заінтересована особа - ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженець міста Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, Україна, громадянин України, зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 , фактично проживає за адресою АДРЕСА_3 , реєстраційний номер картки платника податків НОМЕР_6 .
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або про прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено та підписано 18.11.2024
Суддя Таїсія СОЛОНЕНКО
Присяжні Олександр БАБЧИНСЬКИЙ
Інна БАБЧИНСЬКА
Суд | Добровеличківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123065282 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Солоненко Т. В.
Цивільне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Солоненко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні